Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi antinő manapsá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi antinő manapság? Hová lett mostanra a klasszikus nőiesség?

Figyelt kérdés
Vannak a klasszikus női értékek, ilyenek például a kedvesség, empátia, érzelmesség, kifinomultság és báj. Ezek mind pozitív tulajdonságok, és a többség ezt keresi a nőkben. Viszont a jelenkorban sok nő ezeknek a tulajdonságoknak a szöges ellentétét képviseli. Miért alakult ez így ki? Mi okozhatta ezt a változást, és hogyan lehetne visszacsinálni?

jan. 2. 17:42
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
100%

47, de miért kéne valahogy viselkednie? Mármint az általános normákon túl. Miért kéne valakinek szerepet játszania, (ahogy az a szerencsétlen is valószínűleg tette. Értem én, hogy minden bizonnyal eleve bárány lelkű, akinek a hátán fát lehet aprogatni, de a bántalmazottakra ez eleve jellemző. Elkerülő magatartás. Cuki vagyok, kicsi vagyok, kedves vagyok, nem adok okot, hogy bánts.), ha nem úgy érzi magát? Ha nincs kedve aranyosnak lenni, he nem jön ösztönből?

Persze, bunkónak se kell. A hisztérika valószínűleg komoly gondokkal küzd. A normális emberi hangnem, tisztelet alap. De ennél miért várnál többet kizárólag mert nőnek született?

jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 A kérdező kommentje:
Ez nagyjából jó válasz 50-es, csak az a rész volt számomra furcsa, hogy már nem kell megjátszani. Tehát akkor azt állítod, hogy rengeteg nő nem is ilyen alapból, csak megjátssza magát? Nem a személyiségéből, nemiségéből és az eltérően működő női agya hatására viselkedik nőiesen, csupán megjátszaná? Mert az valóban fárasztó lehet, és nem őszinte. Ellenben akiknél őszintén a személyiségükből fakad ez a fajta férfiasság vagy nőiesség, nekik kifejezetten öröm lehet megélni, önazonosan és felszabadultan viselkedve. Ahogy egy korábbi női válaszoló is kifejtette, hogy nagyon szívesen megélné a nőiességét, csak a körülmények nem engedik számára. Én azért hiszek benne hogy a többség valóban ilyen, hogy benne van mélyen a saját nemi oldala, és nem csupán valami kötelező, megjátszandó szerepként tekint rá. Mert ha igen, és tényleg ez van amit mondtok páran hogy már nem kell szerepet játszani, akkor gyakorlatilag meg is van a válasz. Hogy van csomó antinő, aki most azért büszke rá hogy antinő lehet, hiszen végre felszabadult és nem kell tovább szerepet játszania. Ez azért eléggé kiábrándító lenne szerintem.
jan. 2. 19:52
 53/58 Laylah ***** válasza:
100%

Kérdező, nem tudom, feltűnt-e az az általános tendencia, hogy a nők megkeményedtek, a férfiak pedig elpuhultak kb. a '60-'80-as évek óta. Ez van, amikor a férfinak nem kell már annyit tennie a család anyagi biztonságáért, hiszen a nő is dolgozik, illetve amikor a nő még a polgári munkája elvégeztével még be van küldve a konyhába is, főzzön, takarítson, gyereket neveljen. Tehát a régimódi hagyományos nemi szerepek mellé még megnyerte magának a férfi "dolgának" a felét, mindezt úgy, hogy a városi lakásokban egyre kevésbé maradt ház körüli "férfimunka".

Véleményem szerint általánosságban a nők emiatt túlnőttek magukon a korábbiakhoz képest, emiatt jóval frusztráltabbak, ingerlékenyebbek, ellenben a férfiak nem képesek még a lépést sem tartani, nem hogy fejlődni, ami nekik sem jó, mert kisebbségi érzést okoz, ami nőgyúlöletbe fordulhat át, másrészt a nő alapvető igénye, hogy felnézhessen a partnerére; nos, egy ilyesmi férfira nem fog tudni. Nyilván ez nem lesz igaz mindenkire, nagyon sok kapcsolat van, ahol működik a régi eltartó-htb felállás, vagy a teendők fele-fele megosztása (én is erre voksolok). De egyre több az olyan hang, akár itt gyakorin is, a férfi részről, hogy micsoda elvárásai vannak a nőknek manapság. Holott az ilyen kérdések alatt mindig le van írva több tíz kommentben, hogy egyikünk sem kér többet, mint amennyit mi is beleadunk a közösbe. Csak az ilyen pasikáknál a nő ott kezdődik, hogy Palvin Barbi (sőt, láttam olyan választ, akinek még ő sem volt elég nő), meg golddigger instap-csák, és csodálkoznak a nyilvánvalón.

jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
100%

A megjátszás fárasztó, bár, egy idő után zsigerből jön.

Engem hamar elfogad mindenki, kedvesnek, jófejnek, viccesnek, lazának, vidámnak, egy nagyon pozitív embernek tartanak. Nagyon kevesen látják a teljes palettát, mert nekem az alap habitusomhoz ezeket kellett kidomborítani. A türelmetlen, agresszív, versengő jegyeket elnyomom a nagy közönség előtt. Sajnos introvertált, konfliktuskerülő vagyok, így, ahhoz, hogy ne rekesztődjek ki és ne egyenek meg már felsőben, jól kellett tudnom helyezkedni, meg kellett tanulnom gyorsan beilleszkedni, elsajátítani az extro jegyeket és nem konfliktusba kerülni. Olyan pozíció kellett a csoportban, ami erős, de nem hívja versenyre a méhkirálynőket, menő arcokat. Így, mindenkivel minimum semleges, de a többséggel jó kapcsolatot kellett kialakítanom, ápolnom. Ennek mentén előbb tudatalatt, majd tudatosan alakítottam a szociális közegben mutatott személyiségem. Így kialakult a nagyon jó emberismeretem, jó kommunikációs készségem, gyors reakcióidőm. Hamar felmérem, kinek milyen a humorérzéke, hol vannak a határai, milyen stílusra reagál pozitívan, milyen témákra nyitott és ez alapján alakítom a beszélgetést.

Olyan munkát választottam, ahol ezt jól tudom kanatoztatni.

A szerephez kellett az alap személyiségem, meg a felismerés, hogy "mi áll jól" hozzá, mi hoz sikert.

A többség ezt csinálja, ezt hívjuk szocializációnak. Legátlod, ami nem vezet sikerre, erősíted, ami igen. A végén kapsz egy személyiséget, ami részben a tiéd, részben szerep. Ezért szeretné a másik oldalát is kiélni az ember kapcsolatban. Mert az elvileg egy elfogadáson és szereteten alapuló, biztonságos éra, ahol vállalhatod magad tabuk nélkül. Aztán, mint a mellékelt ábra mutatja, sajnos ez elmélet marad sokszor. Úgyhogy marad az, hogy egyedül van az ember, mert legalább a 4 fal között önmaga lehet.

jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%

"...kedvesség, empátia, érzelmesség, kifinomultság és báj..."


Miért is kéne én nekem bárkihez is kedvesnek lennem ha én hozzám se kedves mindenki? Nem bocsánat, hogy adok-kapok híve vagyok. Empatikus vagyok, sőt elérzékenyülök szomorú/boldog híreken/pillanatokon.

Kifinomult sem bájos nem vagyok, de őszintének őszinte és hűséges is vagyok.

Persze pár ember szerint érzéketlen, durva, flegma vagyok ránézésre. Na de nem lehetek szimpatikus mindenkinek és nem is akarok. Majd engem úgymond kiválasztanak barátnak, jó ismerősnek az emberek és én is őket. Idegennek nem kell megfelelnem. Önmagam adom és akinek nem tetszik úgy járt.

Nem sajnálom, hogy antinő szerepében tetszelgek a kívánságműsorod miatt. Ez van. 🤷

jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit belebizseregsz, mikor leírod, hogy antinő, ugye?


Amúgy mi antiférfibb annál, mint egy fórumon picsogni párkapcsolatos érzésekről?

jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező begyepesedett konzervatív agyú. Azt se tudja, hogy a férfi ugyanúgy lehet kedves, kifinomult vagy akár aranyos (bájos) és empatikus mint egy nő.
jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
100%

A törtetés muszáj.

Mikor fogja a pali és kidobja az utcára a feleségét, mert az nem tűrte tovább hogy veri a férje. És a férj a 3 gyereket is mind elveszi a feleségtől.

Tudod te mik vannak a világban?

Inkább tanuljanak a nők, keressenek jól, sőt nagyon jól ,és csak biztos helyzetre szüljenek és csakis kizárólag sajátba hogy ne járjanak így. Nekem is nagy bunkó volt a férjem ezért folytattam a tanulást…. Nem lesz ez sokáig így már, hogy ő veri az asztalt mert ő keres jobban…….

jan. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!