Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti, akik rosszul működő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti, akik rosszul működő családból származtok (alkoholista/ nárcisztikus szülő) , hogyan tanultatok meg egészséges kapcsolatokat kialakítani? Tudnátok esetleg ajánlani könyvet?

Figyelt kérdés
aug. 3. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miután felismertem milyen mintákat hoztam magammal, rengeteg videót néztem azzal kapcsolatban hogyan lehet egészséges párkapcsolatot kialakítani plusz sok önismereti videot is megneztem és tudatosan kezdtem formálni magam.
aug. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pál Feri , Vágyi Pertra, Bennfentes videóiba belenézhetsz.
aug. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én terapeutához járok, mert úgy érzem, hogy a könyvek/videók nem elegek.
aug. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Jók a könyvek, biztos jó valamire a terápia is, de én nem hiszem el, hogy lehetséges.

Annyit el lehet érni, hogy megérted az okokat, megismered, "megtanulod", mi(lyen) az egészséges, és egyfajta racionalitással, tudatossággal megkeresed/beengeded az életedbe az ennek megfelelő embert. Lesz biztonság, nyugalom, jól működő kommunikáció, megfelelő konfliktuskezelés, bizonyos szempontok szerinti összeillés stb. De nem lesz "varázs" és ami még fontosabb: vágy, tűz, szenvedély. Mert az azokkal van, akikkel nem lenne egészséges. De őket nem választhatod. Neked szigorúan tudatosan, ésszel kell választanod, mert sérültként aki felé húznál, afelé nem szabad. Az "aggyal" választásból meg ez lesz. Langyosság, döcögős, gyenge szex, amin folyamatosan sokat kell dolgozni vagy egy idő után hagyhatod a fenébe, és meggyőzheted magad, hogy végül is nem fontos, az a lényeg, hogy amúgy minden más rendben, ez többet ér...

aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, azt gondolok néha hogy szimplán értelmesnek születettem és így felismerve a problémákat, nem lettem ugyanolyan, mint a szüleim, pláne a kontrollmániás, rosszindulatú, borzalmas anyám.


12 éve vagyok a férjemmel normális, suerető kapcsolatban, két kicsi gyerekkel.

aug. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló vagyok, mint az 5-ös. Lelkiterror otthon, nárcisztikus anya, semmivel nem törődő apa. Kiközösítettek mindig mindenhonnan és csúfoltak. Soha egy barátom sem volt, aztán ahogy felnőttem először barátaim lettek, aztán párkapcsolatom ami 10 éve tart. Azt hiszem,minden példát láttam arra, amivel az ember megutáltatja magát a másikkal, így ennek a példájából tanultam. Nem vagyok tökéletes, sokat sérültem, de igyekszem jó ember lenni.
aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ti, akiknek sikerült jó kapcsolatot kialakítani, a ti párotok egészséges családból jött? Elmondtatok neki mindent amit otthon tapasztaltatok? Hogy fogadta?


Egy normális fiú mellett én toxikusnak érezném magamat. Nagyon szarul esne ha pl a baráti társasága győzködni kezdené, hogy szabaduljon meg tőlem. Pont ezért szeretnék dolgozni magamon.

aug. 3. 20:44
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A páros is hozott magával érdekes dolgokat viszont ő is felismerte a hibákat így minden egyéb mellett tudjuk egymast támogatni h jobbak legyünk úgy együtt mint külön külön.


Egyébkent ha értelmes embert fogsz ki aki még szeret is az sokat tud segíteni és támogatni ha a reszedröl is megvan a változás iránti akarat.

aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, az én férjem normális, szerető családból jön.


De nem értem, miért győzködné őt a baráti köre, ha te normális vagy, nekem ez soha eazembe sem jutott, engem sem érdekel, a barátnőim párjának milyen családja van.

aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Az én párom sem egészséges családból jött, de manapság azt gondolom, hogy mindenkinek van valami baja. Szerintem senkihez nem szabad úgy hozzáállni, hogy jaj akkor biztosan, kettyós és nem lehet vele semmit kezdeni. Az ember sérülhet akár korábbi párkapcsolataiból és még számos okból. Persze, én elmondtam neki a sérelmeim, ő is elmondta nekem az övéit, és próbáljuk mindenben egymást támogatni. Teljes mértékben egészséges pszichéjű embert nem fogsz találni, és senki sem. Mindenkinek vannak sérelmei amik megviselik.
aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!