Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Állítólag a Vatikánban olyan...

Állítólag a Vatikánban olyan dokumentumokat őriznek, amelyeket ha az emberiség megtudna gyökeresen megváltozna a világnézete. Ti hallottatok már erről?

Figyelt kérdés

Nem rég hallottam, hogy a Vatikánban a világ kialakulásáról olyan dokumentumokat őriznek, amit nem szeretnének ha kitudódna. Én hívő vagyok, de ezt még én is elitélem, hogy így titkolóznak és álszenteskednek.

(Nem az a tipikus templomba járó hívő vagyok, hanem a magam módján és nem megjátszva). Szerintetek mi lehet ez a sok titkolózás? És megfogjuk tudni valaha?Valahogy megszerezni esetleg....

Hallottatok már erről?


2010. okt. 15. 13:47
1 2 3 4
 11/37 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Nem csak a Vatikán, hanem minden szervezet úgy van vele, hogy ha valami olyan kerül a birtokába, ami az alapjait rengetné meg, nagy (számára negatív) változásokat indítana el, akkor azt elrejti, agyonhallgatja.

Pl. ha kiderülne, hogy a valláshoz nincs szükség katolikus egyházra, mert sem Isten, sem az emberek nem igénylik az ügynökséget és a Luther-féle közvetlen kapcsolat pont elég, nos, akkor ezt melyik pápa jelentené be? Ki mondana le a beosztásáról, megélhetéséről, kényelméről a puszta igazságért? Talán Jézus egyedül...

2010. okt. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

"Nem veszed észre a szövegben a képtelenséget? Tudod mi az írásbeliség kialakulása?"



Nem csak szöveges dokumentumra gondoltam, de szólj ha ilyen nem létezik:)

2010. okt. 16. 11:41
 13/37 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy olyan értelemben utálok olvasni, mint például hogy ahogy abbahagyok egy könyvet egyből másikat vegyek elő...meg engem valahogy a kitalált sztorik nem érdekelnek.Viszont egy ennyire érdekes és valóságon alapuló könyvet én is szivesen bújnék. Úgyhogy köszönöm a kedves válaszolónak a könyvvajánlást, meg fogom keresni!:)
2010. okt. 16. 11:44
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
kérdező kijavítanálak annyiban, h az írásbeliség kb 10-15 ezer éve kezd alakulni. így nyilván a teremtésről szó sem lehet bennük. viszont ha fellapozod a 9.es magyar tankönyvet pl látod a sumérok eposzát, ugye gilgames is özönvízzel küzd, ott van a bibliai noé is, azt hiszem a kalevalában, a finneknél is van erről szó. ennyiből olyan következtetést vonhatunk le, hogy valamiféle özönvíz biztos volt. ezek mind szájhagyomány útján maradtak fenn, később kerülhettek lejegyzésre. erre utaló nem írásos bizonyítékok is lehettek, de a Vatikánt ne képzeld úgy, hogy egy hatalmas szekta kőfalakkal. személyesen jártam már ott, csodaszép, ki nme fogyó művészeti szépséggel. bizonyára vannak nme közkére bocsátott dokumentumok, de sokkal inkább azért nem nyílt a könyvtár, hogy önjelölt történészek ne dúlják fel. mellesleg jegyzem meg, sok pénz, hatalmas protekció, valamint vmi zseniális kutatási téma ürügyén be lehet menni oda. nyilván akkor, ha nagy nevű professzor vagy, megbízható ajánlásokkal. magam diákként voltam túristák számára nem látogatható helyen a Vatikánban, nagyon sok papírmunka árán.
2010. okt. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
46%

arra azért kíváncsi lennék, hogy vajh' milyen nyelven kívánja tanulmányozni azokat a bizonyos nagggggyon titkos dokumentumokat a kedves kérdező...

bizonyosan tökéletesen beszéli a latin, a görög, esetleg az arámi nyelvet - mert magyarul elég kevés nagggggyon titkos irat található vatikánban :-)

2010. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok. csatlakoznék annyiban az utolsóhoz, hogy érdemes perfektül olaszul beszélni, nem hátrányos a klasszikus latint is érteni, meg nagyon ajánlott az ógörög is. az arámi mellé a héber sem rossz, de ha nem vagy klasszika-filológia professzor, akkor ne reménykedj, inkább google a barátod, sok fordítás van fenn. érdemes több fordítót is olvasni ugyanazzal kapcsolatban. a latinnak megvan az a sajátossága, hogy a szórend mindegy, ennek fényében meg változatosan értelmezhető...
2010. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Annyit kértem mutassatok forrásokat, és meséljetek ha tudtok valamit erről. Nem kértem okoskodást, hogy nincs írásos dokumentum, meg hogy nem árt ha 6 nyelven beszélek. Nyilván nem fogom elkezdeni fordítgatni az összes dokumentumot, főleg hogy hozzá se nyulhatok ezekhez. Azt kértem ajánljatok forrásokat, linkeket, osszátok meg a tudásotokat velem.

De úgy látszik gyakorikérdéseken már hagyomány lett nem a kérdésre válaszolni.

2010. okt. 16. 13:27
 18/37 anonim ***** válasza:
8%

pedig már megkaptad a választ:

inkább maradj a micimackónál - kevesebb kudarcélményed lesz...

2010. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Takarodj már a válaszolók közül.

Lehet nem nekem lenne szükségem micimackóra, mert te vagy az aki egyetlen normális választ sem tud adni a kérdésemre...Olvass vissza és nézd meg, hogy a többiek tudtak normálisan válaszolni, te pedig csak a helyet foglalod;)

2010. okt. 16. 13:53
 20/37 anonim ***** válasza:
bocsánat, nem akartam okoskodni. a nyelvtudás viszont tényleg nem hátrányos, ha ilyesmiről szeretnél olvasni, angolul és olaszul érdemes próbálkozni egyetemi oldalakon, ott több támpontot találsz. magyarul leginkább az első oldalom említett könyv lehet hasznodra...
2010. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!