Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők szerint a családokban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők szerint a családokban nincs szükség már férfiakra?

Figyelt kérdés

A kortárs nyugati médiából ez az üzenet jön át, filmekben, sorozatokban is örökké baleknak mutatják az apákat, akik csak megtűrt, tehert jelentő semmirekellők és ezzel szemben meg az egyedülálló anyákat állítják be példának. Mert ők mindent kézben tartanak, nem kell a férjükkel bajlódjanak, tudnak karriert építeni, járhatnak gyerek mellett randizgatni, stb. Igazából úgy tűnik, mintha ez lenne az ideális.

Pedig a szociológiai kutatások szerint az apák hiánya a családokban elég komoly hátrányt jelent és az USA-ban a feketéknél pont ez az egyik legfontosabb ok, amiért a bűnbandákhoz csatlakoznak tinikorukban a srácok, mert nincs jelen az életükben apjuk. Persze a férfiak sem szentek és vannak esetek, amikor nem lehet folytatni, nem ezt akarom kihozni, de sok esetben csak egoból válnak el a nők, mert a közvélemény ezt támogatja. Sok sztár is kifejezetten büszke erre, hogy egyedül vállal gyereket, mert az milyen jó buli és úgy tűnik most ez a divat, vagy nem, bocsánat, a tudatos gyermektelenség az még jobb.



tegnap 16:39
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy ne lenne szükség rájuk, hanem manapság a férfiak nem teljesítenek valami jól a családi szerepükben. A nők szerepe az évtizedek alatt jelentősen megváltozott, ma már nem eltartott háztartásbelik, hanem ők is dolgoznak, hozzá tesznek a család anyagi biztonságához, de emellett megmaradt a többi szerep, mint anya, aki gondozza a gyereket, mos, takarít, főz, stb. És a férfiak szerepe (legalábbis nagyon sok férfi szerint) nem változott. Ugyanúgy dolgoznak, mint a nők, de jelentősen nem veszik ki a részüket sem a gyerekekkel kapcsolatos feladatokban, sem a háztartási feladatokban. Így pedig a nők jelentős része (joggal) érzi úgy, hogy a férfi a passzivitásával felesleges. Nem viselkednek társként, ha a fejükre olvassák a hiányosságaikat, akkor nagy duzzogva “segítenek” egy hétig, aztán ugyanúgy nem mosogatnak el még maguk után sem, ugyanúgy nem indítanak el egy mosást, ugyanúgy nem szúrja ki a szemüket a leesett zokni. Ez pedig roppant irritáló a nőknek, hogy a társuk csak könyörgés árán hajlandó “besegíteni”, akkor is duzzog, és várja az elismerő szavakat, miközben ez nem “besegítés”, hanem a saját rész elvégzése. A munkáltatódnak sem “besegítesz”, ahogy a saját otthonodban sem “besegítesz” a takarításban. Ezért az ilyen férfiak valóban feleslegesek, ellenben ha az adott férfi nem egy passzív, + még egy gyerek szerepét venné fel, annak nagyon sok nő tudna örülni. Nagyon sok elvált nőtől hallom, hogy válás után nem is tűnik fel, hogy nincs ott a volt férj, max annyiban, hogy kevesebbet kell takarítani, mert úgyse tett még egy kanalat sem arrébb. Az ilyen férfi nem hiányzik, és tényleg csak felesleges. Nyilván nem ilyen az összes férfi, de nagyon sokan ilyenek.
tegnap 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

#19

Oké biztos van ilyen is, de ettől még a gyerek nem fog apa nélkül felnőni, hiszen van láthatás, sőt mostanában egyre több olyat látok hogy váltva van a gyerek a két szülőnèl kb fele-fele arányban. Szóval ebből nem lesz az hogy “nincs jelen az életükben az apjuk”.

tegnap 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem kéne összejönni nőverő,gyilkos gazemberekkel,hölgyeim
tegnap 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
93%
23 as Igazad van, én is mindig keresem a tetoválást a férfi homlokán hogy nőverő, eroszakoló, sorozatgyilkos vagyok. De valahogy eleinte minfig a kedvesebbik énjük van a kirakatban.
tegnap 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%
ha valaki védelmi pénzeket szed be,arról könnyen azt lehet hinni hogy amúgy szent ember
tegnap 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
93%
25, még csak nőverő se kell legyen, elég, ha lusta here, vagy érzelmileg elhanyagol.
tegnap 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%
pont azt irom hogyha még nőverő,akkor is összejönnek vele a nők,ha mással kompenzálja és jóljár a nő
tegnap 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló kicsit se idióta---- Ennyire nem kellene szélsőségesen lobbiznid ez itt nem a válásod és ettől nem fog visszamenni hozzád az asszony ha te egy görcs vagy.
tegnap 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Ha tud a pénzen kívül bármit nyújtani akkor lenne rá szükség.
tegnap 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Én pl nem a média miatt gondolom ezt. Még 1 éves sem voltam, mikor lelépett tőlünk. Semmi emlékem nincs róla, így nem is alakult ki bennem egy határozott apa kép. Nekem csak anya volt és emiatt úgy nőttem fel, hogy a család kizárólag az anyát jelenti. Nem is igazán tudom elkepzelni, hogy mit csinálná egy férfi a családban. Mindezt annak ellenére, hogy ismerőseim két szülővel nőttek fel. Korábbi kapcsolatomban is okozott ez gondot, mert mindent egyedül akartam megoldani stb. Szerintem nagyon kevés embert határoz meg a média, maximum azokat, akik a saját kis életükbe vannak bezárva. Teljesen más okai vannak annak, hogy a férfiak miért vesznek részt egyre inkább a család életében.
tegnap 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!