Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt szakítanátok? 18/l

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt szakítanátok? 18/l

Figyelt kérdés
Egy hónapja jöttünk össze a barátommal, már be is mutatott a szüleinek, barátainak, minden rendben van. Viszont van egy elég nagy problémám amiről ő nem tud, maximum csak sejtheti, hogy van valami, de nemhiszem, hogy tisztában lenne vele. Szóval elég súlyos szociális fóbiám van, ami abban nyilvánul meg leginkább, hogy nemigazán tudok társaságban enni és hamar kimerülök, ha valamilyen szociális interakcióba kerülök. Olyan erős ez a kimerültség érzés, hogy ha megyek haza mindig sírnom kell mert túl sok inger ért aznap. Néha viszont kifejezetten vágyom a társaságra, de jobban szeretek egyedül lenni. Ez nem jelenti azt, hogy nem szeretem a párom, mert érte képes voltam egy csomó idegen emberrel beszélgetni, megismerkedni, de nagyon súlyos fájdalmat érzek belül, nemhiszem, hogy sokáig tudom még titkolni. Állandóan túlgondolok minden szituációt, ha valamit elrontok 1000x végigjátszom a fejemben, minden egyes rosszalló pillantást észreveszek, olyankor beszélni is alig tudok nehogy valami rosszat mondjak. Nagyon gáz vagyok?

2020. márc. 15. 23:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
46%

Hetente megyek társastáncos buliba, a szabadságokat is táncos eseményre szervezem (wellnes hétvége, tábor). Ezek mind pár száz embert vonzanak, így te nem bírnád ki. Viszont nekem ez nagyon fontos, nagyon élvezem és azt szeretném, hogy egy megfelelő nővel együtt tudjam ezeket megélni.

Kérdésre válaszolva: nem szakítanék ezért, mert alapból össze sem jönnénk. Én ezeken az eseményeken ismerkedek, te meg nem vagy ott.


Erősen ajánlom, hogy megfelelő szakember segítségével győzd le ezt a gátlást.

2020. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a válasz :nem szakítanék. Minél előbb beszéld meg vele. Ha szeret, semmi gond nem lesz.
2020. márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Jó sokan írtatok, köszönöm!

Azt vettem észre egyébként, hogy ez a dolog mindenkinél és minden szituációban másképp jelentkezik. Voltam egy nagy koncerten [tele volt a Papp László], ott teljesen jól éreztem magam, nem zavart semmi, viszont ahogy hátulról jöttek az emberek kezdtem úgy érezni, hogy beszorulok és majdnem elájultam, de lehet, hogy ez nem a szoc. fóbia függvénye volt. Kisebb koncertre is mentünk, oda már együtt+ 2 barátjával, akiket akkor ismertem meg és az teljesen jó volt, akkor nem is jött elő. Egyébként ez a kiszámíthatatlanság is zavaró.

2020. márc. 16. 09:52
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nem vagy gáz egyáltalán, én is pont ilyen vagyok. Mondd el a párodnak őszintén, meg fogja érteni szerintem.


Amúgy nekem az szokott segíteni, hogy ha sok ember közé megyek, akkor elképzelek magam köré egy nagy buborékot, amiről lepattannak a külvilágból érkező ingerek és csak azt "engedem be" amelyiket szeretném. És amikor úgy érzem, hogy kezd sok lenni, akkor csak erősen koncentrálok erre a buborékra. Elég hülyén hangzik így leírva, de próbáld majd ki!

2020. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves #24-es válaszoló!
2020. márc. 16. 14:25
 26/27 anonim ***** válasza:
72%
én nem szakítanék, ha valakit megszeretek akkor természetes, hogy senki sem tökéletes.Nekem is volt szociális fóbiám, szóval teljesen megérteném, hogy min mész keresztül.Nagyon aranyos lánynak tűnsz és tényleg igazán szereted a párodat, sajnos kevés már az ilyen lány, szóval ha ezt ő is látja, akkor nem hiszem, hogy zavarná a fóbiád.Amúgy arra remélem gondoltál, hogy nem mindig elég 1 pszichológus, nekem is 3-4 pszichológushoz kellett mennem, mire a legutolsó tudott teljesen megérteni és végül segíteni is, a fóbiám teljesen elmúlt 24f
2020. márc. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. márc. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!