Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Önbizalom vagy helytelen önkép?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önbizalom vagy helytelen önkép?

Figyelt kérdés

A kérdésem kortalan, és az sem számít hogy házas vagy kapcsolatban vagy, esetleg egyedülállóként éled az életed. A lényeg hogy tegyük félre a mázt, meg a védelmező optimizmust, a degradáló pesszimizmust. A lényeg hogy objektíven lásd magad!


Szóval, manapság ha szétnézel a valóságban, a média különboző felületein, akár az interneten, nagyon sok igen vonzó külsővel rendelkező férfit/nőt lehet látni. Emellett ugyancsak nagyszámban láthatók vonzó külsővel és magas szintű képzettséggel rendelkező emberek is. Ilyenkor nem érzed azt, hogy te mennyivel gyengébb vagy minden téren? Amikor otthon vagy a pároddal, nem érzed azt hogy alul választott? Vagy ha szingli vagy, akkor mennyire alantas és gyenge ember vagy azokhoz képest, akik szinte beleégnek az átlag polgár agyába? Ma már minden kategóriában csúcs szereplőket látni, test, arc, IQ, műveltség, ügyesség, találékonyság, pénzügyi terület stb. Olyan etalonokat tol a média, akiket átlag külsővel, egzisztenciával meg sem lehet közelíteni. Majd ezek után a tükörbe nézve nem teszed fel e kérdést, hogy ezekhez képest te a labdába sem tudsz rúgni? Hogy aki és ami te vagy az mennyire lesz elég akár egy házasságban, kapcsolatban? Vagy egyedülállóként nem lesz vér ciki ha nem hozod a magas elvárásokat? Pl. egy férfi hogyan tudja megugrani a tökéletes külső, tökéletes egzisztencia, tökéletes sárm háromszögét? Vagy egy nő a tökéletes test, tökéletes arc, tökéletes női kisugárzás szent szövetségét? Oké, van férjed/feleséged, de ő ezeket meg sem közelíti. Elég ez? Meddig? Vagy fordítva, te meddig leszel elég? Biztos vagy benne hogy önmagadért van veled, nem csak azért mert nem volt más? Én ezeken gondolkozom már egy ideje.



2022. dec. 5. 22:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Voltak es lesznek is jobbak ki ebben ki abban mas meg mindenben amiota a vilag a vilag es ez igy is lessz. Felesleges ezen stresszelni, bar tudom regebben nem voltak kozossegi oldalak amik az ember pofajaba nyomtak..
2022. dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a social media generálja, és sokan emiatt fruszráltak.

Viszont ha igazán szeretsz valakit, akkor egy csomó dolog egyáltalán nem fog számítani, csak az, hogy vele lehess. És nyilván ugyanez fordítva.

Talán az a baj (bocs kérdező), hogy nem érzed magad szerethetőnek. És lehet, hogy akibe te beleszeretsz, ő is úgy érzi, hogy ő nem szerethető. De egymás számára mégis szerethetőek, sőt egyetlenek lesztek - és egymásra találtok.


Sokszor egyébként nagyon túlagyaljuk a dolgokat... ez csak személyes vélemény.

2022. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondta egy videóban a Kassai Lajos...(tartalmilag idézem)

"Ha az élet egy szerszámosláda, akkor én egy hatos kulcs vagyok. Velem nem lehet szögetverni, nem lehet menetet vágni, de ha van egy hatos csavar, azt én nagyon meg tudom húzni. Persze kellő önismerettel, kitartó munkával, (+egy rakat motivációs bullshit) lehet, hogy elérhetném, hogy meghúzzam az ötös csavarokat is.......DE MINEK?!"

2022. dec. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem nézek tévét és csínján bánok a social médiával is. Tisztában vagyok önmagammal, hogy milyen vagyok és mit tudok nyújtani.

Ha valakinek nem kellek az őt minősíti, nem engem. Nem a tökéletest keresem. Más tökéletlensége lesz számomra maga a tökély :) 38/f

2022. dec. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
79%

4. Nem a tvből az internetről jön a moslék? Leragadtál a 2 ezres évek elején? Tvt több mint 10 éve nem nézek, de a netten látom a manipulációt amit a közzöségi oldalak közvetítenek pl:

50 szürke árnyalata..

2022. dec. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Az a hülye média... Nem is nézek tv-t se már mert pont nem érdekel ki milyen és mit csinál.

Nem hasonlítóm magam és az általam szeretett embereket se máshoz.

Mindenkinél van szebb, jobb!

Élem az életem, teszem amihez kedvem van és kész.

Most pl külsőre lehetne jobb pasim, de nem érdekel mer akivel vagyok imádom és boldog vagyok.

Magamat nézem és kész.

Felesleges ilyeneken agyalni sztm.

N 30

2022. dec. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Nem, nem érzem úgy. Ő is csak ember. Ugyanannyi az esélye annak, hogy alulválasztott, mint annak, hogy én választottam alul. Felnőtt emberek vagyunk, önálló gondolatokkal, magunknak választunk pályát, állást, lakhatást, várost, ebédet, ruhát. Ha az a döntés szar, azért csak és kizárólag mi vagyunk a felelősek, nem a választásunk tárgya. Én a párom azért választottam, mert boldognak éreztem magam mellette és úgy éreztem, kicsit magamra találtam. Bízom benne, hogy ez fordítva is így van. Magára vessen, ha ő nem azok mellett a dolgok mellett dönt, amik boldoggá teszik. Erről én nem tehetek, akkor sem tehetnék, ha szebb lennék, akkor sem, ha rondább.


Tudom a hibáimat, gyengeségeimet, tudom, miben vagyok jó és mire vagyok képes. Ez az önismeret az önbizalmam alapja. Tisztában vagyok vele, hogy milyen vagyok, más nem nagyon tud meglepetést okozni a jellemzésemmel. És ugyanilyen tisztán közvetítem a hozzám közelebb kerülő emberekhez is az énem. El tudják dönteni maguktól, hogy az kell-e nekik vagy sem. Nincs szó alulválasztásról meg felülválasztásról meg mittudoménmiről. Vagy engem választ az, akit én választottam és örülök a döntésének vagy nem és elfogadom azt. Ezen igazán nincs mit ragozni.


De azt elvárom, hogy aki hoz egy döntést, az elsősorban magát bírálja, ne a döntése tárgyát. Ha nem elégedett azzal, amit választott, válasszon mást. Ha meg az, akkor legyen hű hozzá. Nem olyan nehéz ám.

2022. dec. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
0%
A 7 es válaszoló beprogramozott elet terve nem szimpatikus nekem! Az élet nem egy olyan sorrendre epul amit betudsz tartani pontosan .. hol van a spontaneitas? Autistak ragaszkodnak a megszokott terv szerinti dolgaikhoz..
2022. dec. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy hol vannak ezek a szuper emberek, de én egyet sem látok a médiában. Sokkal értelmesebb és szebb barátnőim voltak, mint akiket a tv-ben látni. De a sorozatgyártott instás szépséges sem mozgatnak meg.
2022. dec. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Ha mindig a legjobbat, sőt a legjobbat keresed, végül hoppon maradsz.

Azt azért érezned kell, kivel is vagy legalább középszinten kompatibilis.

Ha eljátszod, lehet hogy soha nem találsz már ilyet és várhatod a nyugdíjat.

2022. dec. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!