Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Louis Elizondó úr megbízható...

Louis Elizondó úr megbízható forrás az idegeneket illetően mint volt Pentagon alkalmazott?

Figyelt kérdés
[link]
aug. 21. 08:36
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

29


Ja csak ne te megint.

aug. 22. 13:32
 32/44 Szervizmérnök úr ***** válasza:
45%
31. Jól érvelsz.
aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Unalmas közhelyes fhasságokat írsz mindig, ne haragudj. 1000x hallottam már.
aug. 22. 13:38
 34/44 Szervizmérnök úr ***** válasza:
31%

Te kérdeztél, nem illik a válaszolókkal így "beszélni".

Akik veszik a fáradságot egy válaszra, legjobb tudásuk szerint.

Mondok egy példát, ugyan én nem nagyon kérdezek sehol, hiszen találhatók információk a neten.

Például 20 éves átlagban egyszer valahol kérdeztem valamit.

Jöttek olyan válaszok is, amit én értetlennek láttam, nem túl okosnak, mondjuk írni sem tud, meg mintha olvasni sem.

De attól én nem szóltam le, volt bennem annyi tisztesség, hogy elvégre én kérdeztem, ő meg próbálkozott, vette a fáradságot, inkább csak nem reagáltam semmit. Mert megtehettem.

aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

34


Ebben igazad van. Elnézést. Csak azért írtam hirtelen felindulásból mert egy másik hasonló kérdés alatt nem jutottunk dűlőre, te nem engedsz a véleményedből és látszólag csak kioktatni, trollkodni jársz az ezóba.

Természetesen minden jogod megvan választ írni egy kérdés alá!

aug. 22. 14:09
 36/44 anonim ***** válasza:
50%

30: Gyakorlatilag bármi, ami kézzelfogható. Dokumentumok, kórházi jelentés, fényképek, lehallgatott beszélgetések, mitbánomén. Nem mondom, hogy ha ilyesmikkel szolgált volna, akkor automatikusan elhinném, amit az ember mond, de akkor legalább volna miről beszélni.


Ha azt akarod sugallni a kérdéseddel, hogy az ember eleve nem volt olyan helyzetben, hogy bizonyítékot tudott volna szerezni, és emiatt (nyilván) nem tudja bemutatni sem, azzal vannak problémáim.

Elsősorban, ezzel gyakorlatilag elismered, hogy nulla bizonyíték áll rendelkezésedre, ami pedig újra felveti a "de akkor miért hiszed el" kérdést.

Másodsorban, ha nulla bizonyíték van az ember kezében, akkor miért áll a kamerák elé? Nem tűnik hülyének, tudnia kell, hogy azzal, hogy csak a szája jár, és semmit nem tesz le az asztalra, egy lesz a sok csodabogár közül. Az eleve hívőkön kívül ezt nagyon kevesen fogják komolyan venni.

Ha cinikus akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy ez egy, a könyvét hitelesítő megmozdulás, tehát neki konkrét anyagi érdeke fűződik ahhoz, hogy hitelesnek adja el magát, és olyanokat mondjon, amit az ufóhívők szívesen hallanak, hiszen akkor majd megveszik a könyvet.

aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

“ 30: Gyakorlatilag bármi, ami kézzelfogható. Dokumentumok, kórházi jelentés, fényképek, lehallgatott beszélgetések, mitbánomén. ”


Azt tudjuk, hogy a CIA-nál dolgozott tehát komoly nemzetbiztonságot érintő információhoz férhetett hozzá. Na most egy olyan entitásnál mint amilyen a CIA nagyon komoly biztonsági protokollok vannak életben, nem engedhetik meg maguknak , hogy csak úgy mindenki kedvére mindenféle titkosított információt és bizonyítékot kivigyen az intézményből és elpletykálja a haverokkal a kocsmában. Valószínűleg minimum megvádolnák lopással és árulással aminek nagyon szomorú következményei lennének rá nézve. Amennyit most elmond valószínűleg a CIA-val zajlott előzetes egyezkedések következtében mondja, ennyit hagytak jóvá oszt hozza ki belőle a maximumot. Ha többet mondana el vagy mutatna be (jó eséllyel nincs birtokában semmi tárgyi bizonyíték mivel nem óvoda szintű biztonsági eljárások és beléptető rendszer jellemzi a CIA-t) elfogatóparancsot adnának ki és az életének onnan véget is érne, a családja meg úgyszintén aggódhatna minden nap az ő és saját biztonságuk miatt.


“ Elsősorban, ezzel gyakorlatilag elismered, hogy nulla bizonyíték áll rendelkezésedre, ami pedig újra felveti a "de akkor miért hiszed el" kérdést.”


Az illető beosztása és titulusa már önmagában nagyon sokat nyom a latban. Nem annyi mintha gyári munkás Jani mondaná ugyanazt. Tetézve, hogy már több tucat vagy akár száz volt titkosszolgálati és hadseregben szolgáló magas rangú beosztott osztott meg hasonló információkat az idegenekről, ezek együttesen egy nagyon komoly pozícióba helyezik a témát.

Persze azt is lehet cinikusan mondani, hogy mind csak hírnevet akar de ilyen magas rangú személyek akik már túl vannak karrierjük javán mégis mi okból csinálnának bohócot magukból. Ez az amit én nem akarok elfogadni.


“ Másodsorban, ha nulla bizonyíték van az ember kezében, akkor miért áll a kamerák elé? Nem tűnik hülyének,”


Mert szerintük beosztásukból adódóan sokan meghallgatják őket és elindul valami, akár egy lavina. Egyelőre így tűnik . És igen, én sem látom, hogy miért csinálna sok nagy nevű ember hülyét magából, éppen ezért valószínűbb, hogy őszintén beszélnek mint az, hogy nem.


“ Ha cinikus akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy ez egy, a könyvét hitelesítő megmozdulás, ”


Ez már a cinizmus tetőfoka.

aug. 22. 14:52
 38/44 anonim ***** válasza:

Kérdező, igazad van. Nem olvastam el a hozzászólásokat, csak beleolvasgattam. Néhány dolog kiszivárgott már ufo-témában hivatalosan is, de rengeteg dolgot lehet találni, hogyha az ember utánanéz, keres. Szerintem ez az ember valószínűleg megbízható, akiről kérdezel. Meg kell nagyon becsülni minden ilyen kiszivárgott információt.

Hozzá kell tenni, hogy ez a téma nagyon sokrétű, emiatt maradhatott volna nyugodtan a tudomány kategóriában, ha jól olvastam, oda írtad ki eredetileg. De mivel ahogyan említettem sokrétű, összetett téma az ufo-téma, emiatt bőven kiterjed ide, az ezotéria rovatba is, csak ez már messzire vezet, és nem erről szól a kérdésed.

aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
67%

37: "Az illető beosztása és titulusa már önmagában nagyon sokat nyom a latban."

Ez a "tekintélyre hivatkozás" nevű érvelési hiba. Egy ember beosztása, titulusa, vagy akár eddigi eredményei nem vehetők számításba objektív bizonyítékként, pontosan azért, mert az ember is tévedhet, vagy akár hazudhat. Ezért fontos, hogy legyen valami mások által is ellenőrizhető a képben, mert amíg nincs, addig nincs miről beszélni.


A CIA überbiztonságával kapcsolatos érvednek pedig az a szomorú következménye, hogy innentől kezdve ez az egész földönkívüli dolog bizonyíthatatlan és cáfolhatatlan. Nincs rá bizonyíték, mert nem engedik a tuggyukkik, a földönkívüliek pedig rejtőzködnek, és olyan fejlett a technológiájuk, hogy soha nem kapod rajta őket. Cáfolni pedig nincs mit, hiszen bizonyíték sincs, és elvileg sem tudod bebizonyítani, hogy nem léteznek érzékelhetetlen földönkívüli lények a közelünkben.

Innentől kezdve a földönkívüliek nagyjából egy kategóriában vannak az angyalokkal: néhány kiválasztottnak megjelennek, a többi meg elhiszi, mert szép történet. Bizonyítékot pedig ne kérj, mert olyan nem adható.

Ebben az esetben még érdekesebb a kérdés, hogy miért hiszed el. Hiszen most már nem csak azt állítod, hogy neked nincs bizonyítékod, hanem azt, hogy konkrétan nem is lehet.


"Mert szerintük beosztásukból adódóan sokan meghallgatják őket és elindul valami, akár egy lavina. Egyelőre így tűnik."

Hát nekem nagyon nem így tűnik. Egyrészt ez a lavina már évtizedek óta indul, emlékszem, már gyerekkoromban az ufóészlelésekre csodálkoztunk, pedig az sajnos nem mostanában volt.

Másrészt valamiért az összes ilyen leleplezőember árul valamit. Nem kiteszi a bizonyítékokat mindenki szeme láttára, hogy itt van, nézzétek, induljon a lavina, hanem megírja könyvben, amit aztán pénzért árul.


"Ez már a cinizmus tetőfoka."

Hát igen, igen, de azért a statisztika mellettem áll: pénzért hazudni már láttunk sok mindenkit, földönkívülit meg ez idáig egyet sem.

aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
0%
A kérdezőnek igaza van, nagyon jól érvel.
aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!