Kisfaludy György fizikusról mi a véleményetek?
Akkor mért csodálkozik, hogy vannak gravitációs hullámok? [link]
Az elméleteket mindig valaki értelmezi és nem mindig egyformán. Most is vannak vélemény táborok a kvantummechanika területén, nincs teljes egyetértés a tudományos körökben sem, de ebből látszik, hogy legalább gondolkoznak. Az EPR jelenséggel sem tudnak nagyon mit kezdeni, ugyanis az már önmagában megszegi a fénysebesség korlátát. Sajnos fel kell dolgozni, hogy a dolgok nem olyan fekete-fehérek.
A madaras példára meg csak annyit, hogy azt tudták, de valahogy azt külön kezelték, a görögök még valami varázslatos teremtényként kezelték amire nem vonatkozik a fizika. Ma is rengeteg rejtély van a természetben amivel egyszerűen nem foglalkoznak, pedig a természet ismeri legjobban a természet törvényeit és lehetőségeit.
Rakja félre mindenki az előítéleteit és kritikus szemmel vizsgálódjon.
Ugyanis a létük nem volt bizonyított, úgyhogy kicsit hülyén hangzott, hogy a fickó olyan dolgot használ fel, aminek a létére nincsen bizonyíték. Főleg, hogy a gravitációs hullámok észleléséhez olyan érzékenységű eszközök kellenek, amik egy sufniban biztosan nem állnak rendelkezésre.
A madarakat pedig nem kezelték külön. Sőt, nagyon keményen küzdöttek, hogy megértsék a repülési mechanizmusukat, ennek volt az eredménye néhány mai szemmel már mókásnak ható megoldás, például a csapkodó szárnyú repülő. De akkor már sárkányrepülő formájában régen repült Otto Lilienthal, úgyhogy az állítás magában biztosan nem állja meg a helyét.
Viszont egyvalamire mégis jó az állítás: a tudományos gondolkodás még saját magával szemben is kritikus, a tévedésekre fény derül. Kíváncsi vagyok, Kisfaludy úr mikor fogja beismerni bármivel kapcsolatban is, hogy tévedett.
Tudtommal rengeteg dolog sufniban született meg és indult világ hódító útjára.
A madárral kapcsolatban lehet, hogy nincs igazam, de tudtommal azokat a vicces repülőket sem akadémikusok készítették hanem sufni barkácsolók.
A Kisfaludy meg elismeri ha téved. Sokszor mondja, hogy csak a gondolkodás szabadságát hagyják meg neki, ha meg téved nem nagy ügy. A lényeg a próbálkozás.
Nem mindegy, miről is beszélünk. Egy távcső megszülethet sufniban, egy ultraprecíziós eszköz nem.
Azt meg érdemes lenne demonstrálnod, hogy Kisfaludy mikor ismerte be bármely tévedését.
Egyik előadásán mesélte, gyerekek jövőképeiről nézett rajzokat ahol a házak tetejét antennák tarkítják. Akkor nevetett ezen de tévedett.
A sufniban is születhet preciz eszköz csak vagy sok idő meg türelem kell hozzá vagy eleve preciz bontott gépek felhasználása vagy egy egyszerűbb működési elv amire nem gondoltak.
Azt, hogy igaza van-e vagy nincs azt sziklaszilárdan egyikünk sem bírja még kijelenteni.
Mindenesetre ha igaza van ha nincs, nagyon művelt ember, minden témában képed órákig beszélni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!