Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a bántalmazó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy a bántalmazó kapcsolatok elején a bántalmazó nagyon kedves, agresszív lesz idővel, majd a pofonok után egyből bocsánatot kér?

Figyelt kérdés
2021. okt. 8. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Én sosem szoktam bocsánatot kérni pofon után!
2021. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

A pofon altal kiadta a dühöt es nem akarja hogy azzal hogy te ideges leszel provokald, mert pillanatnyi nyugalma lett igy.


Valojaban a bantalmazok is idegesek azaz szenvednek sajat maguktol. Valojaban nem akarnak idegesek lenni.

2021. okt. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert az elején ki kell alakítani a másikban a kötődést, plusz az elején könnyebb megjátszani magát. Később fokozatosan lehet egyre agresszívabb, de persze a nagy dolgok után bocsánatot kérve, hogy az áldozat benne maradjon ebben. Úgymond hozzászoktatja a másikat, leépíti fokozatosan az önbecsülését, és egy szolgát csinál belőle. Ha nem lenne kedves az elején vagy az első pofon után nem kérne bocsánatot, sokkal sokkal kevésbé maradna vele az áldozata.
2021. okt. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#1 Végre egy igazi Férfi! 😍❤
2021. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

5-ös!


Igen, az vagyok! Úgyhogy remélem te viszont nő vagy!

2021. okt. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

ahogy én láttam élőben, meg a filmekben, könyvekben, pszichológiai esetleírásokban a témát,egy nagyon kemény verbális alázás/provokáció előzi meg a pofont.

a bántalmazó nem kíván belemenni az üvöltözésbe a vitába a másik pocskondiázásába ami még jobban feltüzeli a verbális támadás indítóját.

de idegekkel sem tudja tovább elviselni a helyzetet a pofon adó, meg akarja szüntetni ezt a stresszt.

és mivel a probléma megoldó képessége nem elég fejlett ehhez, ezért a lehető legrövidebb utat választja a stresszt kiváltó helyzet megszüntetésért, ad egy pofont.


ha pedig utána bocsánatot kér, akkor indul az újabb játszma és a verbális támadó lesz az áldozat, a védekező pedig az engesztelő és mivel elég kemény párkapcsolati játszmáról beszélünk a támadó egyre keményebb érzelmi zsarolásokkal fogja provokálni.

2021. okt. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

"egy nagyon kemény verbális alázás/provokáció előzi meg a pofont."


Ja, így van. A BÁNTALMAZÓ RÉSZÉRŐL. Pont, hogy a fizikai bántalmazást előzi meg általában verbális bántalmazás. Bőven van is róla kutatás.

2021. okt. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez fura.

En ismerek bántalmazót, ült is sulyos testi sértés miatt.

Ő verbalisan nem előz meg semmit.


Pl veszekedes mert féltékeny.kivel voltal hol mikor aztan tartja az öklét ütésre készen es megkerdezi szeretsz?


De számtalan pelda van arra, hogy hirtelen üt. Hogy ne is szamitson rá a másik. Illetve hirtelen jön belőle. Egy pillanat elég ahhoz, egyetlen szo, egyetlen rossz mozdulat es azonnal támad.


Nem áll le elotte fenyegetozni meg akármi.


Egyetlen pillanat elég es azonnal elkattan nála vmi.


A valodi fizikai bántalmazok pont azert fizikai bántalmazok mert szóban nem érvényesülnek.


A verbálisaknak akik meg betalálnak es 5 perc alatt képesek lesokkolni csak verbálisan azok meg egyenesen el is itélik a fizikai agressziot.

2021. okt. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja es amikor a kettő összekerul az "jo":)


A profi verbális bántalmazo általában nyer a fizikai agresszorral szemben es "lefegyverezi".

2021. okt. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

7es vagyok.

szerintem félreértettétek

az írt példa leegyszerűsítve-

a férfi hazamegy hulla fáradtan, vágyna egy kis nyugalomra, de a nője elkezdi ilyen olyan okból piszkálni, kötözködni vele.

aztán amikor ezt szó nélkül hagyja a férfi, hátha úgy a nő abbahagyja, akkor a nő ezen felbátorodik és elkezdi keményen alázni.

tehát a nő a verbális támadó, a férfi pedig nem tudja kezelni a stresszt, csak meg akarja szüntetni a lehető legrövidebb úton.

2021. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!