Az összeesküvést-elméletet kiáltó hitetlenek most mit szólnak, hogy kezd bebizonyosodni a földönkívüli élet?
"nem értek a fizikához meg kémiához ilyen szinten, de ez azért elgondolkodtató, hogy még a materiális dolgokban is vita van, itt van ez a hidrogénplazma dolog, egymásnak ellentmondó dolgokat írtok itt."
Nincsen semmiféle ellentmondás. Van aki mondjuk egész életében ezzel foglalkozik és óvatosan fogalmaz, publikál stb... meg van aki nem ért hozzá, gőze nincs a témáról, de ettől még olyan határozott véleménnyel van a dologgal, hogy az már nevetséges.
Ilyen a világ, az ostobák mindig sokkal hangosabbak voltak, és fogékonyabbak a tévhitekre. Ezzel nem lehet mit tenni.
71
Mikor ismered be már, hogy a tudományunk gyerekcipőben jár és világegyetemi léptékben nagyon bizonytalan válaszokat tud adni csak. Földi léptékben is még mindig nagyon sok a vita, még nagyon tapasztalt kutatók között is.
Ezt nem kell beismerni, mert kb 38848282 millió oldalon keresztül ezt magyarázom, hogy aki ért a tudományhoz az ezt vallja. Sőt minél többet tud valaki, annál inkább ezt érzi.
Hiába írom le 20 ezerszer, akkor se fogja fel az agyatok. Ennek ellenére még mindig jönnek a f...szságok, hogy a tudósok így állítanak 100% biztosan valamit, meg kizárnak elméleteket, meg a pénz és a hatalom vezérli a tudományt, és félreállítanak tudósokat az alternatív elméleteik miatt :D
Tökéletesen az ellenkezője történik.
Arról már nem is beszélve, hogy csak ma jött kb 5 kapitális baromság, tévhit... ami az aktuális ismeret hiányából / áltudományos zagyvaságból származik és ott van minden a szakirodalomban csak el kéne olvasni. Az persze már nem megy, mert jönnek a képletek és az már nem olyan fun mint az UFO magazin.
Tényleg semmi értelme ennek... higgyetek amiben akartok, sokkal izgalmasabb egy világ ahol milliónyi idegen civilizáció repked körülöttünk a fénysebességnél gyorsabban. Sőt a történelmünket is ők alkották, meg természetesen a DNS is az idegenektől érkezett, mert hát magától nem alakul ki semmi... és úgy is az interdimenzionális lények figyelnek minket, szóval csak óvatosan az állításokkal, mert kitudja mikor ragadnak el minket valami mezodimenzionális kútba. :)
Valóban sokkal színesebb és izgalmasabb.
Szerintem meg az a hülye, aki nem látja be, hogy a tudományt a pénz irányítja. Ez a Napnál is világosabban látszik.
Ez pedig megint ellentmondás, hogy a hivatalosan elfogadott tudomány nyitott mindenre, holott pont az ellenkezője igaz. Hogyha valóban az lenne, akkor nem zárná ki, sőt komolyan venné a nem fizikai világokat is, és egyben az eredeti ezoterikus tanításokat és vallási hagyományokat meg a legendákat is. Ezzel bezárja magát és korlátokat állít saját magának, pedig csak ki kéne terjeszteni a szemléletüket a nem anyagi valóságokra is. De szerintem titokban, felső körökben komolyan is veszik, tehát szerintem nagyon furfangos a helyzet, kifelé meg sajnos ilyenek.
#194, Visszakanyarodtunk az alapvetéshez. Ilyet csak az mond akinek az égvilágon fogalma sincs hogyan működik a tudományos módszertan.
Nembaj, megoldják helyetted mások.
Ezotériából, legendákból, vallásból még soha egyetlen találmány és felfedezés nem született ami előrébb vitte volna a civilizációt. Egyetlen példát nem tudsz mondani erre...
Itt a híres David Icke röviden elmagyarazza hogy mindenki buta, főleg a tudósok. A weblap az legalja, nem az a lényeg.
Nagyon be tépett a dmt-től és itt mesél az élményei, meg a háttér hatalom gyík emberekről stb. Csam 20 perces nem egy 3 órás előadás.
71
Tudjuk, hogyan működik a tudomány nyugi, jártunk mindannyian suliba, egyetemre stb, mindannyian kaptunk ízelítőt belőle.
De a tudomány működésének ismerete nem zárja ki a leírt tényeket.
1. A kutatásokhoz pénz kell, jó sok. Nem úgy működik, hogy például én kutatni szeretnék egy bizonyos témában és nekikezdek otthon és eredményeket érek el. Eszközök kellenek, létesítmények, személyzet stb. A pénz honnan származik ezekhez a kutatásokhoz? Két forrásból: vagy a kormány vagy vállalati szféra. Tehát könnyen belátható, hogy a kutatások irányát a kormányok/vállatok határozzák meg, hiszen azokon a területeken fognak kutatni amelyekre pénz van előirányozva és azok a kutatások fognak gyorsabban haladni amelyekben a legtöbb pénz van.
Szóval olyat nem kellene állítani, hogy a pénz (és közvetetten a hatalom) nincs hatással a tudományos világra
2. Ahhoz, hogy egyáltalán eljuthass egy ilyen kutató intézményhez ahhoz rengeteg vizsgán át kell esned, magyarán be kell bizonyítanod, hogy tisztában vagy a hivatalos állásával a tudománynak, ha a vizsgáidon alternatív válaszokat adsz, elbuksz és sosem lesz belőled kutató. Muszáj az a munkát folytatnod amit elődeid elkezdtek, nem kutathatsz teljesen új megközelítésből.
Vagyis igen, de akkor csinálhatod a saját szobádban, drága eszközök, berendezések nélkül és vállalhatod az “áltudós” bélyeget. Mert a tudománynak ugy csakis egy verziója lehet, így elmondható, hoy az erősebb kutya kefél, illetve a kormányok, vállatok érdekeit leginkább kielégítő tudományos irány, hiszen nem fognak olyasmiba nagy pénzt feketetni ami nem kecsegtet valamennyire könnyen elérhető, hasznosítható, hasznot hajtó eredményekkel.
Te képletekről beszélsz. Ott vannak például az Einsteini képletek. Hány ember érti egyáltalán mi van levezetve bennük? Egy tucat ? Talán? Mégis el lett döntve, hogy a képletek helyesek. Szóval így működik a tudomány.
Ismétlem nagyon hasznos a tudomány, nagyon sok mindent ad nekünk, de nem mindenható. Nem kellene isteni szinten imádni mert akkor átmegyünk a nagyon kritizált vallásos vonalra.
Szóval hagyjuk a fanatizmust, legyünk tárgyilagosak, elfogulatlanok.
A pénz szerepét nem vitatom, csak azt mondom létezik alapkutatás is, ami pont a nagy kérdésekre keresi a választ.
Nyugaton és jobb helyeken a politika és az állam, EU stb csak a pénzt adja. Az irányokat a tudós társadalom határozza meg. Ezért születhetett meg az LHC, a LIGO és számtalan műhold project, aminek semmi haszna nincs a jelenre nézve.
Az meg természetes, hogy kell egyfajta belépő ebbe a világba. Ma már nem a tudomány hőskorát éljük. Olyan kiterjedté vált a tudásunk, hogy egy átlag embernek esélye nincs alternatív felfedezéseket tenni otthon.
Az alap nyelv az akadémiai matematika. Enélkül nem lehet következtetéseket levonni a világról. Ezt remélem belátod, hogy így van...
Igen, akinek nincs meg ez a tudása, ami kb 5-10 év akadémia, annak durván kifejezve nincs "joga", sem esélye hogy alternatív tudományt alkosson.
Ez még sohasem sikerült senkinek a modern tudományban, és nem azért mert kitagadja őket a tudományos közösség. Egyszerűen nem lehet mocsárra falakat, várat építeni.
" Két forrásból: vagy a kormány vagy vállalati szféra"
Vagy bármilyen más forrásból. Kutatások alapvető forrásai a pályázatok. Ez mehet úgy is, hogy egy kutatócsapat nyújt be pályázatot, amiben bemutatják a kutatásaik irányát, célját, stb, és ha valaki ebben lát értelmet, akkor támogatja az adott kutatást. Ez lehet egy vagyonosabb magánszemély is, aki mondjuk szívén viseli az éhezés problémáját, és ezért hajlandó pénzt áldozni olyan újfajta gmo eljárások kidolgozására, amikkel szélsőségesebb körülmények között lenne termelhető a kukorica. Például.
De természetesen mehet fordítva is, miszerint valaki érdeklődik egy téma iránt, van egy ötlete amit meg szeretne valósíttatni és ehhez keres egy csapatot.
"Szóval olyat nem kellene állítani, hogy a pénz (és közvetetten a hatalom) nincs hatással a tudományos világra"
Annyiban nyilván van hogy pénz nélkül nem lehet kutatni. Viszont egyrészt az eredményeket nem befolyásolja a pénz. Másrészt ha évtizedek alatt soha senki nem látott értelmet egy fillért sem beleölni valamibe, az is elég sokatmondó...
"Ahhoz, hogy egyáltalán eljuthass egy ilyen kutató intézményhez ahhoz rengeteg vizsgán át kell esned, magyarán be kell bizonyítanod, hogy tisztában vagy a hivatalos állásával a tudománynak, ha a vizsgáidon alternatív válaszokat adsz, elbuksz és sosem lesz belőled kutató. Muszáj az a munkát folytatnod amit elődeid elkezdtek, nem kutathatsz teljesen új megközelítésből"
Ez úgy hülyeség, ahogy van. Mégis milyen alternatív válaszokat akarsz adni és mire? Az egyetemen nem abból áll a vizsga, hogy mittudomén, fedezd fel a DNS szerkezetét, és erre akkor ki kell találnod valami alternatív választ. Hanem meg kell tanulnod a tényeket Watsonról, Crickről, hogy milyen vizsgálatok alapján hogyan jutottak el a következtetéseikig, stb.
A tudományban pedig eleve senkit nem érdekel hogy milyen megközelítésből dolgozol. Mit teszel le az asztalra, ez számít. Ha a tudományos módszertan követleményeinek megfelelően kidolgozott elméletet vezetsz fel, megjelenteted egy tudományos szaklapban, akkor komolyan fognak venni. De ha csak otthon foteltudóskodsz, azt sem tudva mi fán terem egy tudományos tanulmány, akkor persze hogy senki nem fog komolyan venni. De nem azért merthogy alternatív módon dolgoztál, bármit is akarjon ez jelenteni, hanem mert a munkád nem értékelhető.
"Mégis el lett döntve, hogy a képletek helyesek"
Nem el lett döntve. Hanem minden egyes mérés visszaigazolta a képletek helyességét.
Ha valami tesztelhetően visszaigazolt, akkor elfogadható tudományos szempontból, ha nem, akkor nem. Mert így működik a tudomány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!