Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem jön sehova a haverom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem jön sehova a haverom? Miért hiszi, h csak azért hívjuk, h ne üljön otthon?

Figyelt kérdés
Hívom mindig bulizni, mászkálni, össze-vissza, ahova megyünk a többi haverommal.Ő meg az az otthon ülő típus és nem jön sehova, mert azt mondja, h alig ismer vkit az én haverjaim közül meg azt mondta, h úgy érzi, h csak szánalomból hívjuk, mert sajnáljuk, h mindig csak otthon ül és ki akarjuk robbantani a házból...Nálunk se jön le, pedig nem lakok olyan messze.Nincs kedve...nincs kedve ki sem menni a házból...és nem tudom megmagyarázni neki, h nem csak megtűrt emberként hívjuk, hanem azért, mert a haverom...ő meg azt mondja, h úgyesem érezné jól magát, mert nem ismer senkit jóformán és úgysem kedvelnék meg sem őt, sem ő a többieket.Még csak esélyt sem ad nekik.Mit tegyek?
2010. júl. 16. 00:55
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Most rosszabb, mint volt.Szó szerint ki sem teszi a lábát a biztonságot nyújtó 4 fal közül.Nem jön sátorozni, nem jön edzeni, nem jön nálunk különböző okok miatt...fáradt,dolga van,esik,süt a nap,estére van,túl korán van,edzésre csak izmnos emberek járnak, nem megyek sátorozni, és ha vmi baj történik, meg nem is ismerek azok közül az emberek közül senkit (mondjuk így lehetne ismerkedni)...stb...más megette a tavi béka sült combját, h bevegyük a bandába!Őt bevennénk, hívnánk midnenhova, mert nem f@szkalap, de ő nem jön!Már nem tudok mit csinálni...nem haragszok rá...dühös vagyok, de főleg magamra, h nem tudom meggyőzni.Ami új dologba eddig belekóstolt, mikor jött velem vhova, akk mindig tetszett neki, de ennek ellenére sem jön...mgeőrülök.Szeretném megnézni, h 5-10 év múlva mire viszi és akk azt mondani, h gondolkodj el, mit csináltál, mit értél el eddig!Már arra is lusta, h a saját dolgai után menjen.Ha nincs kocsi, akk nem megy busszal v gyalog, ha vmi nem megy elsőre, meg sem próbálja másodszor.Feladja.Nincs benne vágy az iránt, h leküzdje a nehézségeket!21 éves és még nem tudja, h mit akar.Én nem adom fel...bár már nem 1x megfordult a fejemben, h mások már rég megunták volna ezt az egészet...de rájövök mindig, h én én vagyok és szeretném, ha lenne valaki a haveromból.De eddig 0 eredmény a kérdés kiirása óta.Azt hiszi, h csak azért hívom el vhova, mert ezzel is csak a saját egómat növelem, h HAH!LÁTOD!? NEKEM KÖSZÖNHETED!....DE SOHA NEM MONDTAM ILYET!!!EZ TÉVHIT!!!MIÉRT NEM NYITJA KI A SZEMÉT ÉS NÉZ KÖRBE??????MIÉRT HISZI, H ÉN VAGYOK AZ ELLENSÉGE?!AZÉRT, MERT RÁVILÁGíTOK A HIBÁIRA ÉS HOGY MIN KÉNE VÁLTOZTATNIA, H ELÉRJEN VALAMIT?AZÉRT, MERT ÖSZÖTÖNZÖM!Nem értem.
2010. aug. 4. 13:44
 22/40 anonim ***** válasza:

Éppen én is akartam kérdezni, hogyan haladtok. de olvasom, hogy nincs eredmény.

Gondolkodtam délután, mit lehetne kitalálni. Arra mindenképpen emlékeztesd, hogy amikor elment Veled valahova, jól érezte magát és ezt most meg lehetne ismételni.

Másrészt gondolom, ismered a szüleit, talán kellene velük is beszélni, hogy segítsenek be, kicsit biztassák.

Ha nem mer most másokkal megismerkedni, a Te barátaiddal, akkor a csajoknál mégúgy sem megy.

21 éves, gondolom, a lelke mélyén vágyik barátnőre, hiszen férfi.

Először csak menjetek ketten-hárman, menjen azokkal, akiket ismer, mert ez nyilván biztonságérzetet ad.

Mindenképp homályosítsátok fel, hogy így nem lesz jó, később bánkódni fog.

Én az egyetem után messze kerültem a barátaimtól, ahol most lakom, nincsenek barátaim, senki nem hív el sehova, mindenhová egyedül megyek. Mit nem adnék ilyen barátért, mint Te vagy. Megmondhatod neki, itt a lehetőség, még van a nyárból egy hónap, ne szalassza el, egy barátnő is összejöhet.

2010. aug. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

A szülei kipipálva.Megvolt.Az apja nem engedi sehova, mert dolgozni kell.Az ő fia dolgozik.BAKKER!Sofőrködik az apjának, de fizut nem kap, csak kaját, ruhát, egy külön szobát(ami puszta szülői szeretetből kijárna egy gyereknek) meg leb@szást mindenért, nem hisznek neki a szülei, nem bíznak benne.Az apja mindig azzal érvel, h oda megy a fia, ahova akar, de viszont nincs olyan, h egy teljes napra..még vasárnap sem...ha eljön nálunk, az örege telefonál, h haza kell menni, mert dolog van.El kell vinni ezeket ide, azt az embert oda, őket amoda, de ekkor és ekkor ott legyél mer'ha nem, akk nagyon f@szolsz stb.Tanúja voltam többször is egy ilyennek.Mondatam, h az apja jobban hisz egy alkoholista klubvezetőnek, mint a saját fiának, de ezért meg is lett a "na te is egy hülye hálátlan, tiszteletlen vagy" leszólás.Az anyja azt mondja, h jó, menjen, sőt, még örülne is, de nem bíztathatja, mert az apja dönt erről (mi a kurv. .sten f.sza ez már!!!!!!!Rabszolgaság).Hívtam a tengerre a srácot!Sőt, az egész családját, de ők nem jönnek, a haverom meg nem jön, mert dolgoznia kell...hát nem talál az apja egy kib@szott sofőrt!? 7 napra?????!Az anyja próbálta bíztatni, de a mocsok apja bűntudatot keltett benne, h így hálálod meg, h felneveltelek meg nincs erre pénz, ne legyél ilyen önző, én se voltam, mégis élek stb...ezért olyan dühös voltam, h ha nem lennék kulturált...am nem is nagyon vagyok az...simán kiabáltam volna...belül amúgy is ordítottam...ennyi aljas képmutatás egy Istenhívő, mélyen vallásos embertől!!!!!Beszéltem vele 4szemközt, h miért nem engedi ide-oda a fiát stb...hát, ő engedi, meg ez, meg az, meg amaz, de ő nem akar menni...pedig délután oda megy, ahova akar, mert csak délig sofőrködik...de mondtam, h mind1, mert a nap bármelyik pontján riaszthatják és bűntudatot kelt benne az öreg és úgy, igazából egy teljes szabadnapja sincs, még vasárnap se.Erre a válasz...hát...ez a munka.Annyira beleoltották ezt az alázatosságot, h még otthon, mielőtt evett volna, kiszaladt az udvarra, közölni az anyjával, h "anyu, teszek magamnak enni"...Egyszer az apja azt mondta, mikro mondtam neki, h miért nem hiszi el, amit a fia mond...azt mondta, h "Én csak az én Uramnak hiszek"...ez az ember próbál engem a jó útra téríteni?!Már szerencsére leszoktattam.Megmondtam, h én hit és vallás nélkül, a magam örömére teszek jót, nem azért, h mások elismerjenek.Ekkor belátta, h belőlem nem lesz alázatos szolga.Én nem viselem el, mikor egy bugyuta parancsot kell követnem.Mondtam a haveromnak, h az apja csak az ő Urában hisz, nem hisz még a saját fiának sem, a haverom azt mondta, h jól teszi, ő sem bízna senkiben.De hét a saját gyereke, a vére!!!Váltig állítja, h az ő apaj csak azt akarja, h jó legyen nekik és ezért ilyen szigorú, de ő a legjobbat akarja....lehet, de milyen áron?!Nem érdekli, h mit szeretne a gyereke, nem érdekli, h mi a véleménye, az álmai.A nyakamat teszem rá, h az sem tudja, mi a kedvenc étele\itala\színe.A haverom azt mondta, h őt sem érdekelné, mert a gyerek akk sem tudja, h mi a jó neki.Mondtam, h ha befuccsol a mostani üzlet, nem lesz munka, nem fogsz az öregednek dolgozni, akk diploma, tudás világ- és élettapasztalat nélkül mit kezdesz, mert apár rokkantnyugdíjas.Azt mondta, h majd kitalál valamit az apja.Én azt mondatam, h mi lesz, ha meghal, akk mi lesz vele élettapasztalat nélkül...csak nevetett és azt mondata, h nem lesz baj a mostani munkájukkal, mert ez örökké tart.Ha át akarná venni az apja helyét, akkor sem lenne elég élettapasztalata, mivel nem ismer senkit, nem lenne segítsége a városban\világban.Mit kezdene?

Nem tudom, h mit tegyek vele.Az idő mindent megold, de mi lesz, ha már későn oldja ezt meg?Néha arra gondolok, h miért érdekel ez engem.Sajnos erre nincs konkrét válasz, de azt tudom, h nem csak azért, h később a lekötelezettem legyen.Hiszen, ha én úgyis elköltözök egy másik országba 1 év múlva, akk mi hasznom lenne abból, ha a haveromat bíztatom meg foglalkozok vele?!Logikus, h egy lusta, önző ember azt mondja, h hülye vagyok, miért foglalkozok más dolgával, oldja meg egyedül, én nem vagyok képes rá.De én hiszem, h képes vagyok segíteni.

2010. aug. 4. 21:44
 24/40 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Hát így már más, hogy tudom a teljes háttér-történetet. Az a baj, hogy az csak egy dolog, hogy a Barátod diktatúrában él, de azonosul is vele, úgy véli, ez a természetes. Amiért Ő nem is hibáztatható, mert hiszen kiskora óta ezt nevelték bele, ezt a mintát látta a szüleitől.

Nyilván azért nem is mer Veletek menni, mert sakkban tartja az apja, és ha el is menne valahová, nyilván utánatelefonálnának, hogy jöjjön haza, ahogy írtad is.

A szüleim és én vallásosak vagyunk, rendszeresen járunk templomba, de amit a Barátod apja csinál, az egyáltalán nem egyeztethető össze a vallással. Én azt tanultam, hogy se a vallást, se mást ne erőltessek rá senkire, ehhez tartom is magam.

Nálunk is van munka itthon, de nem jelenti azt, hogy nem mehetek el hazulról. Sőt a szüleim szeretnék is, hogy legyen végre barátnőm és révbe érjek.

Visszatérve, egyelőre nincs ötletem, hogyan lehetne az elnyomatásból-mert ez kőkeményen az-kirántani a Barátodat, de gondolkodom. Mélyen sajnálom Őt így ismeretlenül is, mert nyilván a lelke mélyén érzi, hogy nehéz helyzetben van.

Az, hogy próbálsz neki segíteni, az azt jelenti, hogy nagy szíved van, igaz lelkű barátja vagy.

Könnyebb lenne a helyzet, ha Ő is ráébredne, hogy nem jó ez az egész így, és Te a javát akarod.

Gondolom, ha elmennétek valahova, és szándékosan otthon hagyná a telóját, nagyon kikapna. de ilyen is eszembe jutott. Nyilván, egyszer lehetne ezt eljátszani max.

Mivel, hogy ilyen kötöttségben él, az sem megoldás, hogyha végez, minél előbb függetlenítse magát, mert nyilván nem fog törekedni rá. Sőt ugye írtad, a sofőrködést vinné tovább. De mégha el is menne annak idején hazulról, addig is van vissza idő, és addig is emberhez méltó életet kellene élnie, amiben Te most a segítségére próbálsz sietni.

Jelentkezem, ha valamit sikerül kitalálni.

2010. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Szóval annyi, h ők a hollandokon keresztül támogatják a rászorulókat.Ez jó!Ha tudok, én is adok régi ruhákat, stb...vallás és hit nélkül.Nekem nem kell ok, ha jót akarok tenni...mind1.Sokszor dumáltunk, h mennyire idióta az öregem.Mármint az enyém.Üvölt velem, hőbörög, kötekszik stb.Mondja a haverom, h nincs ezzel semmi baj, én reagálom túl.Mindenkit basztat az apja.Mikor ilyen általánosításról van szó, ami nem helyes, de sokakkal van így, akk azt szoktam mondani, h lehet, h így van, de hol van megírva, h egy apának szemétkedni kell a gyerekével.Ő azt mondja, az övé is ilyen, nem érdemes vitázni, mert úgysem ér semmit.Szóval szerinte nincs értelme lázadni, mert úgyis leverik.Ez a telefonos dolog.Ritkán hordja magánál a telefonját.Ezt a telefont én szereztem, alkudtam neki, mert az apja alig akart neki 6-7 ezer Ft adni tel.re, mert szerinte olcsóbban is lehet venni.De az elmúlt 5 évben nem nagyon tette ki a lábát a házból...mert fáj a lába és ezzel is sakkban tartja a haveromat, h nem bír, meg ezt, meg azt megtehetné.A haverom tényleg hálás nekik mindenért, de az apja soha semmit nem köszön meg neki, csak baszak*odik vele.Mikor a haverom lelépett velem valamerre, az apja az összes ismerősét, rokonát körbe telefonálta 2 órán belül, pusztán azért, mert idegesíti, h nem tudja, h merre van a fia és nem az ő parancsait követi.Azzal érvel, h ha ő nem lett volna, akk most nem úgy élnének, meg ezt meg kell hálálni meg stb.Undorító számomra.Én eléggé rossz viszonyban vagyok...sőt...utálom apámat.legalább 5-6 éve nem mondtam neki azt, h "apa", mert nem érzem apámnak.Másokkal is 1. szám, 3. személyben beszélek róla.Mind1.Azzal traktál a haverom, h tisztelni kellene apámat, mivel felnevelt, meg törődik stb.Én annyit mondok, h ha nem szeretetből, hanem muszályból, azért mert megcsinált pusztán...azért törődik, mind1 lenne, ha nem csinálna semmit.Tiszteletet meg erővel nem lehet kiharcolni, azt ki kell érdemelni.Meg amúgy sem tudok tisztelni egy olyan embert, aki engem nem tisztel és lenéz.Azt mondta a haverom, h mit kellene apámnak tisztelni bennem, holott semmit sem tettem még, ő meg már mennyi mindent elért...ja...50 meg 18 év között van különbség.Még időm sem lett volna tennem bármit is.A lényeg, h annyira bele van oltva ez az alázatosság, h ezt tartja helyesnek.Az apja megmondta, h soha nem lesz elégedett a fiával.Ahhoz élsportolónak, profi zenésznek és nagyon okosnak kellene lennie.Asszem' pontosan idéztem.És a haverom nem veszi észre, h az apja azzal, h "megcsinálta" őt, csak egy befektetést, ez biztosítást "kötött", h legyen, aki öreg korára lóti-futizik körülötte.Most, h ezeket leírom és látom a szemem előtt, olyan mély harag és gyűlölet van bennem, h azt emberi mértékkel nem lehet felfogni.Én annyit teszek, tudok tenni most, h jó példát mutatok a haveromnak.Kicsit már ő is vágyik a szabadságra, de egy másik, gennyes alak, egy volt legjobb barátom, akit egy utolsó, aljas húzása miatt megutáltam örökre, ellenem bíztatja, és nem azért, mert a haveromnak akar jót, hanem h alámb@sszon azzal.Szerinte ez csak egy móka.De én a haverom életéből, ahhogy írtad...emberhez méltó életet akarok.Hívom klondizni, az apja azt mondta, h jóbolondok vagytok, inkább hsznos dologgal töltenétek az időt.De azt nem mondja, h ő annó mennyire szeretett bírkózásra járni.Én kikc-box-olok.Vettem kesztyűket, csak azért, h a haverommal tudjak edzeni, mert gondoltam, h ha egy kicsit megizmosodik, több önbizalma lesz, többe fogja magát nézni.Az apja lehülyézett minket, plusz az a másik srác is csak azt fújja, h kiröhög minket mindenki, aki ezt tudja.Ez persze hazugság, de a haverom olyan szinten gátlásos, h csak azért nem jár futni velem, mert attól fél, h hülyének nézik, mert rohan.Holott az a másik utosó genyláda magából idnul ki és csak önsajnálkozni meg irígykedni tud.És mivel az ő elvei könnyebben véghezvihetőek, ezért a haverom lusta énjét képes befojásolni.Valahogy sarokba szorítom őt és már tudom is, h hogyan.Akkor talán leáll.Mind1.

Rákérdeztem, h mi a szülői törődés, mi a szülői szeretet, gondoskodás, a nevelés ára?!Nem tudott mit mondani.Mondtam, h 18 éves korodig a szárnyuk alatt voltál.21 vagy!Állj a lábadra..."de mi lesz velük?Már öregek".Mondatm, h dolgozzon, és a fizuja egy részéből támogassa őket, meg van bátyja is, szal nincs gond.A bátyja letojja nagyívből a szüleit és az öccsét, pedig őt kitaníttatták, házat, kocsit vettek neki.A haverom azt mondta, h inkább él így fizu nélkül, mint hogy 8 órát dolgozzon pár10 ezer Ft-ért.Mondatm, h az apja bedughatná valami munkahelyre.Vannak kapcsolatai.De nem, ő inkább él a kényelmes diktatúrában, mert itt csak a lelkét nyomják el, de viszont van némi szabadideje.Az apja annyira nem bízik benne, fél, h lelép, ezért nem meri a nevére iratni a kocsit.Csak vezetheti, de az apja engedélye nélkül nem viheti sehova.De ő viseli gondját.Mondam, h mit tud csinálni veled?!"kiabál"...mondom, h fáj a lába, nem szalad utánad.Menj ki a szobából, a házból."Nem, az nem olyan egyszerű".Miért nem?majd meg nyugszik.Azt mondta, h az apjának igaza van, miért bízna benne, lehet, h tényleg lelépne, ki tudja.Ő sem bízna senkiben..De hát a vére!!!!A fia!!!Ezek szerint az apja tudja, h vmit elb@szott.Kérdeztem a haveromat, h ha 18 évig volt szárnyuk alatt, akk 18 évig akar róluk gondoskodni.Mit fog kezdeni egyedül, 36 évesen a világban minden nélkül.Utána meg mi lesz?Még öregebbek lesznek.Feláldozod magad értük, azokért, akiknek már lejárt az idejük, de képtelenek elviselni a gondolatot, ezért a te életed árán húzzák magukat vissza fel?csak vigyorgott.Nem nagyon tudok mit csinálni.Ha van kedved, írj privátban, de azért még várom a többiek válaszát is.És köszönöm a bíztatást és a jó szavakat.

2010. aug. 5. 14:13
 26/40 A kérdező kommentje:

Amúgy igen, néha belátja, h sz@r a helyzet, de olyanokat mond, h nem érdemes ellenkezni, mert nem ér el semmit.Sokszor mondtam, h attól, h ők a szüleid és felnőttek, még nem biztos, h mindenben igazuk van.Szerinte igen, mert egy szülő mindig jobban tudja, mit akar a gyerek, és őt se érdekelné, h mit akar a gyereke, mert úgyis a szülő jobban tudja és csak jót akarnak.Erre azzal kontráztam rá, h ő már nem gyerek, és ez a megoldás jó, kb 12-13 éves korig...onnan már csak terelgetni szabad, nem pedig irányítani, mert nem lesz személyisége.Én kicsi korom óta szabad vagyok.Soha nem mondtak olyat nekem 10-12 éves koromtól, h tilos.Ha hülye voltam, anyám azt mondta, h hülye vagy, magaddal tolsz ki.Ha persze komoly gond volt, az más, de mikor pld futkároztam a betonon, nem kötött meg, közölte, h ha elesek, nagyon fog fájni.El is estem, de nem sírtam, mert tudtam, h mi vár rám.Anya megvigasztalt, és megkérdezte, h miért nem hittem neki.13-14 éves koromtól már rájöttem, h meg kell fontolni, amit anya mond.De ettől én még a saját fejem után mentem.Anyám megbízik bennem, nem állna elém, ha fejjel rohannék a falnak, mert tudja, h úgyis tanulok a hibáimból és csak 1x csinálok hülyeséget...ez bevált módszer.Én ezt tartom helyesnek, nem pedig a "ne csináld, mert tilos"..."miért tilos?"..."mert azt mondtam és kész!" módszert.ez hiba.Egy gyereknek mindent meg kell indokolni, h mit miért teszünk...gondolom, mert nem fogja érteni, és nagyon utálatos lesz.Nekme apám gyakran mondott ilyet, mikor visszakérdeztem...hívott segíteni, mentem..mondtam, h miért kell ezt csinálni.Ő úgy vette, h lusta vagyok, ezt ordibálta nekek, meg azzal érvelt, (valamit szereltünk kiskoromban), h azért, mert ő azt mondta és nekem kötelességem engedelmeskedni.Ezért utálom.Engem nehéz így betörni.MIndössze arra voltam kíváncsi, h mi a haszna ennek, amit csinálunk...vmi otthoni gép volt.ez a fő oka, h utálom apámat.Az, h a szolgájának, a lekötelezetjének szeretne enegem tartani, mert "megcsinált".

De ne rólam legyen szó.A haveromat kellene meggyőzni.

2010. aug. 5. 14:24
 27/40 anonim ***** válasza:

13:29 vagyok.

Az első szerintem is az, hogy a volt barátodat, aki rossz színben tüntet fel a szóban forgó barátod előtt, leállítani.

A megoldás mindenképpen az lenne szerintem, hogy a barátodat meggyőzni, hogy amiben él, az nem vezet sehova.

Esetleg nem lehetne bevonni egy-két barátodat is, mintha úgy írtad volna a legeslegelején, hogy kettőt a Barátod is ismer közülük. Akárhogyan is van, az jó lenne, ha más szájából is hallaná, hogy változtatnia kell.

Mindenképpen jó lenne, ha nem maradnál magadra ebben a történetben.

Nem muszáj kondizni hívni, ha nem akar, de máshova nyugodtan elmehetne,főleg így, hogy a délután "elvileg" szabad.

Azt meg lehet mondani neki, hogy a szüleit támogathatja, szeretheti az ember akkor is, ha nincs mellettük a nap 24 órájában.

Én tanultam pszichológiát, ezt úgy nevezik, hogy "üres fészek szindróma". Azaz, magyarra fordítva a szülei nem merik elengedni a kezét, "nem hagyják kirepülni".

Sőt ez szerintem azon is tovább meg, mert erőszakkal magukhoz láncolják.

Én a szüleimmel élek, mert valószínűleg itt akarok majd családot alapítani, de ha elmennék itthonról, nem akadályoznák meg. 20 éves voltam, amikor elengedtek Németországba egy évre dolgozni.

Amúgy meg már bőven nagykorú, lehet, hogy egyszerűen ki kell törnie, mint Zrínyinek a várából lesz, ami lesz alapon.

Kicsit az, hogy állandóan érzékeltetik vele, hogy hálásnak kell lennie, hasonlít a Twist Oliver c. filmhez, ha láttad.

Semmiképp nem megy, hogy szolgaként éljen otthon, amíg csak él az apja.

Nem néztem vissza a kiírt kérdést az elejétől fogva, így most nem tudom, tanul-e még vagy nem, de egy rendes munkahely, főleg egy barátnő talán kirobbanthatná otthonról.

Hogy hogyan lehetne rávilágítani arra, hogy amiben él, az nem jó, az talán az leenne, hogy megkérdezni tőle, hogyan tervezi a jövőt, mit vár tőle. Ha meghalnak a szülei, milyen lesz a sorsa barátok nélkül, biztos munka nélkül?

Szerintem vigyél erősítést magaddal (haverjaid), talán sikerül.

Szorítok és tudósíts!

2010. aug. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Igyekszek rövid lenni, olvastatok már eleget :)

A haverom tudja, h le akarom állítani a másikat megalázó, derasztikus módszerrel, mivel mindenki előtt rossz színben tüntet fel, de mivel ő mindenkinek behódol, ezért, h védje azt a gazembert, aki őt lenézi és engem is, azt a senkiházit.Azt mondja nekem, h nem is beszélnek.

Próbálom meggyőzni már legalább 2 éve, de ő hiszi, h ez így helyes.Szeretni kell a szülőket.Én is szeretem anyámat, ha kell, pénzt adok, segítek neki, de nem szolgálom őt.Apámról inkább nem beszélnék.Azt mondta, h nem vagyunk egyformák, ő máshogy köszöni meg stb.Én anyámmal nagyon jóban vagyok, úgy beszélek vele\előtt, mint a haverjaimmal\előtt.Mondta a haverom, h de jó lenne, ha ezt ő is megtehetné, de már régen kivágták volna a nyelvét...képletesen.

Hívtuk valahova nyaralni..."nem volt kedve".Ezt elmondtam a nyaralás szervezőjének telefonon.Ő megmondta a véleményét, h ilyet nem lehet, h 21 évesen nincs kedve az embernek ilyenre, pusztán mert fél, h mi fog történni.Meghalni úgysem fog.Azt mondta a haverom, h összebeszéltünk.Azt állítja, h én őt leseszarom, csak azért foglalkozok vele, h büszke lehessek magamra...ez már rögeszme.

Soha nem jön sehova, mert nincs kedve...a fenti rögeszme miatt...meg kondizni szégyell, srandra túl meleg van, megég a bőre, napszúrást kap...ilyen időben utazni?!Apu úgysem adná ide a kocsit...mondom, h menjünk, ahhogy tudunk, de úgy nincs kedve.Egyszer úgy rángattam el magammal...úgy bizonyítottam, h nem érdekel, ki mit gondol, h a vállamra vettem és 20 métert futottam vele.Cikisnek érezte és inkább elindult a saját lábán.

Én is pszichológiát akarok tanulni 1 év múlva, gyakran olvasgatok én is (nem ajánlanál vmi jó könyvet az emberi természetről, a tudatalattiról...ami tényleg érdekes?Kösz előre is.) ilyeneket, de sajnos még csak kóstolgatom.Többször beletrafálok, eltalálom, h miért olyan, amilyen, néha pontosan idéztem, h mit\miket mond(hat)tak neki kiskorában...stb...mind1.

Nem...erőszakkal nem akadályozzák meg, csak ordítanak és lélki terrorban tartják...szal lélektani hadviselés...ha bármi olyat tesz, amihez kedve van, akk a szülei a lelkiismeretébe rúgnak bele, h (ilyen tényleg volt, sajnos) "...te!De úri fiú lettél már?!Mi a fenének vásárolsz magadnak ilyen drága csoki, mikor másra kell a pénz!"...meg minek vesz magának vmit is...a GameStar is csak szarság, pénzkidobás...minek annyi ruha, van 3 nadrágod meg 3 pólód, nem elég!Az a hülye haverod(én lennék) csak kihasznál téged, csak a rosszra csábít...nem bírnak engem a szülei, mert ötudatra ébresztem a robotukat.

Nem tanul már, csak beadták egy helyi 4 éves tanfolyamra, ami az iskolában volt...a mittoménmilyen egyetem fiókja...szal nem ment világot látni.A bátyja külföldön tanult, mikor hazajött nem volt engedelmes kis robot, hanem a saját életét élte.Valószínüleg ettől félnek a szülei, ezért nem engedik el...mert szerintük az rossz....(én is...sőt...engem az ördög irányít és súgja a gonoszságot....kérdés, h mi a gonoszság és ki dönti el, h mi jó és mi nem az...pont egy képmutató alak?!)....az rossz, aki nem követi feltétlenül a szülei parancsát.Anyám megmondta, h milyen ostobaság (a szomszéd 2 srác már nagykorú, de otthon véleményük nincs, se beleszólása semmibe), mikor egy gyerek engedelmes és nem alapozza, nem építi fel a saját énjét, hanem mások programozzák be őt.Az ilyen nem ember, hanem vmi más....Én általában lázadok az olyan dolgok ellen, amik tényleg rosszak...ha csak nekem rosszak, de amúgy jók, akk is kitalálok vmit...de nem hajtok fejet...ezt meg tudod mondani, h miért van?Sokat olvastam ilyenről, de sajnos nem tudom magam analizálni :(...te meg értesz hozzá...tudnál erre válaszolni?Szeretném tudni az okát...ha nem világos vmi, akk kérdezz bátran.

Ezt a jövőtervezést még nem fejtettem ki...belekezdtem, bár félbe maradt...akk annyit mondott, h az apja majd kitalál vmit, meg ez a holland buli, h támogatni a szegényeket, ez nem fuccsol be...szal ők itt támogatják a rászorulókat...a hollandok ezt fizetik...ebből mindenki azt hiszi, h nagy pénzt szakítanak, de ez nem igaz...másodszor meg a szülei nyugdíjasok és nagyon keveset kapnak...a holland fizetésből élnek...az se sok, de megélnek...nem gazdagodnak meg, de jól élnek...mi lesz egy diploma, barátok, ismerősök, munka nélküli emberrel?Erre azt mondta, h ez nem fuccsol be, meg az apja úgyis kitalál vmit...ő nem sofőr,...lóti futi akar lenni, hanem magas poszton szeretne lenni, de ezért nem tesz semmit.Hát ez van...mikor mondtam, h a hollandok ha hazamennek és az apja is meghal, akk mit fog tenni?Ki szárnya alatt lesz majd?Azt mondta, h hülyeséget beszélek, ilyen nem lesz.Szerintem bele se akart gondolni...Ez így nem oké...

Telefonon beszéltem vele, vezetékesen.Ott voltak a tesója gyerekei és a nagyobbikat a haverom annyira elkényeztette, soha nem szólt rá, mert sajnálja, mikor szomró...mindent megengedett neki...ezért most a fejére szarnak...szal dumáltunk és a nagyobbik felvette a másik telefont és belekiabált...azért van egy határa a játéknak, meg annak, h nem néz semmibe téged és a te magánbeszélgetéseidet, pedig már 8-9 éves....mondom neki...Ó hát ő nem akar rászólni, mert akk sír és sajnálja.Ilyenkor én csak sóhajtottam és lecsaptama kagylót...már legalább 3 ilyen eset volt.Mondatm, h még az a szaros takony se néz semmibe...és vége..de ő csak vigyorgott...azt mondtam neki, h (csak tippeltem és bejött)...h őt kiskorában biztos mindig basztatták a szülei és a nagyobbak...és tudja, h milyen rossz érzés volt, ezért nem akarja megbántani a kislányt...úgy szereti, mint a sajátját...ahogy látom...Mondtam, h az pajának is rossz gyerekkora volt és ahhelyett, h az övét jobbá tenné, méginkább csak akadályozza.Az apja azt mondat nekem, h a mai fiatlasággal az a baj, h mindennél előbbre helyezik az önmegvalósítást...Ez hol baj!?Előbb magamért élek, aztán másokért!De mikor ő volt a 70es években lázadó, az senkit sem zavart.Ő tudja, h milyen az, amikor a szülei vkivel nem törődnek, belerúnak...mert átélte...de ennek ellenére nem teszi\tette jobbá a fia életét...szerinte most megalapozza a fia jövőjét anyagilag...de mit ér vele, ha a fia nem fogja ismerni a világot és nem fog tudni mit kezdeni az életben?!Mikor mondtam a haveromnak, h az apja miért nem próbálja jobbá tenni az ő gyerekkorát, azt mondta, h ő már gondoskodik ról meg minden, meg mindenkit b@sztat az apja, ez mindenkivel így van...és akk kezdtem a szokásosat...h de hol van megírva, h így kell lenni?!Hol van megírva, h nem lehet az elnyomás ellen küzdeni sikerrel?!Azt mondta, h túlreagálom, mert túl érzékeny vagyok.Nekem is jót (mármint nekem, kérdezőnek) akar az apja, csak én hiszem azt, h utál.Ezt csak hozzáteszem, h ha nem utálna apám, akk nem járatna le mindenki haverom és haverja előtt.Ültünk egyszer ezzel haverommal nálunk és bejött apám és hőbörgött meg ordibált, h hogy vágattam le a hajam, milyen ruhát hordok...a haverom ezután annyit mondott, h ezért utálom apámat?Mert ilyen?Ez nem olyan nagy dolog!Mindenkivel ilyen az apja...és akk én megint rákezdtem, h hol van megírva stb?...nem tudok mit tenni, de nem akarom feladni...még egyéb ötlet?Kérlek segíts.Én igyekszek jó példát mutatni, de az a rögeszméje, h csak őt akarom meggyőzni, holott amúgy is ilyen vagyok...segíts...és ha érdekel bővebben, akk olvasd el a korább kommentjeimet is, ott részletek is vannak.Köszönöm.

2010. aug. 5. 21:47
 29/40 A kérdező kommentje:
Ja..és szerinte a pszichológia hülyeség, mert nincs olyan, h tudat alatti...ez marhaság, meg áltudomány, mert mindenki másmilyen és nem lehet az emberek agyában turkálni, mert ilyen nem létezik.Egy mesebeli lényben hisz, aki felsőbb rendű és mindenható, de ebben nem...ezért haragszok rá...nem hiszi el, h a pszichológia valós, mert nem és kész...ez marhaság...szerintem csak nem meri elhinni, mert néha ráhibáztam komoly dolgokra is, h mit miért tesznek stb...de ennek ellenére sem hiszi el...ostoba...és földhöz ragadt.Semmi új dolgot nem próbál ki, de azzal érvelek, h először félt a vezetéstől, aztán mennyire megtanult...de ő azt mondja, h ez més.(ezt akk mondtam, mikor edzeni hívtam, strandra, úszni, futni, kirándulni...h próbálja ki az új dolgokat...érveltem olyannal is, h a számítógép is új volt, mikor elkezdte használni...meg a járás is...meg az evés is...de nem megy a meggyőzése...mert nem akar bele se vágni..azt mondaj, h azért, mert nincs kedve, meg a hülye rögeszméje miatt, h én miért segítek neki...szerinte olyan nincs, h emberbaráti szeretet, v jóság...ÁÁá, soha...de csak azért, mert senki nem bánt vele még jól, mindenki csak leszarta.Az apja is azt mondaja, h én csak kihasználom...már odáig is elment (mikor a haverom vett magának egy cola-t, hazért, nem tudott elszámolni bevásárlás után 300 Ft-tal...az apja mindig számon kéri, de nem megy ki házból és nem látja, h mennyire változnak az árak, meg a fia amúgy is miért költ ilyenekre...ezek nélkül is meg lehet élni...mikor úgy jön ki, h vesz magának ezt-azt, de ezt is, csak úgy, h azt hazudja, h üzemanyagra kellett, v másra, akk is azt mondaj a z apja, h én elszedem tőle, holott tisztában vele, h megvan mindenem....a pénzt is beleérve...de csak pofázik), h én az ő fiát zsarolom....)
2010. aug. 5. 21:57
 30/40 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Hát egyre bonyolultabb a helyzet, ahogy így feltárod előttem.

Mert a változás gátja maga a saját Barátod, szinte önmaga ellensége.

Szintén a tanulmányaimból rémlik, de hangsúlyozom, nem vagyok pszichológus, csak volt egy ilyen tárgyunk is, hogy ilyen fokú krízishelyzetben, amiben a Barátod van, természetes reakció, hogy minden segítő kezet elutasít.

Ilyenkor hiába is próbál meg valaki segíteni, azonnal "visszaüt".

Mégis, ha magára lesz, hagyva, nem jön magától rá a dolgokra, minden marad a régiben, akár évekig is szerintem. Mert tényleg teljesen át van a gyerek programozva.

Azért tennék egy próbát, ha 2-3 napig nem keresed, keres-e Téged, nem kezdi-e magát egyedül érezni? Mert jól elvan a maga világában, de szerintem, ha senki nem néz felé, azt meg kell, hogy érezze. Legalább is én nagyon megérzem.

Te tényleg próbálsz jó példát mutatni. Sajnos gyakori, hogy az ember jóakaratát, jó cselekedetét félremagyarázzák, sőt ellene fordítják.

Megkérdezheted a Barátodat, hogy ha nem hisz abban, hogy létezik embertársi szeretet, akkor nem bízik benned? Azt hiszi, hogy ártani akarsz Neki? Mert aki ennyit törődik a barátjával, az szeretet a javából, és Te azt teszed, csak nem veszi észre, sőt az ellentettjét gondolja.

Ha azt mondja, hogy nincs ilyen szeretet, akkor vissza lehet vágni azzal, hogy mégis van ilyen, hiszen az apja állítólag "szereti", mert mindig a "javát akarja".

Ha ennyire vallásos az apja, akkor innen üzenem neki, hogy csak annak tartja magát, de nem az, mert aki igazán vallásos, az szereti a másik embertársát, itt meg pláne a fiáról van szó. Magyarul álszent. Én egy picit ismerem a Bibliát, le is van benne írva, hogy ha szeretet nincs valakiben, odadhatja egész vagyonát, mit sem fog használni az se magának, se másnak.

Én sem tűrtem az igazságtalanságot, elnyomatást soha. Szerintem nem reagálod túl az egészet, jól látod a dolgokat.

Tedd fel Neki a kérdsét, hogy akarod-e, hogy a barátod legyek továbbra is, ha igen, akkor viszont bízz bennem, mert egy barátság alapja a kölcsönös bizalom.

Mert mégiscsak megrendítő, hogy kezd Téged is elutasítani.

És ahogy már korábban említettem, ha esetleg van olyan személy, aki ismeri és viszont, jó lenne, ha az ő szájából is hallaná, amit Te mondtál már neki.

Nem tudom, a többi haverodnak felvetetted-e a dolgot, esetleg közösen ki lehetne valamit fundálni.

Említetted, hogy édesanyáddal nagyon jó a kapcsolatod. Felhozhatod ezt is Neki (a barátodnak), hogy milyen egy igazi szülő-gyerek kapcsolat, példaként.

Gondolom, lelkileg nagyon megvisel a dolog, ezért is tanácsolom, hogy ne maradj egyedül a történetben. Kérdés persze az, hogy mást érdekel-e az egész vagy nem.

Kértél könyvcímet, hát itt van egy a sok közül, amelyet a tanárnőnk annak idején Anno ajánlgatott.


[link]


Ez egyfajta etalonnak számít, kemény olvasmány, az biztos.

Az ilyen helyzetekben a pszichológia mellett a mentálhigiéné tudománya az, amely kezelési módszerekkel is foglalkozik.

Hát hirtelen ennyi jutott most eszembe.


Legjobbakat!

2010. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!