Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt szakítanátok? 18/l

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt szakítanátok? 18/l

Figyelt kérdés
Egy hónapja jöttünk össze a barátommal, már be is mutatott a szüleinek, barátainak, minden rendben van. Viszont van egy elég nagy problémám amiről ő nem tud, maximum csak sejtheti, hogy van valami, de nemhiszem, hogy tisztában lenne vele. Szóval elég súlyos szociális fóbiám van, ami abban nyilvánul meg leginkább, hogy nemigazán tudok társaságban enni és hamar kimerülök, ha valamilyen szociális interakcióba kerülök. Olyan erős ez a kimerültség érzés, hogy ha megyek haza mindig sírnom kell mert túl sok inger ért aznap. Néha viszont kifejezetten vágyom a társaságra, de jobban szeretek egyedül lenni. Ez nem jelenti azt, hogy nem szeretem a párom, mert érte képes voltam egy csomó idegen emberrel beszélgetni, megismerkedni, de nagyon súlyos fájdalmat érzek belül, nemhiszem, hogy sokáig tudom még titkolni. Állandóan túlgondolok minden szituációt, ha valamit elrontok 1000x végigjátszom a fejemben, minden egyes rosszalló pillantást észreveszek, olyankor beszélni is alig tudok nehogy valami rosszat mondjak. Nagyon gáz vagyok?

2020. márc. 15. 23:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb ezt megkéne beszélni vele. A gondolkodásod pedig fura, egy kapcsolat két emberből áll, miért kéne neked szolgálnod őt és jobb színben feltüntetni? Ennyire ne ásd alá magad.


Mindenkinek szüksége van feltöltődésre, van akinek kevesebb, van akinek több időre, szóval nincs ezzel semmi gond. Viszont ha konkrétan fóbiád van, ahogy írod (és a leírás alapján tényleg szükséged lenne segítségre), akkor elkéne kezdeni ezt kezelni szakemberrel, mert csak rosszabb lesz. Nem azért mert gáz, hanem mert feleslegesen lefárasztod magad és túlgondolsz mindent, amivel csak a saját életed keseríted meg.

2020. márc. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, teljesen at érezlek.💖 És is ilyen vagyok.

Mondd el a párodnak. Ha tényleg egymáshoz illetek, akkor meg fogja érteni.☺️

2020. márc. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Kedves #11-es válaszoló! Nagyon igazad van. Bár én ezt nem önmagam aláásásának tekintem, csak szimplán nagyon szerelmes vagyok. Másfelől meg nem szabad a nyakába zúdítanom ezt, mert ugye nagyrészt az előző kapcsolatom miatt kezdtem mégjobban szorongani [ez olyan, mint egy válság után helyrehozni a gazdaságot]. Nyilván ez nekem sem jó, mert azért van sok egyéb dolgom amihez energia kéne és motiváció, de így eléggé fogytán vannak ezek a tartályok. Pszichológusoknál voltam, segített valamennyit, de magamon tudok segíteni leginkább, meg itt a válaszok is elég sokat jelentenek nekem. A párom az étkezési problémában segít, mert azt a részét már kénytelen voltam elmondani, már eszem is rendesen, szóval kajálás terén érzem a változást.
2020. márc. 16. 00:11
 14/27 anonim ***** válasza:
77%
Én inkább támogatnálak, segítenélek a helyében. Szeretem az ilyen nőket, mert érzékenyek, finomak, hűségesek, odaadók és ragaszkodók. 32F
2020. márc. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves #12-es ❤
2020. márc. 16. 00:14
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem?
2020. márc. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%
2-es válaszoló, te viszont nagyon gáz vagy.
2020. márc. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Muszaj megtudnia. Ha ertelmes ember, felfogja. Esetleg mutass neki egy jo linket is, ami kifejti, pontosan milyen ez. Csaladtagok mar balszerencses esetben lehetnek intoleransak.

En harminc eves koromig nem birtam masok elott enni egyaltalan, gyerekkori megsertodo eroszakos emberek miatt. Nem sajat csaladom. Magamtol gyogyultam ki. Vagy az antidepresszansom hatasa ez is?

Ha szeret, kivedeni is igyekszik, meg erteni is, es szerintem az mar oriasi segitseg.

2020. márc. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%

Akkor az az exed, amelyik emiatt kiröhögött, az konkrétan egy phaszparaszt volt, csak ennyit tudok mondani. Mindenféleképpen mondd el a mostani párodnak, hogy ez meg amaz van, mert a reakciójából is leszűrheted, mennyire szeret Téged, vagy sem. Én se vagyok egy társaság lelke típus egyáltalán, ezt a legelején el is szoktam mondani és ott el tudja dönteni az ember, hogy akkor ezt tudja-e nálam tolerálni, vagy nem.

Egy pszichológust viszont ajánlok felkeresni, egy jól kiválasztott sokat tud segíteni.

2020. márc. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok. Legutóbb Adventkor volt egy nagy családi buli a párom családja részéről. Már ott, félidőnél elkezdtem rosszul lenni, utána még két napig fájt a fejem, rókáztam. A párom tudja, hogy ilyen nyomi vagyok, de a családja nem. És amikor elkezdtek rámerőltetni olyan dolgokat amiktől a hideg ráz (nagy, családi fénykép, 30 ember osszezsúfólva 50 nm-en...) teljesen kiborultam. Alig vártam, hogy haza érjünk és kisírjam magam. Mert ilyenkor utálok mindenkit, meg magamat is, hogy ilyen vagyok.


Ezektől függetlenül szeretek étterembe járni, koncertekre a hátsó sorba, de azért mindig ott motoszkál bennem, hogy "brrr mennyi ember"

2020. márc. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!