Kisfaludy György fizikusról mi a véleményetek?
Nem volt olyan állítás, hogy minden sületlenség amit Kisfaludy mond. Vesz ő át dolgokat a fizika már elfogadott és bizonyított részei közül is.
A tudományos élet elvárja a bizonyítékokat. Nem véletlenül. Enélkül minden agymenést bele lehetne venni a hivatalosan elfogadott ismeretek közé és a tantervbe. Ez nem csak tévútra vinné a tudomány fejlődését, hanem komoly károkat okozna. Az orvostudományban voltak példák arra, hogy sokan meghaltak azért, mert hibás elméleteket vettek alapul. Ha a fizikában hibás valami, akkor egy kiküldött űrszonda, vagy űrhajó rossz irányba mehet, ez jelentős anyagi kárt és időveszteséget tud okozni, rosszabb esetben életeket sodorhat veszélybe.
Ugye értjük, hogy miért nem lehet belevenni a tudományba csak úgy olyan dolgokat, amiket valaki úgy próbál bizonyítani, hogy az ékes magyar nyelvünk megmagyarázza, vagy mert látni véli egy régi ábrában, motívumban?
Még Einstein elméleteiben sem volt biztos a tudomány sokáig, amíg nem érkeztek rá a bizonyítékok.
Az asztrálutazásos és idegen lényes történeteknek pedig már egyenesen csak a fantázia szab határt.
Ezekkel mégis hogyan lehetne érdemben vitatkozni? Valami vagy hitelt érdemlően van bizonyítva, van rá bizonyíték, vagy nincs. Most már a bizonyításoknál elvárás, hogy valamit több különböző forrásból erősítsenek meg. Ha egy kísérletet csak egy valakinek, vagy egy csapatnak sikerül elvégeznie, azt még nem fogják bizonyított tényként elfogadni.
Mert biztos irigyek a tudósok, vagy mert üzleti érdekeket sért. A tudósok az elismerésre hajtanak, ha irigyek, akkor már régen ellopták volna az elméletet hogy maguk bizonyítsák vagy ha nem ők, akkor valamelyik tőkeerős cég. De ilyenek mégsem történtek. Egelytől miért nem lopták el a mikrohullámú sütővel végzett mesterséges fúzióját? Az EU azon igyekszik, hogy létrehozza a működő hidegfúziós erőművet. A cégek megvesznének azért, hogy az egyik anyagot egy másikká tudjanak konvertálni, például ólmot arannyá, vagy szenet vassá. Sokkal racionáliabb magyarázat arra, miért nem harap rá az ilyen kísérletekre, elméletekre a tudomány, vagy a nagy cégek, hogy ezek nem működnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!