Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért állnak sokan "hitetlenül...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért állnak sokan "hitetlenül" az UFO témához, amikor az USAF-kaliberű szervek hivatalosan elismerve foglalkoznak az ilyen jelenségekkel és némely általuk vizsgált jelenség "megmagyarázhatatlan"?

Figyelt kérdés
Megmagyarázhatatlan jelenség az az észlelés, amit nem lehet sem képzelgésbe, sem légköri, időjárási jelenségekbe, sem repülős dolgokba (pl repülő, vagy infracsali) beleerőszakolni.
2016. febr. 9. 13:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
68%

értelmes ember belátja,hogy nem mi vagyunk az univerzum középpontjai..nyilván van rajtunk kívül más élet is.

de ezek az ufo-s dolgok nagyon szánalmasok. mármint én nem zöld, légyszemű lényekben hiszek, hanem valamilyen más életben , tőlünk elképzelhetetlenül messze.

2016. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
"Megmagyarázhatatlan" esetre jó példa az 1997-es Phoenix-i fények. Az egy nagyon jól dokumentált eset, több ezren látták, jó minőségű felvételek is készültek róla több helyről, jól kivehető, hogy az az UFO nem infracsali / területmegvilágító fény / solar impulse, ahogy az USAF vagy a "Szkeptikus" Társaság próbálja magyarázni, mégis sokan ragaszkodnak azokhoz a képtelen magyarázatokhoz.
2016. febr. 9. 14:09
 3/39 anonim ***** válasza:
UFO=Undefined Flying Object azonosítatlan repülő tárgy, tehát nem feltétlen földönkívüliekre kell gondolni. Ha léteznek is földönkívüliek nem biztos hogy repkednek egyik bolygóról a másikra.
2016. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Azért állok hitetlenül előtte, mert szerintem nem igaz.
2016. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
Azért állok hitetlenül a témához mert van eszem, ellenben a hívőkkel akik tekintély alapján - úgy mint "az USAF-kaliberű szervek hivatalosan elismerve foglalkoznak az ilyen jelenségekkel" -, illetve a bizonyíték hiányában - úgy mint "némely általuk vizsgált jelenség megmagyarázhatatlan" - is hisznek abban hogy vannak ufók. Ez a józan ész hiánya, mert az hogy valamit nem tudunk nem teszi igazzá a hitüket, csak azt jelenti hogy nem tudjuk.
2016. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
Nem kell ide sem USAF, sem tekintély... egyszerűen belátható, hogy a rengeteg észlelés és rendelkezésre álló bizonyíték alapján (jó példa a phoenix-i fények) léteznek olyan objektumok a felhők szintjén, amelyek nem sorolhatóak sem a természeti jelenségek, sem a ma ismert, ember alkotta járművek közé.
2016. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
A tengernyi eset közül lehetne sorolni például Kenneth Arnold észlelését, az '52-es washingtoni fényeket, a '80 végi angliai esetet, aztán a katasztrófákat és légi összetűzéseket, az úgynevezett eltérítések tömkelegét, és a kontaktszemélyekkel történő találkozások történeteit is.
2016. febr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

#1: Még akkor is szánalmas dolog UFO észlelésekkel foglalkozni, ha az USAF, a brit MoD (Védelmi Minisztérium) vagy szintén katonák (elsősorban pilóták) állítják, hogy ők láttak olyasmiket, amiket nem lehet megmagyarázni a képzelgés / természeti - légköri jelenség / repülős dolog magyarázatokkal ?



#3, 4: Mi akart lenni ez a válasz ? A kérdésben szereplő USAF és társai "hiteltelenek" ?


#5: Direkt írtam a kérdésnél idézőjellel a hitetlent, az érdekelne, hogy amikor komoly állami szervek nyíltan foglalkoznak a témával, miért hit kérdése az egész csomó embernél ?


"ellenben a hívőkkel akik tekintély alapján"


Egyszer az a problémátok, hogy mutassunk mi, "hívők" valami komolyan vehető szaktekintélyt vagy szervet a témában, másszor meg, mint most meg egyből a "tekintély alapján történő érvelés" hibájával jöttek, amit önmagában csak a hinni akarók, fanatikusok alkalmaznak, a józanok, a valódi szkeptikusok ezen dolgot "csak" beugróként használjuk, hogy van-e létjogosultsága a témának.


"illetve a bizonyíték hiányában - úgy mint "némely általuk vizsgált jelenség megmagyarázhatatlan""


Hívőknék igen, de józanoknál a "megmagyarázhatatlan" jelenség / eset nem a bizonyíték hiányát jelöli, hanem azt, amikor 100 %-osan ki lehet zárni pl a szokásos buktatókat, a repülős dolgokat, a természeti - légköri jelenségeket és végül a hallucinációt, mert a felvétel jó minőségű, van sok "átlagos" ill. valami különleges szakértelemmel rendelkező (pl. lokátor kezelője vagy pilóta) tanúja, netán radaron is észlelték és még sorolhatnám. Ilyen "megmagyarázhatatlan" dologra jó példa az 1997-es Phoenix-i fények. Természeti-légköri jelenségekkel és (tömeg)hallucinációval nem próbálták megmagyarázni, így teljesen kiesnek, "csak" a repülős magyarázat maradt, azt meg 5 perc alatt ki lehet végezni, így nem marad két más magyarázat, mint földönkívüliek vagy az USAF egyik repülő háromszöge / V-je volt.

2016. febr. 10. 01:41
 9/39 anonim ***** válasza:

Komoly szervek még az uborka alakjával és méretével is foglalkoznak... Az hogy valamivel foglalkoznak nem jelenti hogy érdemes vele foglalkozni és azt sem hogy biztosan jutottak valamire. Azt meg végképp nem hogy ha foglalkoztak valamivel akkor az azt jelenti hogy <szúrd be a kedvenc ezoterikus teóriádat>.


"komolyan vehető szaktekintély" nem egyenlő "tekintély alapján történő érvelés". Stephen Hawking hiába próbálna meggyőzni arról hogy Pumukli létezik (ez a tekintély alapú), de az univerzumról tartott értekezését meghallgatnám (ez a szaktekintély).


De egyébként sem arra szoktunk hivatkozni hogy komolyan vehető szaktekintélytől idézzetek, hanem arra hogy az illető akitől idéztek nem komolyan vehető szaktekintély. A kettő nem ugyanaz. Egy szkeptikus azt várja hogy olyan bizonyítékot mutassatok, amit a tudomány is elfogadott - tehát többszörösen tesztelt és elfogadott - , mert az hogy XY szerint úgy van nem jelent semmit, legfeljebb érdekesség. Akkor sem ha Stephen Hawking állítja.


"megmagyarázhatatlan" jelenség: Ha valaminél ki lehet zárni az ismert dolgokat, akkor az azt jelenti hogy nem ismert, azaz nem tudjuk, nem azt hogy földönkívüliek voltak. És földönkívüliekre gondolni abszurd addig amíg amcsi repülőkről bizonyíthatóan tudjuk hogy vannak, az ufókról meg nem.

2016. febr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

"földönkívüliekre gondolni abszurd"


Annyira nem abszurd, mivel nem magyarázhatóak az ismert földi jelenségekkel, tárgyakkal. Innen jön a feltételezés, hogy "nem földi". Az űrlény feltételezése pedig onnan, hogy az égen láthatóak, repülnek, és ha nem idevalóak, nyilván úgy utaztak a Föld közelébe.

2016. febr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!