Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Külön kassza a párkapcsolatban?
Minden ember és így minden párkapcsolat más.
Ahogy az is más (jogilag), hogy valakik házasok, vagy csak együtt élnek.
Házasok esetén pl. hiába vannak megállapodva külön kasszában, ha nem készült előtte házassági szerződés válás esetén minden közös szerzeménynek számít, kivéve a házasságkötés előtt megszerzett vagyontárgyakat, vagy a személyre szóló ajándékokat.
Sajnos a mai világban, ahol a házasságok 60%-a és az együttélések 88,5 %-a elválással végződik, nem tartom ördögtől valónak, hogy emberek igyekeznek bebiztosítani magukat.
Ha te most még nem tudod elképzelni, hogy esetleg elválnak útjaitok, az nem azt jelenti, hogy 15-20 év múlva sem következhet be.
Ahol az anyagi dolgok nincsenek letisztázva - különösen csak együttélés esetén - ott szoktak a vérre menő cirkuszok lenni.
Mi külön kasszán vagyunk. Ez nem azt jelenti hogy tételesen vezetjük a kiadásokat
Megjön a fizuja a számlájára, az enyém az enyémre. Befizeti a közműveket, én a többi számlát (biztosítás, telefon, net) Rendezem a gyerekek menzáját, külön órákat stb.
A bevásárlást is kb rendezzük. Hol ő tud menni hol én. Nagyobb kiadásoknál is úgy próbáljuk csinálni h kb felesben legyen. (most én fizettem a sódert, ő ment cementért stb)
Így hasonló összegben van félretett pénzünk is. Nyilván ez akkor nem így volt mikor én gyeden voltam.
Én jobban szeretnék közös kasszát, de külön kasszán vagyunk, mert a párom nem akarja, szeret gyűjtögető életmódot folytatni a saját pénzével.
Enyémből vonják a hiteltörlesztőt, ő fizeti a rezsi számlákat, az egyéb kiadásokon így-úgy osztozunk.
Szerintem amúgy az lenne a legoptimálisabb, ha lenne saját és lenne közös is. Minden hónapban azonos arányban berakni a közösbe, a többi meg marad nálunk.
A mai világ annyira múlandóra kondícionálta a párkapcsolatokat, hogy nagyon nagy és erős naivitás kell ahhoz, hogy közös legyen a kassza.
Vagy egy jó hibrid lenne, ha van egy közös kassza és mindenkinek van "zsebpénze". Onnantól nem nyűgös, hogy a rezsit közösen fizetik, de pl mama drága szájfénye ne menjen papa söre rovására :D :D :D
Tehát ami felesben fizetendő, arra mindenki betesz egyenlő (vagy megállapodás szerinti) arányban X-Y összeget, a fennmaradó bevéltelt pedig magánál tartja.
Más: erősen eltérő bevételek és kiadások esetén sem baj, ha van a kasszának külön része. Én anno vállalkozó voltam, a párom alkalmazott. Mindegyikünknek volt külön autója. De nem akartam a párom szája elől elvenni a falatot, ha a Porsche javítása sokkal több volt, mint az ő Suzukijáé.
Lehet beteges, de nekem nem jelent problémát a külön kassza, én 13 éve excelben vezetem a saját bevételeimet, költéseimet (mindent), mióta házasságban élek azt is vezetem, hogy rezsi, bútor, felújításra melyikünk mennyit költött :D Feleségemet nem érdekli, én szeretem ezeket nyomon követni, meg azért neki is jó, ha épp vissza kell keresni valamit :P
Év végén pedig tervet készítek a különböző kategóriák szerint a jövő évre, hogy mennyit tervezek majd erre-arra költeni.
#6
A különkassza azt jelenti - normális esetben - hogy közösen megállapodnak egy-egy azonos összegben, amit a közös létükre fordítanak, a maradékkal meg saját maguk rendelkeznek. Ez aztán lehet egy költséges hobbi, egy 1,5 milliós óra, vagy retikül, a másiknak beleszólása nincs.
Persze ezt általában egyenlő anyagi feltételekkel élő párok esetén lehet elképzelni, mert abban az esetben, ha az egyik havi 500-600 ezret eldorbézol, a másik meg rágja a minimálbére száraz kenyeret, ott felvetődik a kérdés, hogy ezek az emberek miért vannak együtt?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!