Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem furcsa, hogy a nőknek nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem furcsa, hogy a nőknek nem kell bevonulniuk Ukrajnában?

Figyelt kérdés

Persze az lenne a jó, ha senkinek se kéne. De ebben mikor lesz a két nem helyzete egyenlő?


Csak így elképzeltem, hogy csak azért mert valaki nőnek született, egyszerűen átsétálhat a határon, és biztonságos országba távozhat. De mondjuk a testvére, csak azért mert férfi, meg mehet golyófogónak a háborús övezetbe.


Én azt értem, hogy évezredek alatt ez a dolog így alakult, hogy a férfiak harcoltak. De elvileg ez a dolog is megváltozhatna, és a nemi egyenlőség jegyében harcolhatnának a nők is. Vagy inkább senki se harcoljon. Ez lenne a legjobb.


A nők manapság szavazhatnak, munkát vállalhatnak, egy csomó hátrányos helyzetű dologban előreléptek. Mikor kerül sor a férfi hátrányok felszámolására is?


Nem emlékszem hogy a férfiak kapcsán szóba kerülne, hogy a történelem során hány akár csak 18-20 éves fiatal fiú halt éretlmetlen halált?


Megemlékezünk a nőnapról. Felköszöntjük azokat a nőket, akik manapság már nincsnek elnyomva. Közben meg rengeteg férfi halt meg a történelem során a háborúkban, de a férfiakat ezért nem köszöntik fel. Nekik nem jár tisztelet. Olyan természetes mindenkinek, hogy adja csak életét a harcokban mert ő férfi.


2022. febr. 26. 12:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/181 anonim ***** válasza:
100%
Értem de a háború maga ami ellen kene harcolni basszus
2022. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/181 anonim ***** válasza:
100%

#8 de van helye. Ha a nők mennek a frontvonalra, ki fog gondoskodni az ország "újranépesítéséről"? Sok nő - kevés férfi vs kevés nő - kevés férfi. Szerinted melyikkel van jobb esélye egy országnak? (Vagy úgy összességében az emberi civilizációnak bármilyen pusztító katasztrófa esetén).

Arról nem is beszélve, hogy ha a nőket is besorozzák, ki megy a gyerekekkel és idősekkel? Vagy foglalkozás alapján "diszkriminálnak", hogy aki tanár, óvónő, ápoló vagy orvos, az mehet a gyerekekkel, akinek bármi más a foglalkozása pl eladó boltban, könyvelő, "csak" htb anya, ügyvéd, étterem vezető, stb, az menjen nőként katonának? Ugye nem gondolod ezt komolyan? A besorozás nem arról szól, hogy a férfiak menjenek meghalni, hanem arról, hogy valakinek harcolni kell a csatamezőn, és valakinek "harcolni kell" a túlélésért elmenekülve is- mert ilyen helyzetben gyerekeket és időseket ellátni, sérülteket ápolni, mindent újrakedzdeni a nők feladata.

Plusz a nők általánosságban véve gyengébbek a férfiakhoz képest, pl egy 170 cm-es nő sosem lesz olyan erős mint egy 170 cm-es férfi, mert biológiailag a nőknek kisebb az izomsűrűsége és eleve kevesebb izom van a testükön és több zsír. Nem lesz képes fizikailag ugyanazt a maximumot kihozni mint egy férfi még ugyanazzal az edzéssel és étrenddel sem. A harctérre pedig kell a fizikum és az állóképesség.

2022. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/181 anonim ***** válasza:
92%

Az volt a kerdes, hogy nem furcsa e, hogy a noknek nem kell bevonulni. Nem, nem az.

Inkabb beszeljunk arrol, hogy megint egy agyament FERFI miatt halnak meg artatlanok, ahogy kb minden haborut egy ferfi inditott el.

2022. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/181 anonim ***** válasza:
90%
Én nem gondolom, hogy a nőket is bekéne fogni harcolni, én is nő vagyok. Én csak azt mondom hogy ez most nem nemek közti harcról szól, hogy ki tud szülni ki nem, ki gyengébb, ki nem. Hanem hogy vegyük észre hogy nem tulajdonok vagyunk, akik parancs szóra ölnek és hogy ha összefognánk, nem állandóan csak a különbségeket néznénk egymásban hanem hogy mi a közös, akkor többen lennénk es erősebbek is, mint azok akik osztják a parancsokat a kényelmes fotelből…
2022. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/181 A kérdező kommentje:

10#


Persze ez igaz. De egyrészt egy mai háborúban már sokszor robotrepülőket lehet vezetni egy számítógép segítségével. Ehhez nem kell izomerő. Vagy nem csak harci cselekmények vannak. Segíthetnének a sebesültek ellátásában is. Vagy segíthetnék a katonák élelmiszerellátását.

2022. febr. 26. 12:45
 16/181 anonim ***** válasza:
100%
Például Izraelben a férfiaknak 32 hónap, nőknek 24 hónap a kötelező sorkatonai szolgálat.
2022. febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/181 anonim ***** válasza:
14%
az a mocskos ukrán elnök aki miatt nagy részben kitört ez a konfliktus tízen éves kis gyerekeket a frontra küldőt .
2022. febr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/181 A kérdező kommentje:
Nem csak harcolni lehet bevonulni. A nők dolgozhatnának a hátországi feladatok ellátásán is. Kórházakban, hadigyárakban, élelmiszer, ruha, stb előállításban. Ezek is fontos dolgok. De őket még erre sem kötelezik. Ez tartom aránytalannak. Ok azt értem hogy harci feladatokra alkalmasabbak a férfiak. De hogy nőként semmit nem kell tennie, férfiként meg akár meg is kell halni a fronton, na ez így nagyon durva.
2022. febr. 26. 12:59
 19/181 anonim ***** válasza:
14%
18. Az elnök hibája!
2022. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/181 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted a korhazba kerult katonakat ki fogja ellatni?
2022. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!