Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Számotokra mennyire fontos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számotokra mennyire fontos társadalmilag a nemi egyenlőségre való törekvés?

Figyelt kérdés

Férfiként azért tartom fontosnak, mert ez mindkét nemnek előnyös, egyik se részesül kettős mércékbe, nem lesz igazságtalanság és kutatások is ezt bizonyítják. Nem véletlenül, hogy a skandinávok Európa egyik legboldogabb társadalmai, mivel szellemileg sokkal előrébb járnak, mint mi, szerintem fontos lenne ezt a minimumot kitűzni, hogy tanuljunk tőlük.


Gondolom nem egyszer hallottatok olyan megjegyzést, hogy akinek férfi létére nincs mondjuk jogsija az férfiatlan. Aki ezt vallja az infantilis, még nem nőtt fel, lehet akár huszas, harmincas, negyvenes vagy ötvenes életkorban levő személy, testileg felnőtt, de szellemileg még nem. A felnőtti lét ott kezdődik, hogy elkezdjük megkérdőjelezni a szülőktől való neveltetést, társadalmi szokásokat és természetesen a nemi szerepek létjogosultságát. Vajon honnan ered az a nézet, hogy valaki akkor válik férfiassá, hogyha van jogsija és autója?

19. század végén és 20. század elején szaud-arábiai állapotok uralkodtak a vezetéssel kapcsolatban, egy nő nem vezethetett autót, mert megvolt kötve a kezük, majd később évek múltán már ugyanúgy vezethettek a nők is. Tehát az a nézet múltból ered és mivel a szülő ezt tanulta az ő szüleitől és annak a szülei is ugyanezt tanulták, újra termelődik ez a téves nézet. Valójában sértő azt mondani valakire, hogy férfiatlan, mert nincs autója, ilyet nem szabadna senkinek se mondani.

Nekem azért nincs, mert egyrészt lehet alkalmatlan lennék rá, mivel problémáim vannak a reflexemmel és ezt labda játékoknál vettem észre, hogy nem mindig tudom rendesen elkapni a labdát, ezért lehet jól is járna mindenki, ha nem vezetnék, másodsorban engem nem is vonz a vezetés, környezetkímélő vagyok és úgy gondolom, hogy inkább a közösségi közlekedést kéne minél jobban fejleszteni, mert ez a közös érdekünk. Ezért is támogattam Puzsér Róbert főpolgármester jelöltet, mert neki voltak a legjobb programjai és, ha ez megvalósulna sokkal tisztább lenne Budapest levegője. Nem Pesten élek, de könnyen betudok utazni oda, nem élek annyira messze tőle csak 20km-re, ezt megtudom tenni vonattal és busszal. Igaz a mávval vannak problémák, de ezért kéne sokkal jobban támogatni a közösségi közlekedés fejlesztését, mint az egyéni autózásét, sokkal több pénzt kéne beleölni és az embereket is átszoktatni erre és a biciklizésre is, mert mint mondtam közös ügynek érzem ezt, kevésbé lenne szennyezett a levegő.

Jogsit és autót csak példaként hoztam fel, olyan régi berögzültségékkel is lehet találkozni, hogy férfi legyen a főkenyérkereső vagy neki legyen saját lakrésze, ami nekem konkrétan van, de ettől nem tartom többre magamat.


Vannak igazságtalan női elvárások, de szerintem nem az a megoldás, amit egyes férfiak csinálnak, hogy elkezdik hibáztatni a feminizmust, női jogi szervezeteket, hogy térjen vissza a kemény patriarchizmus. Inkább a maradék patriarchizmust kéne egyre inkább leépíteni, hogy a kapcsolatokat, ne a folytonos elvárás, megfelelési kényszer jellemezze, hanem az egyenlőség és a barátság. A barátságot nagyon fontosnak tartom én el se tudnék egy olyan kapcsolatot képzelni, ahol a másik nem a barátom. Mivel a barátok azért szeretnek együtt lenni, mert szeretnek folyamatosan beszélgetni, élvezik egymás társaságát és nem azért, mert ebből hasznuk van, hanem azért, mert élvezik azt a kellemes légkört, ahol felszabadulhatnak és szabadabbnak érezhetik magukat, mint egyedül. Számomra a párkapcsolat ettől nem különbözik csak van testiség két ember között. Legjobb barátomat szeretem, mert szeretek vele együtt lenni, de nem kívánom szexuálisan, olyan nőt keresek, aki a barátom lehet és szexuálisan is vonzódok hozzá. Azokkal az elvárásokkal semmi probléma nincs, ha az ember azt várja el a másiktól, hogy vonzónak tartsa a szexualitás miatt, fontos a másik embersége, közelsége, világhoz való hozzáállása, ezek teljesen rendbe vannak. Viszont, ha az elvárás anyagi vonzatúvá válik, akkor a másik nem a barátját keresi, hanem az egyéni érdekét. Ha egy nő jogosítványt vár el, akkor nem a barátját keresi és valószínűleg, ha meg is találja a párját nem a barátja lesz és, ha nincs barátság nincs igaz szeretet se. Mert az nem szeretet, hogy akkor foglak szeretni, hogyha teljesíted az én érdekeltségemet.


Ezek miatt tartom fontosnak a nemi egyenlőséget és azt, hogy folytonosan törekedjünk rá.


2019. nov. 5. 14:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem egy egészséges társadalomra az a gondolkodás mód a káros amit te magadénak tartasz.
2019. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon örülök neki, hogy vannak ilyen gondolkodású férfiak.

Teljes mértékben egyetértek veled.

2019. nov. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%
Mi a kérdésed? Mert nekem ez egy tipikus férfi feminista önreklámnak tűnik... De elárulom, ezért nem fognak lefeküdni veled. Akkor is a maszkulin macsó kell nekik, ha ő olyan szexista, mint nagyapáink voltak.
2019. nov. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Én csalódtam nőként az egyenlőségben. Én sajnos azt látom, hogy a nők fejlődtek, dolgoznak, nagyon komoly karriereket építenek, vállalkoznak, végre van helyük felsővezetői rétegben stb. Emellett a férfiak nem haladtak sehova. A legtöbbnek gondot okoz megnyomni 2 gombot a mosógépen vagy felporszívózni. Úgy gondolom, hogy ez a nemi egyenlőség akkor lenne korrekt és akkor valósulna meg megfelelően ha a férfiak is fejlődnének. Azt szokták mondani, hogy a nők "elférfiasodtak" viszont azt egyáltalán nem látom, hogy a férfiak "elnőiesednének" ilyen értelemben. Nem tartom igazságosnak, hogy itt egy csomó dolgozó, törtető nő akik komoly dolgokat raknak le az asztalra, de emellett még ugyan úgy a nyakukba szakad a háztartás, gyereknevelés is. A férfiak pedig ugyan azon az "asszony miért nincs tiszta gatyám és mit főztél?" szinten vannak mint 100 évvel ezelőtt. Nagyon kevés férfit ismerek akiknek alap az, hogy ezeket az anno nőiesnek mondott dolgokat megcsinálják, miközben a legtöbb nőnek már alap, hogy dolgozik és megáll a lábán.
2019. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Az egyenlőségre való törekvéssel nem értek egyet, mondom nőként, mert a két nem nem egyenlő, biológiai jellemzők, testfelépítés miatt. Egyenjogúságra már annál inkább.


Én pl. azt nem tudom megérteni, amikor keverik a kettőt, és azon hőzöngenek egyes férfiak, hogy a nők nem lehetnek egyenjogúak és jobb a patriarchátus, mert a nők nagy része nem tud nehéz fizikai munkát elvégezni.

Az egyenjogúság az, hogy mindenkinek ugyanolyan JOGAI vannak - leginkább arra, hogy eldöntse, ő mit akar kezdeni az életével, és nem rákényszeríteni a neme miatt az ellenkezőjét (kiv. ha más emberre fizikailag káros, amit akar, nyilván, szóval nyilván mondjuk nem a pedofilokra értem).


Hogy ne legyenek lehurrogva azok a nők, akik egyenjogúságra vágynak, ha elvárják, hogyha meghívják őket első randira, a férfi fizesse a számlát. Sem az a férfi, aki olyan nőt szeretne maga mellé, aki otthon marad és htb. Nyilván az már gáz, ha amiatt, mert az általuk kiszemelt másik ebbe nem akar belemenno, elkezdenek hisztériázni, az már tényleg egyenjogúság-ellenes. Vagy az, ha kijelentik, hogy az igazi nő, igazi férfi ilyen meg olyan.

Hogy az igazi férfi ezermester, az igazi nő meg nem hagyja, hogy a férfi maradjon otthon a gyerekkel... ezeken eléggé fel tudom magam húzni.


Azzal nem értek egyet viszont, hogyha valakinek elvárásai vannak, az nem szereti a másikat igaz szerelemmel. A szerelemhez, boldogsághoz bizony nagyon sokat hozzátesz, számít az, hogy vannak elvárásaink, mert tudjuk, hogy minket mi tesz boldoggá, és olyan embert keresünk, aki ezt meg tudja adni. Ilyen szempontból a jogsi elvárása ugyanúgy elvárás, mint az, hogy legyen okos a férfi vagy legyen a nőnek B vagy nagyobb kosaras melle, csak az anyagiasabb jellegű elvárásokra divat fújni, mint a macska. A szerelem jó dolog, de gondolkodás nélkül beleugrani, ha közben nem passzolnak egymáshoz a felek, és halálra van ítélve a kapcsolat, öngyilkosság kb.

2019. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Lachesys ***** válasza:
84%

elegge ugy hangzik, mintha valaki toled varta volna el a jogsit egyszer, mert ez elegge beragadt nalad.


amugy en nem tartom egeszen jo otletnek ezt a nagy nemi szerepek megsemmisiteset. identitasvalsag figyelheto meg a mai 20as, 30as generacioban es foleg a ferfiaknal. fogalmuk sincs, mi a szerepuk, most hogy az altalad emlitett tipikus ferfias dolgoktol mar meg lettek fosztva, egyszeruen rengetegen nem tudjak, mit jelent akkor ferfinak lenni. a nok nagyja sem segit ezen a teren, szerintem agyrem, hogy mar megsertodnek notarsaim, ha meg akarjak hívni oket valamire, vagy ha előreengedik az ajtoban. aztan meg utana sirnak, hogy hol vannak az igazi ferfiak???

hiaba probaljak eltorolni a nemi szerepeket, a zsigereinkbe kodolt osztonos vonzalom nem fog megvaltozni. a nok ugyanúgy a maszkulin, eros, magabiztos ferfiakra buknak. es ennek pl nincs koze a jogsihoz.... de ahhoz igen, hogy tudjon bokolni egy ferfi, udvarolni, MERJEN, a no pedig tudja ezt jol fogadni. ez egy nagyon messzire vezeto tema amugy.

2019. nov. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem enyhén túlzás rábélyegezni egy egész nemzetre, hogy szellemileg elmaradott.

A nőknek és férfiaknak is megvannak az erősségeik és gyengeségeik. A nő megadja azt, amit a férfi nemtud. A férfi pedig azt, amit a nő nem.

A nő törékeny, a férfi "erős". A nő sokkal családcentrikusabb, a férfi jobban bírja munkával járó fizikai terhelést és a stresszt.

A férfi agya nagyobb, mint a nőé. Ellenben a nők képesek több dologra is figyelni egyszerre.

A két Nem kiegészíti egymást és együtt teljesek.

2019. nov. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ennek az egész kérdésnek a jogsis sérelmed az alapja, de engedjük is el, próbálok normálisan válaszolni.


Egyenlőség nem lesz, egyenrangúság és egyenlő lehetőségek lesznek. Egy nőre szerintem tekintettel kell lenni, ha tetszik ha nem, mikor épp szül vagy terhes. Vagy például akkor, ha fizikai munkáról van szó. Vannak az egyenlőségnek biológiai korlátai. Emellett nekem tetszik az, hogy a hálószobában és a randin/párommal én vagyok a nő, ő a férfi. És mindketten ennek megfelelően viselkedünk, udvarolunk, nem én kérem meg az ő kezét, nem én hívom őt virágszálamnak, nem én dugom meg (:D) és társai.


A munkaerőpiacon, a gyereknevelésben és a háztartásban jobb, ha egyenlőek a felek. Ez a normális, sem könnyítésnek, sem nehezítésnek nem szabadna járnia, sem pedig másfajta bánásmódnak. Nyilván ugyanolyan elvárásokkal a lakásra, kocsira, jövedelemre (ugyanolyan alacsonyakkal vagy magasakkal-nyilván ehhez az is kellene, hogy az emberek társként funkcionáljanak és ha két ember összekerül lakás nélkül, ne csak a kufirc menjen meg a szórakozás, hanem tudjanak egymásra építve otthont szerezni).


A kocsi egyébként városba fölösleges, üzemanyag-és időgyilkos, én 2 hónap után le is tettem, azóta is csak vidékre viszem. Semmi értelme eközött a sok elmebeteg között trükközni a dugóban. Ennek ellenére sok állásnál elvárás a jogsi, szóval az embernek igenis lehet rá olyan igénye, mint az érettségire. Azért senkinek sem lett rosszabb az élete attól, hogy többet tudott vagy értett valamihez... Khm.



Egyébként a férfiak (szerintem) nem a feminizmust hibáztatják, hanem ezt a sértődékeny, elnyomó, seggnyalatós förmedvényt. Mikor én elmondtam az elképzeléseimet a feminiuzmusról a férfi ismerőseimnek, nagyjából egyetértettünk az egyenlő lehetőségeket és kötelességeket illetően. De ez a hiszti, hogy ha valaki rád ír, jelentsd fel zaklatásért meg hogy egyes nők vergődnek, hogy ők márpedig nem gyengék (egy férfi anatómiájához képest akkor is gyenge lesz, legfeljebb egy gyenge/átlagos férfi mellett lesz erősebb úgy, hogy szétedzi magát, de ha egy férfi is ugyanazt az edzést tolná, valószínűleg lenyomná). Meg mikor szülés után 2 nappal pattog, hogy ő megy dolgozni... Vagy mikor gúnyt űznek azokból a nőkből, akiknek a párja egyáltalán nem várja el, hogy főzzenek rájuk, de egyfajta meglepetésként szívesen csinálnak nekik vacsit, hogy mosolyt csaljanak az arcukra... Ezek az emberek női szemmel is hibbantak. És igen, ez a modern feminizmus bicskanyitogatóan undorító és hangulatgyilkos.

2019. nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőség sose lesz, az egyenjogúság fontos. Az egyenlő és az egyenjogú nem ugyanazt jelenti.
2019. nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha a másik felé elvárásaid vannak az nem azért van, mert nem szereted, hanem azért van, hogy szeresd, hogy hűséges tudj lenni hozzá, hogy ne keresd máshol és ne hiányold, amire vágytál. Szerintem ez egy fontos mozzanata az elköteleződésnek: kiválasztani azt az embert, akire igent tudsz mondani.
2019. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!