Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon tetszik a katolikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon tetszik a katolikus pap,szerintetek hogy tudnék vele ismerkedni?

Figyelt kérdés
Még nem találkoztunk. Messze lakik. Milyen ürüggyel találkozzak vele, és hol? Csak normális válaszok érdekelnek, akkor is, ha negatív. A kérdés teljesen komoly. Sokat gondolok rá már két éve. Ha el kellett volna múlnia, már elmúlt volna, de nem így történt... Valami oka csak van.
aug. 28. 21:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Pap, nem házasodhat. Miért akarod tönkre tenni? Egy házas férfit sem hagynál békén, mert szerelmes vagy? Állítsd le magad, keress egy független férfit aki lehűt.
aug. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Jaj, hagyjuk már ezt a pap házas férfi dolgot... Más vallás papja is házasodhat. A férfi az férfi, mindegy, milyen ruha van rajt. :D
aug. 29. 07:30
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd tiszteletben a hivatását, ne tedd tönkre az életét! Felejtsd el, és semmiféle ürüggyel ne találkozzatok. Ha párkapcsolatot akarsz, más körökben kell keresgélni.
aug. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Ha boldogok lehetnénk, miért tenném tönkre?
aug. 29. 07:45
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetnétek boldogok. Ő már választott hivatást.

Ha minimális tisztelet lenne benned mások iránt, akkor azt tudomásul vennéd.

aug. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Milyen katolikus? Mert pl görög katolikusok házasodhatnak..
aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen katolikus? Mert pl görög katolikusok házasodhatnak.."

Papszentelés után már ők sem. Csak szentelés előtt.

aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Más vallás papja házasodhat. A katolikus meg nem.
aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Értem én, meg hogy tartsam tiszteletben, stb. Szerintem ennyiből nem lehet megítélni, hogy valaki amúgy tisztelettudó e vagy sem. Teljesen normális ember vagyok, nem ment el az eszem, és tisztelem mások életét. Inkább azt tartom borzasztónak, hogy egészséges, fiatal férfiakra ráerőszakolják a cölibátust. Én dolgoztam emberekért több műszakban, éjszakás is voltam, hétvégén és ünnepnapon is, mégis volt akkor is párom, és nem emiatt váltunk szét, mert ne lett volna időm vagy energiám rá. Szerintem amennyi jót tesznek másokkal, igazán megérdemelnék, hogy egy szerető társ/ család várja otthon őket. Én, ha engednék, még nagyon szívesen segíteném is a munkáját, bármilyen formában, bármivel, mivel amúgy is ilyen beállítottságú vagyok.
aug. 29. 11:59
 20/26 anonim ***** válasza:
82%

#19

Nem erőszakolták rá. Feltételezem önként ment papnak, így önként vállalta a cölibátust is. Mikor a papi hivatást választotta, pontosan tisztában volt vele, hogy ez ezzel is jár. Innentől ha te szeretnél ráhajtani, akkor nem tartod tiszteletben a döntését.

Olyan ez, mintha én látnék az utcán egy fiatal apácát és ráhajtanék...

De nézhetjük a ló túloldalát is, az is ilyen lenne ha elmennék egy örömlányhoz és ráhajtanék, mondván a kedvemért hagyjon fel a munkásságával és legyen csak az enyém. Ugyanúgy nem tartanám tiszteletben a másik ember döntését és rá akarnám erőszakolni a saját értékrendemet.

Az, hogy ki-mit gondol a papokról, az apácákról, a cölibátusról vagy bármiről, tök mindegy. Minden felnőtt ember úgy éli az életét, ahogy szeretné, másik felnőtt embernek pedig ezt tiszteletben kell tartania.

aug. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!