Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A saját anyja elől eltitkolja?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A saját anyja elől eltitkolja? Szülők, ti mit gondolnátok?

Figyelt kérdés

48 éves nő vagyok, van két fiam, és egy kislányom. "Kislány", bár most múlt 16 éves. Másfél éve együtt van egy fiúval, és eddig csak pettingeltek (ezt mindig elmondta nekem). Most azonban egy hétig a Balatonon voltunk, ahová a fiú is velünk jött. Én nagyon kedvelem a barátját, mert igazán rendes fiú. Jobban mondva eddig kedveltem, most már nem vagyok benne biztos, hogy jó ez a fiú a lányomhoz. Ugyanis a harmadik balatoni éjszaka után azt láttam, hogy kora reggel kint ülnek a sátrak mögött, és nagyon összebújva, pironkodva susmusolnak. A lányom nagyon gondterhelt arcot vágott, és nagyon az az érzésem, hogy lefeküdtek egymással. Nekem ezt nem mondta el (ha megtörtént). Miért nem? Félt volna a haragomtól? Régebben mindig azt mondtam neki, hogy ha valaki csak hozzányúl 18 éves kora előtt, őt megverem, az illetőtől pedig eltiltom. De azóta már eltelt néhány év, nyilván ő is sejti, hogy nem gondoltam én, hogy ennyire szigorú leszek vele. Miért nem mondta el? Aggódott, hogy haragudni fogok rá? A védekezéstől nem félek, felelőségteljes a lányom, biztosan védekeztek, ha megtörtént. Sajnos hajlamos vagyok mindenért kiabálni, és úgy gondolom, 18 év alatt szerelmben sem kéne lefeküdniük. Lehet, hogy ezért titkolja? Félek, hogy nem lehetek részese a lányom ezen életének (természetesen úgy értem, hogy nem avat be). Mi történik, ha egy lánynak kikötik, hogy hány éves korától szexelhet, és addig már rég megteszi, de eltitkolja? A férjemmel megbeszéltem, szerinte jogos, hogy nem mondta el, azt mondja, úgyis "leüvöltöttem volna" :(( Szerinte mindenkinek maga kell eldöntenie. Szerintem nem így van, nem akarom engedni a lányomnak 18 éves kora előtt. Mit tegyek? Ha rákérdezek, úgysem fogja bevallani, lehet,hogy azért, mert fél.


Elnézést a hosszú leírásért.


2010. aug. 30. 14:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazatok van. :( Megértő leszek, és leülök vele nyugodtan beszélni, megpróbálom mindenben a segítségemet nyújtani neki. Köszönöm, hogy észhez térítettetek!
2010. aug. 30. 14:45
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértem a lányát, hogy nem mondja el, ilyen anyának én sem tenném. Másfél éve jár a szerelmével, tehát nem kósza kapcsolatban veszíthette el, hanem tartós párkapcsolat jóvoltából. 16 éves lány már rég nem kislány. Ha védekeztek, akkor semmi rossz nincs abban, hogy elveszítette a szüzességét, hiszen annak adta oda, akivel szeretik egymást. én az Ön helyében azt tenném, hogy higgadtan leülnék vele erről beszélni, és hangsúlyoznám, hogy SEMMILYEN büntetést nem kap, ha bevallja. A megértő szavak sokat segíthetnek. Én is 16 évesen veszítettem el a szüzességem több hónapos együtt járás után, és azóta is (már több, mint 3 éve) együtt vagyunk a párommal. Ebben semmi rossz nincs.
2010. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mondanám el. Nem tartom következetesnek a dolgot, alhatnak, nyaralhatnak együtt, csinálhatnak mindent, csak nem fekhet le vele... Meg az a fenyegetés. Én ilyen után nem bíznék meg a saját anyámban eléggé, hogy bármit megbeszéljek vele, maradnának a semmitmondó féligazságok.
2010. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem most mért nem feküdhet le? A párkapcsolatokba az emberek sex-elnek is hogy mért? mert a sex jó dolog, örömet okoz mindkét félnek és te nem akarod hogy a lányodnak jó legyen?
2010. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

nemértem miért baj ha lefekszik a pasijával?..

hagy tudja már jobban hogy jólesik e neki egy dugás vagy nem.

szépis lenne ha a szülők döntenének hogy mikor lehet.

de tiltsa csak neki nyugodtan. ha örömmel tölti el..

2010. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt a nem semmi, azon ritka kérdések egyike, amire még semmi ökörség nem érkezett. (Szerencse, hogy van még ilyen)

A kérdésre: 16 évesen ez bizony elő szokott fordulni. A lányban pedig valószínű benne van az a pár évvel ezelőtti, eltiltással és megveréssel való fenyegetés. Ilyen korban a gyerek előbb megcsinálja a dolgokat, ha tiltják neki, hisz mindig a tiltott gyümölcs a legfinomabb. Én is azt mondom, hogy ülj le vele, beszéljétek meg, de azért ne támadd le, hanem egy ilyen általánosnak induló anya-lánya beszélgetés keretében. A férjednek igaza van. Nincs semmi rossz abban ebben a formában. Arra neveld inkább, hogy ne mindenkivel és mindenhol, akkor rendben lesznek a dolgok.


üdv

2010. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%

Ez a történet tipikus esete a mai valóságnak.A gyerekek már általános iskola után közvetlen járnak egymással meg minden de a szülők játszák mégis az agyukat.Nem értem ezeket a mai szülőket ha a lányotok jár egy fiúval az szerintetek abból áll hogy sétálgatnak ide oda meg be-beülnek a moziban.Ha nem vagytok olyan vaskalaposak mint egykor a Barátok köztben a Hoffer Józsi(..nahát ez találó)akkor ezt ők főleg a fiú úgy veszi hogy nyilván nincs akadály,az elhangzott komolykodó frázisok meg csak látványpékségként szolgálnak.

Ja meg magatokkal viszitek a fiút is hogy ziccerhelyzetbe is hozzátok bravó.

2010. aug. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd le,hogy mire jutottatok.
2010. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Jóllehet én még nem vagyok szülő,de amiket manapság hallani lehet,sok esetben érthető,ha "túlreagálják"a szexualitással kapcsolatos kérdéseket,s féltik a lányaikat-fiaikat a szülők,de atúlféltés nagyon degradálóan hathat a fiatalokra. Szerintem az értelmes,tabuk nélküli párbeszéd a megoldások kulcsa.(Attila)
2010. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
más esetben megsértődnék ezekért a hangokért, de most annyira igazatok van. :/ egyébként leültem vele, és bevallotta. láttam, hogy nagyon fél elmondani, de biztosítottam, hogy nincs gond, csak legközelebb mondja el, ezentúl nem lesz belőle baj. és ha szeretné, elviszem nőgyógyászhoz tablettát feliratni. bevallom, bánom, hogy ilyen voltam:(
2010. aug. 30. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!