Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Számotokra mennyire fontos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számotokra mennyire fontos társadalmilag a nemi egyenlőségre való törekvés?

Figyelt kérdés

Férfiként azért tartom fontosnak, mert ez mindkét nemnek előnyös, egyik se részesül kettős mércékbe, nem lesz igazságtalanság és kutatások is ezt bizonyítják. Nem véletlenül, hogy a skandinávok Európa egyik legboldogabb társadalmai, mivel szellemileg sokkal előrébb járnak, mint mi, szerintem fontos lenne ezt a minimumot kitűzni, hogy tanuljunk tőlük.


Gondolom nem egyszer hallottatok olyan megjegyzést, hogy akinek férfi létére nincs mondjuk jogsija az férfiatlan. Aki ezt vallja az infantilis, még nem nőtt fel, lehet akár huszas, harmincas, negyvenes vagy ötvenes életkorban levő személy, testileg felnőtt, de szellemileg még nem. A felnőtti lét ott kezdődik, hogy elkezdjük megkérdőjelezni a szülőktől való neveltetést, társadalmi szokásokat és természetesen a nemi szerepek létjogosultságát. Vajon honnan ered az a nézet, hogy valaki akkor válik férfiassá, hogyha van jogsija és autója?

19. század végén és 20. század elején szaud-arábiai állapotok uralkodtak a vezetéssel kapcsolatban, egy nő nem vezethetett autót, mert megvolt kötve a kezük, majd később évek múltán már ugyanúgy vezethettek a nők is. Tehát az a nézet múltból ered és mivel a szülő ezt tanulta az ő szüleitől és annak a szülei is ugyanezt tanulták, újra termelődik ez a téves nézet. Valójában sértő azt mondani valakire, hogy férfiatlan, mert nincs autója, ilyet nem szabadna senkinek se mondani.

Nekem azért nincs, mert egyrészt lehet alkalmatlan lennék rá, mivel problémáim vannak a reflexemmel és ezt labda játékoknál vettem észre, hogy nem mindig tudom rendesen elkapni a labdát, ezért lehet jól is járna mindenki, ha nem vezetnék, másodsorban engem nem is vonz a vezetés, környezetkímélő vagyok és úgy gondolom, hogy inkább a közösségi közlekedést kéne minél jobban fejleszteni, mert ez a közös érdekünk. Ezért is támogattam Puzsér Róbert főpolgármester jelöltet, mert neki voltak a legjobb programjai és, ha ez megvalósulna sokkal tisztább lenne Budapest levegője. Nem Pesten élek, de könnyen betudok utazni oda, nem élek annyira messze tőle csak 20km-re, ezt megtudom tenni vonattal és busszal. Igaz a mávval vannak problémák, de ezért kéne sokkal jobban támogatni a közösségi közlekedés fejlesztését, mint az egyéni autózásét, sokkal több pénzt kéne beleölni és az embereket is átszoktatni erre és a biciklizésre is, mert mint mondtam közös ügynek érzem ezt, kevésbé lenne szennyezett a levegő.

Jogsit és autót csak példaként hoztam fel, olyan régi berögzültségékkel is lehet találkozni, hogy férfi legyen a főkenyérkereső vagy neki legyen saját lakrésze, ami nekem konkrétan van, de ettől nem tartom többre magamat.


Vannak igazságtalan női elvárások, de szerintem nem az a megoldás, amit egyes férfiak csinálnak, hogy elkezdik hibáztatni a feminizmust, női jogi szervezeteket, hogy térjen vissza a kemény patriarchizmus. Inkább a maradék patriarchizmust kéne egyre inkább leépíteni, hogy a kapcsolatokat, ne a folytonos elvárás, megfelelési kényszer jellemezze, hanem az egyenlőség és a barátság. A barátságot nagyon fontosnak tartom én el se tudnék egy olyan kapcsolatot képzelni, ahol a másik nem a barátom. Mivel a barátok azért szeretnek együtt lenni, mert szeretnek folyamatosan beszélgetni, élvezik egymás társaságát és nem azért, mert ebből hasznuk van, hanem azért, mert élvezik azt a kellemes légkört, ahol felszabadulhatnak és szabadabbnak érezhetik magukat, mint egyedül. Számomra a párkapcsolat ettől nem különbözik csak van testiség két ember között. Legjobb barátomat szeretem, mert szeretek vele együtt lenni, de nem kívánom szexuálisan, olyan nőt keresek, aki a barátom lehet és szexuálisan is vonzódok hozzá. Azokkal az elvárásokkal semmi probléma nincs, ha az ember azt várja el a másiktól, hogy vonzónak tartsa a szexualitás miatt, fontos a másik embersége, közelsége, világhoz való hozzáállása, ezek teljesen rendbe vannak. Viszont, ha az elvárás anyagi vonzatúvá válik, akkor a másik nem a barátját keresi, hanem az egyéni érdekét. Ha egy nő jogosítványt vár el, akkor nem a barátját keresi és valószínűleg, ha meg is találja a párját nem a barátja lesz és, ha nincs barátság nincs igaz szeretet se. Mert az nem szeretet, hogy akkor foglak szeretni, hogyha teljesíted az én érdekeltségemet.


Ezek miatt tartom fontosnak a nemi egyenlőséget és azt, hogy folytonosan törekedjünk rá.


2019. nov. 5. 14:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

A jogsit csak példaként hoztam fel. Emiatt még senki se utasított vissza és remélem nem is fogok ismerkedni ilyen szűklátókörű buta csajokkal bocs, ha ezzel valakit megsértek, de ilyen dolgokat nem emberséges elvárni.


Nagy hülyeség biológiai belemagyarázásokkal relativizálni az egyenlőtlenséget. Nem állatok vagyunk, gondolkozni tudó emberek és az ösztön szintünk elég csekély. Még mindig ősember szintjén élnénk, hogyha olyan nagy ösztön szintünk lenne.


A nemi szerepek az egyén szabadságát gátolják, mert azt propagálják, hogy ilyennek vagy olyannak kell lenned, tehát polcról kell kiválasztani, hogy milyen légy. Azt mondom, hogy szabad emberek legyünk és ne kelljen olyan normákat követni, amit elvárna társadalom, mert valaki kukival vagy puncival született, ez nem jelent semmit. Számomra egy nő akkor vonzó, ha van egyénisége, véleménye, meg van a megfelelő világnézete, a szülei neveltetését megkérdőjelezi, mellé tök emberséges, végtelenül kedves, számomra ilyen egy igazi nő.


Feminizmusnak nem minden ága szimpatikus, a liberális feminizmust én se támogatom, mert arról szól, hogy több nő legyen a vezetői székbe, több nő legyen az országgyűlésben. A baloldali feminizmust támogatom, ami tényleg a valódi nemi egyenlőség mellett áll ki, és a rendszerkritika mellett. Mivel, ha azt nevezzük feminizmusnak, hogy több nő legyen kizsákmányoló, akkor ugyanott tartunk, mint most, mert ugyanúgy kizsákmányól férfiakat és nőket csak nem férfi teszi hanem nő. Pártolom azt a baloldali nézetet, hogy a munka váljon közösségivé és az örömről szóljon. Jobban örülnék, hogyha feminizmus nem lenne liberális, hanem establishmenten kívüli.


Válaszokból azt szürtem le, hogy mintha nem értetéttek volna meg azt amit leírtam. Rossz kapcsolatok, akkor születnek, hogyha a két fél nem barátságos egymással és csak egyszerű párok lesznek és nem barátok. Emiatt tartom fontosnak a nemek közti egyenlőséget és anyagias elvárások azért nem férnek bele, mert két barát nem azért barát, mert rendelkezett azzal a tárgyal, amit elvárt a másik hanem, mert szeretik egymás társaságát. Miért kéne a párkapcsolathoz másként hozzáállni, amikor mi nem vagyunk ösztön vezérelt vadállatok? Amit a szüleitek belétek nevelt az nem a tíz parancsolat. Bármilyen tekintély meglehet kérdőjelezni. Nem csak ázért nincs itt változás, mert a fidesz hatalmon van, hanem mindenki bele van süppedve a mindennapokba és nem gondolkozik el azon, hogy ennek meg annak van e valami létjogosultsága vagy értelme.


Amikor anno természetesnek vettem a konstruált nemi szerepeket, sokkal feszültebb voltam, mert állandó megfelelési vágy irányított engem. Mióta rendszerkritikus baloldali lettem már sok mindenen elgondolkozok elmerengek, mivel látom a legjobb barátom kapcsolatát, ott jöttem rá arra, hogy a barátság nélküliség mérgezi a kapcsolatokat és az ismerkedést. Ezzel mi teljesen egyetértünk. Azóta szuper a kapcsolatuk mióta ők is rendszerkritikusak lettek és a barátom nem akar az a klasszikus maszkulin férfi lenni a barátnője meg nem az a törékeny nőci. A kapcsolatukból látom azt, hogy hülyeség az összes ilyen evolúcionista megközelítés, inkább azzal lehet megmagyarázni a nemi egyenlőtlenségeket, hogy a kedves kis szülők nem adják meg a gyereküknek az emancipálást, hanem azokra a szerepekre nevelik, amiknek nincs semmilyen létjogosultságuk. Nem rég elhunyt Vekerdy Tamás szerint a gyerekeket nem nevelni kell, hanem szeretni.


Továbbra is fenn áll a kérdésem. Hogyha a nemi egyenlőségre való törekvés szerintetek hülyesés. Mivel magyarázzátok azt, hogy Európa legboldogabb társadalmai Skandináviában található, ahol kultúrája van a nemek közti egyenlőségnek?

2019. nov. 5. 18:48
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

"Rossz kapcsolatok, akkor születnek, hogyha a két fél nem barátságos egymással és csak egyszerű párok lesznek és nem barátok."

Ezt nagyon rosszul látod és minden ilyen irreális, értelmetlen ömlengésednél leírjuk, hogy ez egyáltalán nem így van. Egy párkapcsolat nem barátság, semmi köze hozzá. Persze, közel engedjük egymást, élvezzük egymás társaságát de ez nagyon nagyon kevés egy kapcsolathoz. És nem a nemi szerepek miatt hanem mert egy kapcsolat sokkal több, sokkal komolyabb mint egy barátság.

A barátoddal nem élsz együtt, nem közösen kell dolgoznotok kettőtök jövőjén, nem egy közös életet éltek. Persze, nem érdekel ha a barátom csóró, meghívom pár sörre. De a párommal ez nem így megy mert ha ő nem tudja a saját részét anyagilag beleadni akkor sehová nem tudunk haladni, nem tudunk együtt élni, nem tudunk családot alapítani, megélni sem tudunk csak az én fizetésemből.

Vagy például a barátodnál tolerálod, hogy teljesen más elképzelése van az életről, más céljai vannak. A te életedre semmilyen hatással nincsen, hogy ő éppen 3 gyerekes családot szeretne vagy éppen 40 évesen még Ibizán bulizni. Egy párkapcsolatban ez megint csak nem így megy. Ha a párod nagy családot szeretne fiatalon, te meg 40 éves korod után is a bulinak szeretnél élni akkor az a kapcsolat soha nem fog működni.

Ezért teljesen más egy barátság és egy kapcsolat. Azok a dolgok és különbségek amik beleférnek egy barátságba nem fognak beleférni egy párkapcsolatba hiszen ott már minden amit tesztek, minden amit gondoltok hatással van a másikra és a közös életedre. Ezért nem lehet elvárások nélkül párkapcsolatban lenni, nem fog működni.

2019. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Lachesys ***** válasza:
60%

skandinaviaban sokkal szelesebb a kozeposztaly reteg, altalanosan nagyobb a jolet, mint itthon, europaban az egyik legnagyobb. inkabb ebbol fakad a boldogsaguk, nem a nemi szerepek ilyensegebol es olyansagabol (sot, ezt is az teszi lehetove, hogy ott normalisan es biztonsagban megelnek az emberek, es nyitottabbak az ilyen letfilozofiai kerdesekre:D)

ettol fuggetlenul en nem akarnek skandinav csaj lenni. nekem anyam meghalt 15 eves koromban, apam nem igazan "nevelt", szoval az ertekrendem leginkabb magatol alakult ki, es az is, hogy egy meg jol erzem magam a "sztereotip" noi szerepben is, bar nyilvánvalóan nem csak abban szeretnek kiteljesedni. es en nem latom annak akadalyat, hogy egyszerre legyek a parom baratja es legyen koztunk egy hagyomanyos ferfi-noi viszony is. a "barat baratoddal" viszonylag ritkan vallalsz gyereket:), veszel fel hitelt, epitesz hazat, stb. szerintem normalis elvaras, hogy legalabb magaban boldoguljon es kepes legyen eltartani magat az a ferfi, akivel kezdek, es ha osszerakjuk amink van, talan meg haladunk is valamerre. nagyon vonzo tud lenni egy vilagutazo kalandor utcazenesz is, de aztan a noknel eljon a gyerekvallalasi kedv, es hogy jo lenne megallapodni stb.


meg mintha a soraidbol az jonne le, bogy csak lazadhass, kerdojelezhess meg mindent... jo dolog az onallo gondolkodas, de miert iteled el azt, aki esetleg tud azonosulni a nemi szerepekkel, nem azert, mert "beleneveltek", hanem mert o igy erzi jol magat? nem a te vilagnezeted az egyetlen es helyes ut. felolem aki akar, eljen ugy, de nekem jol esik, ha nokent kezel egy ferfi. nem tehet arrol senki, hogy neked ez frusztraciot okozott. az en parom pl mindennel jobban elvezi hogy kenyeztethet, tenyeren hordozhat (apro gesztusokat is ertem ezalatt). neked meg teher volt. hat akkor keress egy magadhoz valo lanyt, aki hozzad hasonloan gondolkodik.

2019. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Azt azért remélem, tudod, hogy a nemi szerepek megléte vagy hiánya nem változtat az egyéni elvárásokon? Mitöbb, azáltal, hogy egyenrangúságot szeretnénk, mindenkire vonatkozik mindkét oldal elvárása és csak nehezebb lesz... Én ennek csak örülök, de van, akit pofán fog vágni, ha munka mellett mást is kell csinálnia otthon terpesztés helyett és fordítva (ez csak egy példa).
2019. nov. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Soroljatok már fel a nyugati világból olyan törvényeket, ahol a nők negatív megkülönböztetésben részesülnek. Tényleg érdekelne.


Itt már azért sokan átestek a ló másik oldalára. Azért mert a személyes sérelmeiket, a rossz családi modelljeiket, rossz párkapcsolataikat rá akarják húzni a teljes társadalomra, az már inkább beteges.


Skandináv országokról. Érdekes, hogy Svédországból pl. rengetegen költöznek el, és tudod miért? Mert a nagy liberalizmus visszacsapott. Járj utána.

2019. nov. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

"Ezt nagyon rosszul látod és minden ilyen irreális, értelmetlen ömlengésednél leírjuk, hogy ez egyáltalán nem így van. Egy párkapcsolat nem barátság, semmi köze hozzá. Persze, közel engedjük egymást, élvezzük egymás társaságát de ez nagyon nagyon kevés egy kapcsolathoz. És nem a nemi szerepek miatt hanem mert egy kapcsolat sokkal több, sokkal komolyabb mint egy barátság."


Kicsit elmondásos vagy, mert azt írod, hogy több, mint egy barátság és ezzel egyet is értek, de attól még barátság kategória, hogyha a kapcsolat egészséges és nincs elvárásokkal, számon kérésekkel teletűzdelve.


"A barátoddal nem élsz együtt, nem közösen kell dolgoznotok kettőtök jövőjén, nem egy közös életet éltek. Persze, nem érdekel ha a barátom csóró, meghívom pár sörre. De a párommal ez nem így megy mert ha ő nem tudja a saját részét anyagilag beleadni akkor sehová nem tudunk haladni, nem tudunk együtt élni, nem tudunk családot alapítani, megélni sem tudunk csak az én fizetésemből."


Ha van egészséges szeretet köztetek, akkor fogtok haladni az életben, de ez nem csak az ilyen kapitalista álom követelést jelenti. Leginkább személyiségbe fogtok haladni. Szerintem nem egészséges, ha állandóan az a cél, hogy mikortól lesz eljegyzés, házasság, utána gyerek, ennél sokkalta nagyobb cél kell, ami barátom szerint az öncél. Az öncél nem azt jelenti, hogy csak a saját érdekedet nézed és önző vagy a másikkal, hanem azt jelenti, hogy csak azt csinálod, amit szeretsz csinálni. Ha a cél nem öncél akkor az elidegenedett cél.

Írta a másik válaszoló, hogy Skandináviában azért is boldogok az emberek, mert széles középosztály van. Tehát mondjuk annak a srácnak éppen nincs most elég pénze, az nem az ő hibája, mert attól, hogy nincs sok pénze valakinek, helyén lehet a személyisége, hanem a rendszerrel van probléma és szerintem ennek az országnak egy új rendszerváltás és ellenzékváltás kéne, mivel nincs kompetens ellenzékünk. Nevetséges, hogy nincs radikális baloldali pártunk és van radikális jobboldali amire egyáltalán nincs szükség, de baloldali változások annyira kellenének ide, mint egy falat kenyér. Nagy probléma, hogy a társadalom nem akar politizálni, hisz a politika a közös ügyünk, hogy merrefelé tartsunk, ez sokkal fontosabb, mint a kapitalista álmok hajkurászása.


"Vagy például a barátodnál tolerálod, hogy teljesen más elképzelése van az életről, más céljai vannak. A te életedre semmilyen hatással nincsen, hogy ő éppen 3 gyerekes családot szeretne vagy éppen 40 évesen még Ibizán bulizni. Egy párkapcsolatban ez megint csak nem így megy. Ha a párod nagy családot szeretne fiatalon, te meg 40 éves korod után is a bulinak szeretnél élni akkor az a kapcsolat soha nem fog működni."


Ez problémás igen, de ha más elképzelése van az életről, akkor a barátság se működik annyira jól, és emiatt csak haveri szinten vannak. Voltam már nem egyszer olyan társaságban, ahol mást gondoltak a világról, mint más nézeteik voltak és nem éreztem magam velük annyira jól, max haveri szintig jutottam el velük. Szerintem a párkapcsolatban is ugyanolyan fontos a hasonló élethez való felfogás, világnézet, mint a barátságban.


"Ezért teljesen más egy barátság és egy kapcsolat. Azok a dolgok és különbségek amik beleférnek egy barátságba nem fognak beleférni egy párkapcsolatba hiszen ott már minden amit tesztek, minden amit gondoltok hatással van a másikra és a közös életedre. Ezért nem lehet elvárások nélkül párkapcsolatban lenni, nem fog működni."


Fontosak az elvárások, addig a szintig, amíg nem igazságtalan elvárásokkal és elvárás listával keresed a megfelelő személyt. Érts meg nem más a kapcsolat és a barátság, mivel fentebb is ellentmondásba keveredtél.

2019. nov. 5. 19:50
 17/23 A kérdező kommentje:

"meg mintha a soraidbol az jonne le, bogy csak lazadhass, kerdojelezhess meg mindent... jo dolog az onallo gondolkodas, de miert iteled el azt, aki esetleg tud azonosulni a nemi szerepekkel, nem azert, mert "beleneveltek", hanem mert o igy erzi jol magat? nem a te vilagnezeted az egyetlen es helyes ut. felolem aki akar, eljen ugy, de nekem jol esik, ha nokent kezel egy ferfi. nem tehet arrol senki, hogy neked ez frusztraciot okozott. az en parom pl mindennel jobban elvezi hogy kenyeztethet, tenyeren hordozhat (apro gesztusokat is ertem ezalatt). neked meg teher volt. hat akkor keress egy magadhoz valo lanyt, aki hozzad hasonloan gondolkodik."


Nem ítélem el, ha valaki helyesnek tartja azt, ha ő így érzi nekem oké, én csak azt írtam le, hogy problémásnak látom azt, ha valaki a neveltetést nem kérdőjelezi meg. Azt veszem észre, hogy sokan szidják ezt a világot, helyesen látják azt, hogy nagyon nagy embertelenségek és igazságtalanságok tapasztalhatók, de mégis nincs kritikus gondolkozása, neveltetéseket, tanult szokásokat ugyanúgy elsajátítja, ezek után ne csodálkozzon, ha a világ nem változik jobb irányba és fokozatosan újra termelődnek a problémák. Azzal semmi probléma nincs, hogy én nőként kezeljem a másikat, de engem akkor úgy kezeljen férfiként, ahogy vagyok és ne akarjon megváltoztatni, ne akarja, hogy olyan legyek, mint az egyik giccses hollywoodi filmben szereplő férfi.

2019. nov. 5. 19:58
 18/23 anonim ***** válasza:
70%

Tehát te még csak szoros barátságot sem tudsz olyannal kialakítani akinek másmilyen mentalitása és viselkedése, céljai vannak de mégis úgy gondolod, hogy egy kapcsolatban tökre elég, hogy szeretitek egymást és akkor minden szupi jó lesz... Istenem.

Nézd, látszik, hogy nincsen párkapcsolati tapasztalatod, emiatt idealizálod ennyire túl. Akinek volt már néhány kapcsolata az tisztában van vele, hogy a szeretet nagyon kevés és ezer meg egy olyan dolog van amiben ha nem egyeztek nem fog működni. Majd egyszer te is rájössz, hogy a barátkozás meg szeretet édes kevés ahhoz, hogy egy kapcsolat működjön.

2019. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
A szeretet és a vonzalom nagyon is számít, DE a valódi szeretetről beszélek. Hány olyan kapcsolat van, ami kívűl szépnek látszik, de belülről rothadt? Sok ilyen kapcsolat van és leginkább azért, mert két ember nem barátja egymásnak. A valódi szeretet nagyon is számít és sok nehézséget megold, a szeretetnek hazudott szeretet tényleg problémás és édes kevés. Attól, hogy megtapasztaltál sok mindent még nem leszel párkapcsolati guru, olyan ember is lehet jó partner, akinek nem volt egy kapcsolata se. Barátságnál se az számít az, hogy előtte hány barátja volt. Tényleg nem minden szupi a kapcsolatban, vannak problémák, de ne állítsuk be úgy, mintha egy bonyolult matematikai egyenlet lenne, amit csak azt tudja megoldani aki matek zseni.
2019. nov. 13. 19:46
 20/23 anonim ***** válasza:
73%

NINCS nemi egyenlőség, hiszen a férfi férfi, a nő pedig nő, genetikailag meghatározottan.

Viszont van jogilag egyenjogúság és emberi mivoltában egyenrangúság.

2019. nov. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!