Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A BBC tiltja az értelmes...

A BBC tiltja az értelmes földönkívüli élet utáni tudományos kutatást? Titkolják, hogy kapcsolatuk van velük?

Figyelt kérdés

A BBC tiltja az értelmes földönkívüli élet utáni tudományos kutatást?

2012. november 08. csütörtök, 08:16

Brian Cox, a 'Stargazing Live' című, csillagászattal és a világegyetem rejtelmeivel foglalkozó élő televíziós műsor professzora azt állítja, az angol közszolgálati média, a saját egészségügyi és biztonsági előírásaira hivatkozva megtiltotta neki, hogy megpróbálja kutatni és rögzíteni a földönkívüli élet nyomait, mert az idegenek talán valóban léteznek.


A szigetországban nagy sikernek örvendő tudományos sorozatnak eddig hat epizódja került adásba. Az első három részt még 2011 januárjában sugározták, azok egy-egy külön műsorban a Jupiter bolygóval; naprendszerünk egyetlen csillagával, a Nappal; illetve a meteoritokkal foglalkoztak.


A második évad három epizódját egy évvel később, 2012 januárjában láthatták a BBC kettes csatornájának nézői. Ezek közül az első a Holdról ismert legfontosabb információkat, a második a fekete lyukakról rendelkezésünkre álló legfontosabb tudnivalókat, a harmadik pedig a földönkívüli élet utáni sikeres kutatás esélyeit foglalta össze.


Brian Cox állítása szerint, a Stargazing Live felelősei határozottan utasításba adták neki, ne próbálja a rádióteleszkópját az egyik újonnan felfedezett bolygóra irányítani, nehogy a földönkívüli élet nyomaira bukkanjon.



Az incidens még tavaly történt nem sokkal azután, hogy Coxék felfedeztek, majd Threapleton Holmes B névre kereszteltek egy exobolygót. A professzor minderről a BBC 6 zenei rádiócsatorna reggeli beszélgetős műsorában mesélt a minap, aki Shaun Keaveny műsorvezető kérdésére válaszolva így fogalmazott: - Tavaly, amikor felfedeztük a Threapleton Holmes B-t, úgy döntöttünk, ráirányítjuk a Jardell Bank teleszkópot és figyelünk. Eddig még soha, senki nem fordított oda rádióteleszkópot, ezért úgy voltunk vele, hogy sose lehet tudni - mondta Cox.


- A BBC azonban közbeszólt és megakadályozta, hogy hallgatózhassunk - folytatta. - Nem tehetitek! Mondták nekünk, mert nagyon komoly egészségügyi, biztonsági és más előírásaink vonatkoznak arra az esetre, ha egy földönkívüli civilizációtól származó jelre bukkannátok.


- Úgy érti, ha több millió kilométer távolságból egy rádióteleszkóppal az intelligens földönkívüli élet nyomaira bukkannánk, annak egészségügyi és biztonsági kockázatai vannak? - idézte vissza a feletteseivel folytatott beszélgetést Cox, akik azonban ragaszkodtak hozzá, hogy tartaniuk kell magukat a szabályokhoz.


- Ekkor úgy gondoltuk, inkább kezdünk valamit a Mars bolygóval - folytatta Cox. - Rengeteg térkép létezik a Marsról és az ember számtalan olyan dologra képes, amire mondjuk egy számítógép nem. Elhatároztuk hát, hogy elkezdjük figyelni a bolygó geológiai aktivitásának jeleit, amelyek adott esetben szintén az élet valamilyen formájú jelenlétére utalhatnának a vörös bolygón.


- Erre valaki a BBC-nél azt kérdezte tőlem: Kitűztek valamiféle díjat annak, aki felfedez valami ilyesmit és arra hajtotok? - elevenítette fel egyik elöljárója szavait Brian Cox, aki szerint a BBC főnökei nem teljesen értették meg, milyen jelentőséggel bírna az idegen élet esetleges felfedezése.


A rádióműsort követően az IBTimes nevű brit hírportál megkereste a BBC szóvivőjét az ügyben, aki visszautasította Brian Cox állításait, mondván, ez az egész csupán az idegenekről folyó számtalan humoros beszélgetés egyike közben elhangzó ártatlan tréfa volt. - A műsor készítése során végig nagyon jó volt a hangulat, ezzel pedig annak kapcsán viccelődtünk, hogy a különböző szervezetek miként reagálnának az idegen élet felfedezésének hírére - közölte a szóvivő.


Brian Coxnak, a BBC állítólagos előírásairól szóló története azért került szóba a rádióbeszélgetés során, mert néhány napja az India Today arról számolt be, hogy alig három hónap alatt száznál is több UFO-t észleltek a kínai határ közelében.


A műsorban Cox bejelentette még, a Cambridge Egyetem egy olyan teleszkóp építésébe kezdett, amely szintén képes lesz a földönkívüli élet kutatására.


2012. nov. 10. 17:46
1 2
 11/18 Antimod ***** válasza:
Rögzítsük, hogy a BBC a brit közszolgálati média. Ennek okán kutatást nem tilthat meg, legfeljebb azt, hogy mi mehet adásba, és mi nem. Ha történik ilyen, az nem jogos, mert ütközik a közszolgálatiság elveivel, mivel egyfajta véleménykorlátozásnak felel meg.
2012. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Ment a piros kis kezecske a trolloknak. Értelmes választ kérek"


Egyikük sem trollkodott, pedig úgy látszik, a kérdés azt érdemelte volna. A linkelt forrásod hiteltelen.

2012. nov. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nagyon gyenge béna, pl egy konzerv paradicsom jobb.
2012. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ez egy valódi, dokumentált eset ! Cenzúrázzák az információkat, nem szeretnék ha az embereknek az UFÓKról beszéljenek, mert ugye velük, csak a kormányoknak lehet kapcsolatuk.
2012. nov. 12. 19:39
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem, nem az. Akármennyire is szeretnéd, ez kamu.
2012. nov. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Léteznek földönkívüliek,de ez hazugság! Ha titok,sosem szivárog ki! De azért mindenki tud róla? Gyakorin, tv ben,bárhonnét? Azért nem szivárog ki,mert akik tudják,azok nagy felelősséget válaltak! Nem árulják el senkinek,de ha csak meg próbálná 1 valaki is meg ölnék,mielőtt kimondaná,h nyekk!
2012. dec. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha vannak,majd csak jelentkeznek,valaki csak észre veszi,elég sokan vagyunk!
2012. dec. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Brian Cox állítása szerint, a Stargazing Live felelősei határozottan utasításba adták neki, ne próbálja a rádióteleszkópját az egyik újonnan felfedezett bolygóra irányítani, nehogy a földönkívüli élet nyomaira bukkanjon."


Ez vagy direkt hazugság, vagy félre van fordítva.


Az eredeti:

( [link] )


"The physicist claimed the idea of listening to the planet live on air caused consternation at the corporation.


He told BBC 6 Music: "We decided that we'd point the Jodrell Bank telescope at the planet that had been discovered by these two viewers and listen because no one had ever pointed a radio telescope at it and you never know.


"The BBC actually said, 'But you can't do that because we need to go through the regulations and health and safety and everything in case we discover a signal from an alien civilisation'."



Azaz Brian Cox élőben akarta közvetíteni, ahogy a teleszkópot a bolygóra fordítják, és a BBC ezt nem akarta. Nem tiltottak meg neki semmit, csak nem akarták élőben közvetíteni, ennyi.

Na, a mai összeesküvés-elmélet is cáfolva, lehet menni aludni.

2013. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!