Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretik a férfiak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szeretik a férfiak a szürke kisegereket?

Figyelt kérdés

Nem egy férfit ismerek, aki jóvágású, értelmes, tett azért, hogy olyan párja lehessen, amilyet csak akar...


És ilyen kívül-belül szürke, enyhén túlsúlyos vagy formátlan, normális végzettség nélküli (betanított munkás, irodavezető) munkákat végző, 0 hobbis nők mellett állapodott meg. Ez miért jó? Mi a jó abban, hogy aktívan sportoló, diplomás, jól kereső emberként ilyen emberekkel legyél és mindezek mellett (nyilván, mivel anyagilag nem kompetens) te tartsd el a párod?


És tényleg, mindent a fenekük alá tesznek, amit én magamnak teremtek elő vagy amit a párommal közösen tervezek megoldani.


Nem mondom, hogy egy nagy szám vagyok, de úgy gondolom, hogy ennél mindenképp jobb parti. Legalábbis ha kapcsolatban vagyok valakivel, kiveszem a részem a közös életünkből és adok magamra (mondjuk azt párkapcsolat nélkül is).


Egyszerűen csak nem értem, hogy ezekben a nőkben mi van, amiért a férfiak közül azt a réteget sikerül nekik megfogni, akikről még én is úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy megütöm nála a lécet. Erre jóval lejjebb választanak...


2022. szept. 8. 12:34
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
96%

Érdekes kérdés. Engem elgondolkodtattál, pedig nő vagyok. És mindig is szürke kisegérnek gondoltam magamat - visszafogott divatos, de elegáns öltözködés, szintén elegáns sminkkel, bizonyos értékrenddel a fejemben. Nincs műszempillám, felfújt kacsaszájam vagy hatalmas cicakarmom. Talán a legjobb szó rám az átlagos, pedig adok a külsőmre, csak nem kifejezetten tűnök ki a tömegből.


Ha bekerülök egy társaságba, akkor az első pár alkalommal hallgatag vagyok, csak figyelem a többieket, hogy ki milyen. De alapvetően harsány, hangos személyiség vagyok, van véleményem és álláspontom mindenről. Viszont nincs diplomám, a munkámat nem fizetik meg (ápolónő vagyok), csak egy idegen nyelven beszélek (angol). Házias vagyok, szeretek sütni, főzni és világ életemben otthon ülős típus voltam, nem volt 20 pasim vagy szexpartnerem.


Nem tudom mire gondolsz pontosan szürke egér alatt (pedig vagy 3x leírtad, de még mindig nem világos), de szerintem pont olyan vagyok akikkel problémád van. A férjem sportos, vezetői pozícióban dolgozik, társasági ember, rengeteg nője volt előttem és a hölgyek a mai napig keresik a társaságát. Vonzó a külseje és a kisugárzása is. Én is úgy gondolom, hogy lejjebb választott. Simán megkaphatná bármelyik fitnesz instagirlt, ha akarná. Mégis engem választott. Engem vett el és velem alapított családot. Nemrég kérdeztem tőle, hogy miért én kellek neki. Annyit válaszolt, hogy ezek a mai fullos csajok egy valamire jók - dugni. Nem lehet velük beszélgetni és unalmasak, felszínesek. Nem kíváncsi már rájuk (37 éves a férjem), és szerinte az ilyenekkel nem lehet komoly kapcsolatba kezdeni, mert alkalmatlanok rá.


Szerintem ez lehet a válasz az általad feltett kérdésre. Egy visszafogottabb, nem kiemelkedően dekoratív nő szerintem mentálisan, érzelmileg többet tud nyújtani, mint egy olyan, aki tudja, hogy egyet csettint és bárkit megkaphat. Az ilyen nőknek gyakran teljesen természetes, hogy ott van vele a partnere, pedig nem lenne szabad. Sose legyen természetes az, hogy a másik ott van veled.


Mindenesetre érdekes kérdés. Én mindig is szürke kisegérnek gondoltam magamat, pedig még csak 31 éves vagyok és a férfiak is gyakran így viszonyultak hozzám. Talán a férjem az egyetlen, akinek sikerült meglátnia bennem azt az értéket, amiért belém szeretett.

2022. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%
De ki a rák akar folyamat a faszija haverjaival lógni? Én csak simán nem mennék el. Nekem a barátság nem annyi, hogy összeraknak egy csomó emberrel, és azonnal megnyílok, mint egy extrovert pillangó. Ahhoz nekem mélyebb kötődés kell.
2022. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy nem csak ez a két típus létezik, nem lesz azonnal romlott nő, akinek műkörme van (vagy a géllakk a határ? Hát nem nevetséges?), és nem lesz szent, aki nem sminkel.
2022. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
0%
Érdekelne, hogy a 9/42 miért lett ennyire lepontozva?
2022. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:

#43

Pontosan :) Nem kompenzálja mindenkinek a külsejét a belsője és van, aki kívül - belül teljesen rendben van. Ez van.


#42

Ezt én sem értem. Ha nem érzi jól magát, nem tud mit csinálni, ne jöjjön. Jelen lenni és visszahúzni mindenkit, főleg a párod, rosszabb, mint otthonról jó szórakozást kívánni. Vagy aki a párjával akar lenni, az zsírozza le vele, hogy ne tartsák a haverok a gyertyát. Nincs ezzel baj, csak meg kellene szólalni.

2022. szept. 8. 15:43
 46/58 anonim ***** válasza:
91%

Ok. Szerintem nem szürke kisegér, simán csak arról van szó, amit #42 ír. Lehet, hogy introvertáltabb, nincs kedve vadidegen emberekkel smúzolni, akik már alapból is lenézik. Attól még jókat beszélgethet otthon a haveroddal. Az pont elég, végülis ő a párja, nem te.

#29

2022. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:
Az, hogy valaki introvertált, nem magyarázat arra, hogy nem tud válaszolni semmit arra a kérdésre, hogy mi érdekli, mit csinál szabadidejében vagy épp miben "van épp benne" szakmailag, bárhogy. Mindenre azt mondani, hogy nem tudom és nem ismerem, eléggé lelombozó
2022. szept. 8. 15:49
 48/58 anonim ***** válasza:
100%
#41 ez inkább csak sztereotípia, amit a férjed mondott. Én magamat csak minimálisan gondolom átlagnál jobb nőnek, de vannak gyönyörű barátnőim. Az egyik modell szakmája szerint egyébként matematikus. A másik modell legalább 5 nyelven beszél, van több diplomája, és igazi könyvmoly, és mindig mindenkihez van pár jó szava. A nem modell, de határozottan szép barátnőim pedig egytől egyig könyvmolyok. Rengeteg pszichológus van köztük, de vannak természettudományi pályán is, mint ahogy én. Messze nem üresfejű libák, könnyen lehet velük kommunikálni mindennapos, és mélyebb témákról egyaránt. Nyilván olyan is van, mint amiről férjed beszélt, de őszintén, én elég kevéssel találkoztam. Viszont véleménytelen, unalmas, szobanövény szürke egeret bőven ismerek. Nyilván azért, mert több van belőlük, félre ne érts. Arányaiban szerintem pont ugyanannyi az értelmes, kedves törődő csodaszép, csinos, bájos nő, mint az ugyanilyen természetű átlagos.
2022. szept. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
75%
Én is ezt mondanám, mert semmi közötök hozzá. Nem vallatásra megyek.
2022. szept. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%
#46 de akkor nem kell elmenni a programokra 🤷🏼‍♀️ Abszolút nem kötelező olyan közegben lenni, ahol nem érzed jól magad, csak akkor legalább ezt tudd már lekommunikálni azzal, akivel elvileg együtt akarsz maradni x ideig, ami lehet akár életed vége. Semmi bajom az introvertáltakkal, hiába pontoztok le, sok barátom van, aki introvertált. De a legtöbbjük képes kérdésekre felelni, ha valaki kérdez. Meg igenis képesek kapcsolatokat kialakítani, ha valaki beszélgetni kezd velük. Én mindkét lánnyal próbáltam négyszemközt, az egyikkel aránylag sikerült, bár kicsit döcögős volt, a másik nem válaszolt. De az utóbbi konkrétan a saját párjának se mondta el, ha valami baja volt, hanem x nappal később leírta, és elkezdett vele veszekedni... 30 felettiek vagyunk, a macska rúgja meg 😅 Ennél azért introvertált emberként is illik jobban kezelni a konfliktusokat, különben sose fog az illető senkivel együttélni. Kivéve ha a másik végtelen türelemmel rendelkezik, amihez egyébként sok sikert.
2022. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!