Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi antinő manapsá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi antinő manapság? Hová lett mostanra a klasszikus nőiesség?

Figyelt kérdés
Vannak a klasszikus női értékek, ilyenek például a kedvesség, empátia, érzelmesség, kifinomultság és báj. Ezek mind pozitív tulajdonságok, és a többség ezt keresi a nőkben. Viszont a jelenkorban sok nő ezeknek a tulajdonságoknak a szöges ellentétét képviseli. Miért alakult ez így ki? Mi okozhatta ezt a változást, és hogyan lehetne visszacsinálni?

jan. 2. 17:42
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:
Tőlem mondhatod te is 29-es, ez egy szabad fórum, bárki hozzászólhat. És mint láttad én leírtam a férfias jegyeket is, de elsősorban jobban érdekelne egy intelligens női vélemény, hogy ő hogyan látja és nála mi számít annak. De attól még más is válaszolhat rá ugyanúgy, kíváncsian várom ha már így szóbajött.
jan. 2. 18:48
 32/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem engem kérdeztél, de szerintem egy jó társ tisztelettudó, jól kommunikál, türelmes, empatikus, nyugodt, határozott, tudja magáról kicsoda és tudja mit szeretne. Ha kell tud vezetni, ha valamiben kevésbé jártas, mint a párja, akkor át tudja adni a kormány, ha egyikük se jártas benne, nem sérül az egója, ha be kell vonni egy szakembert. Egyenrangú félnek tekinti a társát és ez megnyilvánul a tetteiben, kommunikációjában, gondolkodásmódjában. Segíti, támogatja a társát.

Kb így lenne normális és jól működtethető eg, kapcsolat szerintem. És ezek nemtől független dolgok.

Egy sziklaszilárd, érzelmeit rejtő, önfejű, segítséget nem kérő és el nem fogadó hegyitroll mellett nem lehet kapcsolatot működtetni, mert rohadt egyoldalú lesz.

jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszen a közvélekedés, köznyelv szerint is vannak tipikusan férfias és nőies tulajdonságok. Amiket én felsoroltam, eredendően azok a nők sajátjai voltak mindig is. A férfi oldal pedig a céltudatos, magabiztos, erős, határozott stb."


Igen... csak az alapokat hagytad ki. Nevezetesen, hogy csak azok a nők tudtak kedvesek, empatikusak, érzelmesek, kifinomultak és bájosak lenni, akiket a nagy és erős férfiember eltartott, méghozzá olyan szinten, hogy nem szenvedtek hiányt soha semmiben.

Azok, akik nem így éltek - szegény emberek, munkások, földművelők, stb. - na ott nem volt jellemző ez az általad "viselkedési norma"-nak nevezett zöldség soha. Mert a bányában négykézláb csillét húzó nő sajnos nem tudott kellőképpen "kedves, empatikus, érzelmes, kifinomult és bájos" lenni. Szörnyű, mennyi antinő volt már régebben is, ugye?


Az meg külön mókás, hogy a kérdésedben tulajdonságokat sorolsz fel, amelyeket elvársz (haha) a nőktől, utána meg viselkedési normákról. Te még a fogalom fogalmával sem vagy tisztában, azon az alapon próbálsz elvárásokat támasztani, hogy te vagy a nagy és erős férfi. Közben meg egészen biztos vagyok benne, hogy egyetlen mammutot sem ejtettél el életedben, csak vered a melled, mint valami Tarzan-utánzat.

jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
21%

33

Mutasss már nekem egy jelenkori férfit, aki ejtett el mammutot. Ha már így beleállsz a másikba, legalább te ne beszélj marhaságokat

jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
16%
Én ejtettem már el mammutot, másnap kellemetlen is volt mikor ki józanodtam és haza kellet küldenem.
jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok nem rosszindulatot feltételezni arról, hogy valaki nem akarja, hogy a másiknak - akármilyen nemű - ne legyen önbizalma, ereje, határozottsága.
jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:
Most is van rengeteg nő aki érzelmes, empatikus, bájos és szelíd, nőies. Ugyanúgy dolgoznak, munkába járnak, esetenként még gyereket is nevelnek mellette, komoly párkapcsolatban vagy házasságban. Meg azért a jelenkort kár lenne összemosni az ipari forradalommal és a közékorral, már nem a heti hat napos tizenkét órázás a megszokott. Tudtommal a modernkori nők egyikének se kell a bányába négykézláb csillét húznia. Van helyette vezetékes meleg víz, közbiztonság, egyenlő jogok, és olyan munkahelyek ahol azért megszakadni se kell túlzottan. Meg wellness, szépségszalon, masszázs és pedikűr. Szóval a körülmények adottak a jó élethez, mégis egyre több az antinő. Én itt valami egészen más összefüggést sejtek, nem pedig a rossz életkörülményeket.
jan. 2. 19:12
 38/58 anonim ***** válasza:
100%
És aki empatikus, annak nem jár empatikus pár?
jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, neked gyenge a szövegértésed, pedig összeszedetten fogalmazol.

A válaszadó arra utalt, hogy régen is csak egy réteg tudott ilyen lenni. Ahogy most is. És, bár te nem akarod idekeverni a régi időket, olyan normákra, klisés személyiségjegyekre kérdezel rá, amik akkorról maradtak meg a köztudatba. Azért ez meredek.

jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 Laylah ***** válasza:
100%

"Meg wellness, szépségszalon, masszázs és pedikűr."

És ez mind alanyi jogon jár, mert nő vagyok? Vagy ki fizeti ki nekem, hogy "nő lehessek"? :D

jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!