Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Keressek-e másik munkahelyet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keressek-e másik munkahelyet, ha ugyanabban az iskolában tanít az új párom, mint én?

Figyelt kérdés
Nyáron jöttem össze egy tanár kollégámmal, akivel hamar össze is költöztünk. Neki három gyereke van, és ők is ebbe az iskolába járnak, de már a feleség neveli. Így persze vele is összefutok néha az iskolában. Elég kellemetlen egy ilyen találka. Mit tegyek? Keressek egy másik iskolát, miközben szeretek itt tanítani?

2020. jan. 21. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi döntsük el? Te tudod, mennyire kellemetlen ez számodra. Ha nagyon, akkor igen, ha nem nagyon, akkor ne!
2020. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan sulim , ahol a férj és a feleség is ott tanított sok sok éve. Sőt a mostani munkahelyemen is dolgoznak párok. Az egyik mondta is, hogy ők a kapuban elengedik egymás kezét, és onnantól munkatársak, nincs puszilkodás stb. Egy suliban ez amúgy sem illő szerintem. Ha ezt meg tudjátok oldani akkor felesleges másik munkahelyet keresned .
2020. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Most akkor mi is a probléma? Az zavar, hogy összefutsz az exasszonnyal, vagy az, hogy etikátlan egy háromgyerekes kollégával munkaidőben is hetyegni?

Csak mert ez a kérdésedből nem derül ki.

2020. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Mi a fontosabb? Magánélet, vagy karrier? Annyira nem tűnik nehéznek ezt eldönteni. Írj össze pro-kontrákat! Neked kell eldöntened!

Hosszútávon melyik van jobban a szükségleteidre, melyikből van több hasznod?


Ez a kérdés mondjuk pont mutatja a szakma nívóját. Aki tényleg rátermett, az nem fog tanárként dolgozni, mert nem akar éhen halni, másból többszörösen jobban megél. Aki meg mégis elmegy pedagógusnak, az ennyire ért az élethez, totális határozatlanságot mutatja... 😟 Ezt a mintát tanulják a gyerekeink 😟

2020. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Én is tudok tanár generációkról, ahol az első feleség és a férj, és a második feleség is egy iskolába dolgoztak, ahol a férj igazgató is volt.

Semmi közöm hozzá, de nekem a véleményem ezen dologról, ha mindegyik tovább lépett nem probléma, és barátilag tudnak egymásra tekinteni, de szerintem szakmailag is necc, de érzelmileg is, ha az egyik még mindig szereti a másikat, és ezt azért a másik sejti vagy tudja, így nem tisztelik annak az érzelmi válságát, se a szakmai életét, aki szeretne ugyan tovább lépni, de nem tud, mert őket kényszerül nézni. Ha nagyon erős, akkor kibírja, ha nem abból egészségi problémák lesznek, pláne ha ment az incselkedés meg a kacagás előtte.


De akkor az olyan szakmabeliről meg is van a véleményem, mert inkább iskolapadba, mint tanári asztalnál kéne ülnie.

2020. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Képzeld el a szituációt, ha mind a három gyerekének te leszel majd a tanára, akkor nem csak összefuttok, hanem több programon,szülőin beszélnetek is kell. És kérdés hogy a volt feleség külön tudja e választani, és mivel neked ez a része kellemetlen hogy szoktad látni, szerinted te külön fogod majd tudni választani a szakmai és érzelmi életed? Vagy egy légtérbe jampizik majd egyszerre. Neked kell tudni!
2020. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak írtam egy alternatívát, mert nem tudom milyen tanár vagy, és hogy fogod e egyáltalán tanítani a gyerekeit, de egy iskolába ott valószínűleg nem csak látni fogod, de bizonyos helyzetekbe beszélni is kényszerülsz vele, pláne ha pl. veszekedett az egyik gyerkőc a te osztályod egyik tagjával, akkor nem csak te beszélsz a nővel, hanem a férj is be lesz rendelve, mint kolléga és mint szülő.
2020. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

A 3 gyerek mindeközben szünetekben és hètvégente nálatok van láthatásokon?


Szép egy bagázs.


Néhány évvel ezelőtt az ilyen rendezetlen magánéletű emberek nem lehettek pedagógusok. Az etikai kódexetek ilyen helyzetre mit mond?

2020. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Ne keress másik iskolát. Abszolút nem értem, mi a kellemetlen neked abban, ha összefutsz a pároddal, akivel együtt élsz.
2020. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Ó bocsánat, hogy az exével futsz össze?

Vele se foglalkozz. Jó munkahelyet nem szabad ott hagyni.

2020. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!