Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Láttam egy statisztikát,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láttam egy statisztikát, miszerint Ausztriában is sok a párkapcsolati bántalmazás. Azt hittem, hogy ott nincs ennyi. Miért történhet ez meg úgy, hogy az osztrákok sokkal jobb életkörülmények között élnek és kiegyensúlyozottabb családban nőnek fel?

Figyelt kérdés

Ez az a stat, amit láttam:


Ausztriában 🇦🇹minden negyedik nő tapasztalt már fizikai vagy szexuális erőszakot.

16,41%-uk párkapcsolati erőszak áldozata. Ez az osztrák statisztikai hivatal aktuális felmérésének eredménye:


Ausztriában minden negyedik 15 évesnél idősebb nő (26,61 százalék) átélt valamilyen fizikai vagy szexuális erőszakot.

A nők 8,70 százaléka volt már nemi erőszak áldozata.


Ausztriában a nők 16,41 százalékának esett már áldozatul fizikai és/ vagy szexuális erőszaknak élettársi kapcsolatban. Csaknem 40 százalékuk szenvedett el lelki erőszakot.


Ausztriában a szexuális erőszakos esetek 96,96 százalékában férfi az elkövető, 2,47 százalékuk tapasztalt már erőszakot női elkövetőktől.

A nők 59,30 százaléka egy általa ismert személyt nevez meg elkövetőként. 49,94 százalékuk ismeretlen.


2023. jan. 18. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt mert a lakosság nem csak fiatalokból áll, és nemhogy 50-60, de 20-30 éve is eléggé máshol volt az ingerküszöb bántalmazás és erőszak terén.

Másrészt mert kisebb a látencia, kevésbé van szőnyeg alá söpörve az erőszak, kisebb a rendszerből vagy kultúrából fakadó áldozathibáztatás.

2023. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Ott is sok a fehér keresztény kultúrkörben nevelkedett férfi, akik mint tudjuk "rémisztő képződmények". Majd ha többségbe kerülnek a bevándorlók, megszűnik a probléma, mert ők jók, haladóak, toleránsak. Különösen az arabok.
2023. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Amikor olyat olvasunk hogy Franciaországban, Olaszországban, Németországban, Ausztriában emelkedik az erőszak, főleg a családon belüli bántalmazások száma, éljünk a gyanúval hogy nem Jean Claude, Francesco és Günther verik az asszonyt hanem Ahmed. Ugyanez a helyzet az utcai támadásoknál is.
2023. jan. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Azért... pár dolgozt megjegyeznék.

- Országonként és kultúránként eltérő a nemi/szexuális erőszak fogalma. Ami persze nem feltétlenül jó, de ez van. Ha idehaza megmarkolod egy nő fenekét, 99%, hogy legrosszabb esetben egy pofont kapsz tőle, de ha megkérdezik, hogy volt-e kitéve szexuális abúzusnak, valószínűleg ezt nem fogja annak tekinteni. Ha ugyanezt Koreában csinálod meg - mint ahogy egyik ragyogó olimpikonunk meg is tette -, másnap már megy is a feljelentés. Ausztria meg ilyen tekintetben valahol ezen két példa között áll.

- Még ennek ellenére is: Magyarországon rosszabbak a statisztikák. Szóval ha úgy nézzük, Ausztriában tényleg kevesebb.

- Az sem mindegy, hogy mennyire merik ezt bevallani, felvállalni. Általánosságban nyugaton könnyebben, Közép- és Kelet-Európóban kevesebben.

- A gazdasági fejlettség pedig nem jelenti azt, hogy nincsenek ott is hulladék alakok. Társadalmilag annyival azért nem fejlettebbek...

- Illetve ahogy mondták előttem: a statisztikában a '70-'80-as évek szülötte is benne vannak, és azért az egyenjogúság, a személyes tér sérthetetlensége nyugaton sem volt mindig annyira tiszteletben tartva, mint most.

2023. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jók a meglátásaitok, valami ilyesmik jutottak eszembe nekem is. Attól, hogy jobb az anyagi helyzetük, nem biztos, hogy társadalmilag (érzelmileg) is fejlettebbek. Bár sokáig ezt gondoltam (én nélkülöző családban nőttem fel és bántalmazásból is bőven kijutott, és mindig úgy tűnt, hogy a jobb módú családokban mintha nem lenne annyi bántalmazás..)
2023. jan. 18. 12:01
 6/13 Kései Sirató ***** válasza:
4%
Mert sok az arab, többnyire ők bántják a nőket.
2023. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor végülis az osztrákok mégis "jobbak" a statnál?
2023. jan. 18. 13:07
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Javaslom a fehér férfiakat védő hozzászólóknak, hogy keressenek rá Natascha Kampusch történetére.
2023. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2023. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Minden országban rengeteg ilyen van. Semmi köze ennek ahhoz hogy pl nem nélkülöznek. És igazából ott is rengeteg család van, ami minden csak nem kiegyenlítő...
2023. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!