Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Önbizalom vagy helytelen önkép?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önbizalom vagy helytelen önkép?

Figyelt kérdés

A kérdésem kortalan, és az sem számít hogy házas vagy kapcsolatban vagy, esetleg egyedülállóként éled az életed. A lényeg hogy tegyük félre a mázt, meg a védelmező optimizmust, a degradáló pesszimizmust. A lényeg hogy objektíven lásd magad!


Szóval, manapság ha szétnézel a valóságban, a média különboző felületein, akár az interneten, nagyon sok igen vonzó külsővel rendelkező férfit/nőt lehet látni. Emellett ugyancsak nagyszámban láthatók vonzó külsővel és magas szintű képzettséggel rendelkező emberek is. Ilyenkor nem érzed azt, hogy te mennyivel gyengébb vagy minden téren? Amikor otthon vagy a pároddal, nem érzed azt hogy alul választott? Vagy ha szingli vagy, akkor mennyire alantas és gyenge ember vagy azokhoz képest, akik szinte beleégnek az átlag polgár agyába? Ma már minden kategóriában csúcs szereplőket látni, test, arc, IQ, műveltség, ügyesség, találékonyság, pénzügyi terület stb. Olyan etalonokat tol a média, akiket átlag külsővel, egzisztenciával meg sem lehet közelíteni. Majd ezek után a tükörbe nézve nem teszed fel e kérdést, hogy ezekhez képest te a labdába sem tudsz rúgni? Hogy aki és ami te vagy az mennyire lesz elég akár egy házasságban, kapcsolatban? Vagy egyedülállóként nem lesz vér ciki ha nem hozod a magas elvárásokat? Pl. egy férfi hogyan tudja megugrani a tökéletes külső, tökéletes egzisztencia, tökéletes sárm háromszögét? Vagy egy nő a tökéletes test, tökéletes arc, tökéletes női kisugárzás szent szövetségét? Oké, van férjed/feleséged, de ő ezeket meg sem közelíti. Elég ez? Meddig? Vagy fordítva, te meddig leszel elég? Biztos vagy benne hogy önmagadért van veled, nem csak azért mert nem volt más? Én ezeken gondolkozom már egy ideje.



2022. dec. 5. 22:37
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Az önbizalmadat, önértékelésedet (énképedet) külsőségekhez kötöd így mindig ezek fogják meghatározni hogy miként is vélekedj magadról. Ha mindig azt sasolod hogy mi most a menő meg a trendi, de a saját emberi értékeidet észre sem veszed, akkor mit vársz? A többiek azt az Insta celebet követik, akit akarnak, de ez a te életed, neked kell felfedezni hogy mennyit is érsz. Talán magadban kéne felfedezni, mert idővel te is lehet pénztelen, csúnya, sikertelen. És akkor mi van? Akkor már nem vagy ember?? Ki vagy, mi vagy a magad szemében? Ez az elsődleges, a majmokra meg magasról szarni kell!
2022. dec. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Talán nem a neten kéne élni.

Mindig is volt aktuális etalon, sikeres, híres, szep emberek.

2022. dec. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Jaj nem nézek TV-t, nincs olyan műsor ami lekötné a figyelmem. Se fb, insta, twitter-em sincs. Yt-ot szoktam nézni, a képembe tolják a híreket, az aktuális marhaságokat sem tudom elkerülni. Viszont bármerre is járok a neten, állandóan a szépség és a külső a fő irány, ezek alapján osztályozzák egymást az emberek. Gyakorlatilag a valóságban is ez van. Olvasom a gyk-s társkeresős kérdéseket, itt is azt látom, hogy az online társkeresés is csak arról szól, hogy kinek milyen jó vagy rossz a fotója. Én férfiként nem tudom hozni azt a szintet ami jelenleg a beugró, de igazság szerint nem is szeretném, az nem én vagyok. 4 éve házas házasodtam, de elgondolkodtató az az irány, amit látok. Sok válás, elégedetlen embertömegek mindenhol, ezek a nagy holtomiglan-holtodiglan szlogenek csak mázas és üres szlogenek. Inkább arra készülök hogy bármikor egyedül lehetek, az életét mindenki kizárólag önmagának éli. Állandó hajhászás azért, hogy hogy kizárólag a legjobbat, legtökéletesebbet, legszebbet kapja az ember.
2022. dec. 6. 08:12
 14/36 anonim ***** válasza:

A társam is felnőtt ember, ha engem választott, akkor az az ő felelőssége, az enyém meg az, hogy én őt.

Mindig van jobb valahol, de nem hiszem, hogy elrontom azzal az életét, hogy "jaj de talán kaphatna jobbat nálam", vagy lehetnék-e minden nap önmagam 120%-a. Na akkor lennék totál manipulatíven megfelelési kényszeres párja, ha ezt mind a nyakába raknám, hogy "miatta" halok bele az önostorozásba. Ehelyett önmagam vagyok, hol így, hol úgy (de filozófiailag végülis mindig önmagam legjobb verziója :D), így szabad lehet mellettem az ilyen hülyeségektől.

Egyébként FOMO az a kifejezés, amikor valaki fél, hogy lemarad valamiről. Mert túl a horizonton mindig lehet valami új, érdekesebb...

Viszont úgy leélni egy életet, hogy mindjárt egyedül maradhatok, ezért nem vállalunk semmi közös álommegvalósító projektet, csak a falhoz lapulunk, miközben öregszünk... Hát ennél még jobb elrontani is.

2022. dec. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Elég gyakran hallani itt is, hogy mennyire parasztok, igénytelenek a magyar férfiak, mennyire nincs stílusuk, mennyire alantasak. Magamra nézek, és tényleg nem 70EFt-os ing van rajtam, nem 60EFt-os nadrágot és nem 120EFt-os cipőt viselek. Nem járok 5 naponta fodrászhoz, nem beszélek 5 nyelvet folyékonyan, nincs szálkásra sportolt testem 41 évesen, nincs minimum felső-közép kategóriás autóm, nem vagyok egy senior super extra frontend manager 3 milliós fizetéssel a legmenőbb multinál.


Nem érzem hogy annyira lemaradnék dolgokról, inkább azt látom hogy mindenki minősíti a másikat, de az esetek 90%-ban csak negatívan.

2022. dec. 6. 09:56
 16/36 anonim ***** válasza:
55%
És mi a gond? A párod ezt várja el? Vagy csak panaszkodsz, hogy egy képzeletbeli nőnek biztos ez kellene és ezért nincs? Szerinted a magyar középosztálybeli 41 éves nők milyenek...?
2022. dec. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

"A 7 es válaszoló beprogramozott elet terve nem szimpatikus nekem! Az élet nem egy olyan sorrendre epul amit betudsz tartani pontosan .. hol van a spontaneitas? Autistak ragaszkodnak a megszokott terv szerinti dolgaikhoz.."


Édesem, mi abban a beprogramozott, hogy ha hülyeségeket csinálsz, akkor tükörbe nézel és elgondolkodsz azon, hogy miért hoztál hülye döntéseket? :D Ezt hívják felnőtt gondolkodásnak. Semmi köze hozzá a beprogramozottságnak, csak a felelősségvállalásnak. Nem a partner milyenségén múlnak ezek a dolgok, hanem azon, kit és miért választasz és rendelkezel-e a következetes cselekvés képességével.

2022. dec. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Minden második házasság válással végződik.
2022. dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Tehát ha elmúlik a varázs, ott van egy szürke középszerű ember melletted? Mi van akkor, ha a varázs csak egy délibáb, és nem is engem lát, hanem csak az önmaga kreálta álomkép?
2022. dec. 6. 13:27
 20/36 anonim ***** válasza:
21%
Pontosan így van. Egy képbe szerelmes. Ez pukkan ki, mint a színes szappanbuborék, a valóság meg túl terhes lesz számára, így nem bírja ki és elválnak.
2022. dec. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!