Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a szüleimnek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondjam a szüleimnek, hogy bántalmaztak és ez miatt nem szeretnék kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Röviden szeretném elmondani nagyon részletezni érthető módon nem szeretném, nem ítélkezést hanem valóban tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Pár évvel ezelőtt elköltöztem a családomtól mert már akkor sem jöttünk ki jól egymással, egy másik városba ott teljesen jól megvoltam még meg nem történt az a bizonyos dolog...

Szexuálisan bántalmaztak és a történtek után nem mertem elmondani szinte senkinek, a családommal ezután össze is vesztem mert nem jártam haza egyáltalán hisz ki sem akartam otthonról mozdulni. Egyetlen egy embernek mondtam el a családból a nagynénémnek ő volt mellettem végig, feljelentés történt és ítélet is született de ezt is hagyjuk inkább.

A nagynéném már nem él és én vissza költöztem a városba ahol felnőttem, mondhatni rendeződött az életem de a szüleimmel sajnos most is nehezen jövök ki.

27 éves vagyok és folyamatosan bántanak az miatt, hogy még soha nem volt kapcsolatom és nem igaz nem kellek senkinek stb...

Hallottam már tőlük olyat, hogy akit megerőszakolnak valószínű ő a hibás stb... És ez igazán rosszul esik hisz én sem voltam hibás, nem hinném, hogy bármelyik áldozat hibás lenne egy ilyen esetben.

Jó pár év eltelt és nemrég láttam azt aki ezt tette velem, állítólag vissza költözött külföldről. Nem félek tőle mert már nem az vagyok aki régen, szó szerint az arcomba röhögött egy boltban, de őszinte leszek ha közelebb jön hozzám olyat teszek amit talán magam is megbánok később.

El akarom mondani a szüleimnek, hogy nem akarok kapcsolatot hagyjanak ezzel de félek a reakciójuktól. Hosszú évek óta titkolom, talán jobb ha már el sem mondom nekik?



2022. szept. 10. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Bántalmazó szülőknek akarod elmondani?

"27 éves vagyok és folyamatosan bántanak az miatt, hogy még soha nem volt kapcsolatom és nem igaz nem kellek senkinek stb...


Hallottam már tőlük olyat, hogy akit megerőszakolnak valószínű ő a hibás stb..."


Te nem vagy normális.

2022. szept. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Azert vagy aldozattipus eleve mert bantalmaztak a szuleid. Bantalmazoktol neg ne várj semmit csak ujabb bantalmazasokat.

A lepontozok is biztos tanultak pszichologiát.


Soha ne adj tamadasi feluletet bantalmazoknak. Ez pedig annyira alap.

2022. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem tégy egy próbát náluk. Mégis csak a szüleid. Ha apukádnak nem is, de anyukád nő. Ő szerintem jobban át tudja érezni ezt az egészet. Elmeséled hogyan történt. Ha szeret, meg fogja érteni. Apukád meg minimum kiherélni akarja szerintem. Az ő lányuk vagy és bántott valaki. Nem biztos, hogy téges hibáztatnának egy ekkora trauma miatt.


Borzasztóan sajnálom a velex történteket. Kitartást!

2022. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Biztos hogy kesobb visszaélnének az infoval ha adott pillanatban nem is.

Tipik aldozati viselkedés hogy rossz embereknél keresnek vigaszt.

2022. szept. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem, hogy a szüleim nem vertek vagy ilyesmi más gondok voltak ami miatt elköltöztem tőlük. Viszont tény, hogy soha nem volt kitűnő a kapcsolatunk. Számomra elég nagy teher, hogy senki sem tudja és teljesen egyedül vagyok ezzel annak ellenére, hogy sokkal jobban vagyok mint régebben, hisz ez már jó pár éve történt, de teljesen feldolgozni nem tudom.
2022. szept. 10. 15:43
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem is veresre értettem. Nem csak az a bantalmazas.
2022. szept. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem kérd szakember segítségét, ha egyedül nem bírod feldolgozni.
2022. szept. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7.

Természetesen szakemberrel együtt dolgozva jutottam el eddig, hogy viszonylag normális életet tudok élni.

Feldolgozni pedig teljesen ezt nem lehet, az életemet viszont élnem kell és már nem ezen gondolkodom minden nap.

2022. szept. 10. 16:41
 9/15 A kérdező kommentje:
6. Igen tudom csak le írtam, hogy nem ez miatt mentem el anno.
2022. szept. 10. 16:48
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
En nem mondanam el. Az en szuleim is ilyenek, de ok inkabb a volt ferjem, a bantalmazo melle alltak mond an biztos velem nem lehet kijonni. Engem is azert tudott bantalmazni a ferjem mert tudta senki nem fog hinni nekem, nem all mellem,nem ert meg majd sot meg en leszek a hibas. Egy dolgot megtanultam, soha senkinek ne mondd el hogy bantalmazott barki is, mert onnantol masok is megteszik veled. Mindig kemenynek kell latszani, akibe nem lehet belekotni.
2022. szept. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!