Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt szakítanátok? 18/l

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt szakítanátok? 18/l

Figyelt kérdés
Egy hónapja jöttünk össze a barátommal, már be is mutatott a szüleinek, barátainak, minden rendben van. Viszont van egy elég nagy problémám amiről ő nem tud, maximum csak sejtheti, hogy van valami, de nemhiszem, hogy tisztában lenne vele. Szóval elég súlyos szociális fóbiám van, ami abban nyilvánul meg leginkább, hogy nemigazán tudok társaságban enni és hamar kimerülök, ha valamilyen szociális interakcióba kerülök. Olyan erős ez a kimerültség érzés, hogy ha megyek haza mindig sírnom kell mert túl sok inger ért aznap. Néha viszont kifejezetten vágyom a társaságra, de jobban szeretek egyedül lenni. Ez nem jelenti azt, hogy nem szeretem a párom, mert érte képes voltam egy csomó idegen emberrel beszélgetni, megismerkedni, de nagyon súlyos fájdalmat érzek belül, nemhiszem, hogy sokáig tudom még titkolni. Állandóan túlgondolok minden szituációt, ha valamit elrontok 1000x végigjátszom a fejemben, minden egyes rosszalló pillantást észreveszek, olyankor beszélni is alig tudok nehogy valami rosszat mondjak. Nagyon gáz vagyok?

2020. márc. 15. 23:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy gáz egyáltalán. Az ilyen emberek sokkal figyelmesebbek, megértőbbek stb. Szóval mondhatni emberileg nincs veled probléma. Annyi, hogy esetleg ha befolyásolja az életed/döntéseid, akkor dolgozz rajta (pl. több társas lét, fokozatosan egyre több)
2020. márc. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
10%

Nyugi, lány vagy. Még szép hogy mindenki körül fog ugrálni, legyél akármennyire félredótozva fejben.


A nagy csúnya világ lesz mindig a rossz, elnyomó agresszor veled szemben.

2020. márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy vagy gáz.

Beszélj erről vele hogy te így működsz.

Ha értelmes megérti , és nem fog olyan szituációkba kényszeríteni ami neked kényelmetlen.

2020. márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Mond el neki őszintén mi a problémád. Nem hiszem, hogy emiatt szakítana, hiszen erről te nem tehetsz.
2020. márc. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Azért félek elmondani, mert az előző kapcsolatomban a volt párom konkrétan kinevetett, amikor ezt elmondtam neki. Majd később valentin napra leszervezett egy vacsit, de én rosszul lettem, mert sokan voltak az étteremben és utána éreztette velem, hogy milyen szar vagyok, hogy egy étterembe nem lehet velem elmenni.
2020. márc. 15. 23:19
 6/27 anonim ***** válasza:
44%
Most simogathatja mindenki a kérdező lelkecskéjét, de valljuk be: Baromira nem szeretnénk mi sem egy totálisan immobilis, az otthoni safe space-éből kimozdulni képtelen párt, akár férfiak akár nők vagyunk.
2020. márc. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
legelején el kellett volna mondanod
2020. márc. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy otthonülő valaki, eléggé félreértettél. Sok hobbym van, érdeklődő is vagyok, társaságba is tudok menni, a gond csak az, hogy az átlagosnál több reakciót fogok fel a környezetemből, ami miatt nagyon leterhelődök a nap végére, ha volt valami társasági program.
2020. márc. 15. 23:27
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

Hát 6 os tévedsz , mert már a leírásból is kiderül érthetően milyen lehet a hölgy.

És igen nekem nem jelentene gondot ha ilyen lenne a párom. Szóval van aki el tudja ezt fogadni. Igaz nekem könyebb, mert tudom miről beszél. Engem is lefáraszt a sok ember, vagy ha túl sok inger ér.


Kérdező: attól mert az előző párod kinevetett még nem biztos hogy ő is kifog. Mindenképp beszéld meg vele.

De úgy is nézhetjük ha emiatt kinevet, nem vesz komolyan, nem biztos hogy jó választás vele lenni...

2020. márc. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igazából azért nem nagyon akartam elmondani neki, nehogy azt higgye, hogy ő csak ilyen "béna" csajt tudott összeszedni. Meg akartam mutatni neki, hogy jó barátnő vagyok, olyan akit megérdemel és büszkén mutathat be a szeretteinek. Igazából az érdekel leginkább, hogy ő minél jobb színben tűnjön fel. Bár tudom, nem mindenki tökéletes, de mégis a legjobbat szeretném neki is. Csak abba nem gondoltam bele, hogy ez nem egyik napról a másikra fog megváltozni, hanem lassabb folyamat. Így viszont az a baj, hogy ha kimerülök és nem vagyok vele sem olyan beszédes, úgy érezheti nem vagyunk egy hullámhosszon vagy esetleg mindig fáradt vagyok (mert fizikailaig is elfáradok). Tehát valamiféle középutat kéne találni, ami baromira nehéz.
2020. márc. 15. 23:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!