Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van egy tudományos elméletem...

Van egy tudományos elméletem hogy szellemek, miért hogyan keletkeznek. (? )

Figyelt kérdés

Én nem hiszek a szellemekben... Pedig láttam már érdekes megmagyarázhatatlan dolgokat. Lehet meredek lesz egy kicsit amit most írok és lehet bolondnak fogtok nézni. De leírom hátha valaki lát logikát abban amit írok.


Nos mind mondtam én nem hiszek az ilyen természet feletti lényekben mégis a természet produkál néha érdekes dolgokat. Ezt nagyon nehéz lesz leírnom úgy hogy laikus is megértse ,mégis az egyszerűségében rejlik ennek a jelenségnek a titka, Vannak akik látnak szellemeket ez tény és való,nem kérdőjelezem meg ezt a dolgot.. Ez szerintem egy (természeti jelenség mint a villámlás)

Keletkezése szerintem az idősíkok változása és összekócolódása.

Ezt most megpróbálom emberi nyelven leírni egy példával.

Találtak a tudósok olyan részecskét ami gyorsabban mozog a fénynél. Nálunk embereknél a fény a leggyorsabb dolog amivel mérni tudunk, aztán jön a matematika amivel számolgatni.. Tehát mikor nézel valamit ,akkor a tárgyról/személyről a szemedbe visszajutó fényt látod.


Na most jön a logikai csavar..

Ha egy fénysebességgel kilőtt űrhajót útra engednénk a világűrbe az mind addig látható lenne és létezne fizikailag míg át nem lépné a fénysebességet. Ezt idáig tudjátok követni remélem.. De ha átlépné a fény sebességét akkor lemaradna az űrhajó látványa és talán fizikai anyaga is a valós hajó helyétől.. ((olyasvalami a logika mint az hogy látunk az égen olyan csillagok fényét ami már rég elpusztult))

Hogy hogy jön ez ide??

Talán a természet is tud ilyet produkálni. Időzavar jön létre és ilyen szellemeket látunk amik még vagy már nem is léteznek.. Hogy hogy kerülnek ide?? Ezt nem tudom,,

Ez számomra a logikus magyarázat.. Remélem értitek a logikát? Mit gondoltok erről? Tudom kissé meredek de más logikus választ nem tudtam rá találni.



2012. ápr. 22. 14:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes vagy, ez tényleg jó magyarázat, de csak a szellemjelenségek egy részét magyarázza meg. Ugyanis vannak olyan kísértetjelenések, mikor a szellemek egy múltban megtörtént eseményt jelenítenek meg. Azonban vannak olyanok is, amikor intelligens entitásról beszélünk. Pl. kérdésre feltett válaszok, tárgyak mozgatása, reagálás az emberek tevékenységeire.
2012. ápr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezt még nem tudtam logikusan választ találni de majd megpróbálom kitalálni az okát. -Szerintem nem lehet kommunikálni az ilyen jelenségekkel csak véletlen egybeesés hogy annak hiszük. A tárgymozgatás meg vagy bűvésztrükk vagy nem tudom. de gondolkodni fogok rajta.. Mindenesetre köszönöm hogy nem azzal indítottatok hogy túl sok scy-fit nézek meg hogy őrült vagyok és ilyesmi.. :)
2012. ápr. 22. 15:43
 3/21 yossarian44 ***** válasza:

"Találtak a tudósok olyan részecskét ami gyorsabban mozog a fénynél."


Nem, ez nem igaz. Volt ilyen mérés, de mind kiderült, hibás volt.


" De ha átlépné a fény sebességét akkor lemaradna az űrhajó látványa és talán fizikai anyaga is a valós hajó helyétől.. "


Nem. A látványa lemaradna, de az anyaga az a hajó valós helyén tartózkodna - nagyon máshol nem lehet. Valószínűleg ilyen sebességnél a hajót már alig lehetne látni.


"Időzavar jön létre és ilyen szellemeket látunk amik még vagy már nem is léteznek.."


Az időzavarnak mi köze van a fénysebesség átlépéséhez?

A kettő nem nagyon tűnik kapcsolódónak...

2012. ápr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az időzavarnak az a köze van hozzá hogy..

Ugye minden részecske fénysebességgel mozog...

Ha átléped a fény sebességét ami fizika mai állása szerint elméletben sem lehetséges akkor lehagyod a fizikai anyagot.

Űrhajó úgy jön ide hogy.. Gondold el hogy láthatsz valamit amiről a fény nem bír visszaverődni ,mert gyorsabb mint maga a fény. Ha látod is nem a vakós helyén látod vagy torzulva. Olyasmit képzelj el mint mikor hangsebesség gölött megy egy vadászgép és rég kenyába látod a gépet a hangja csak utána ér el hozzád. És ráadásul mögüled jön. Ha túlléped a fény sebességét elméletileg ugyanez történik a látvánnyal is. Így jön az idő a fény sebességhez. A valós idő nem változik csak látszatra.. Hisz a kihunyt csillag fénye is egy szellem. Ott sincs már de a fénye (vége) még nem ért ide. ezért látod hogy ott van. Az ezer év előtti helyét állapotát látod. Az már idő mahináció akkor nem??

Nos ebből az elméletből indultam ki.

2012. ápr. 22. 18:19
 5/21 yossarian44 ***** válasza:

"Ha átléped a fény sebességét ami fizika mai állása szerint elméletben sem lehetséges akkor lehagyod a fizikai anyagot."


Már miért hagynád el a fizikai anyagot?


"Gondold el hogy láthatsz valamit amiről a fény nem bír visszaverődni ,mert gyorsabb mint maga a fény."


Attól függ. Ha távolodik a fény bocsátó objektumtól, és kiér abból a régióból, ahol már a fényt kibocsátó objektumnak nincs fénye, akkor nem. Viszont ha éppen a fényt kibocsátó obj.al szembe megy, akkor a fény ugyanúgy visszaverődik róla.

Nem feltétlenül azért nem látod, mert a fény nem verődik róla vissza, hanem azért, mert olyan rohadt gyors.


"Ha látod is nem a vakós helyén látod vagy torzulva."


Pontosan. Attól viszont, hogy nem a valós helyén látod, még nem biztos, hogy "lehagyta az anyagot". Az még inkább lehetetlen, mint a fénysebesség átlépése.


"Hisz a kihunyt csillag fénye is egy szellem."


Nem, a kihúnyt csillag fénye nem más mint még mindig utazó fotonok.


"Az már idő mahináció akkor nem?? "


Nem. Csak a nagy távolság miatt torzul az érzékelés.

2012. ápr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Pont erről beszélek..

Ez a szemből látod oldalról nem ez egy érdekes feltevés. Ezen elgondolkodom. A fényt nem lehet lehagyni gondolatokat meg általában elszoktam feledni mikor gondolkozok. Nem építek magamnak olyan kereteket gátakat amit még nem bizonyítottak be. 100 éve még az is hülye állat volt aki azt merte állítani hogy a hangot le kehet hagyni! (Hát azt már meg hogy?!!) 1000 éve meg a föld lapos volt és az óceán a semmibe folyt. De nem??! -De amúgy bármerre nézel a fotonok visszaverődése miatt látsz.

A leggyorsabb eszköze a mérésre az embernek a fény. Hogy mérsz valamit le amiree nincs gyorsabb mértékegységed? Ez ezért lehetetlen. Olyan mintha a simsonnal akarnád lemérni egy rakéta sebességét! De mivel csak simsonod van így a rakéta nem is létezhet??


A lényegre visszatérve a szellemek is olyasmi érzéki csalódásból fakadhatnak mint a kihunyt csillag fénye.

Erre akartam volna valahogy kilukadni a sok példával.

2012. ápr. 22. 21:45
 7/21 anonim ***** válasza:

Érdekes. De ha a tér nem torzul, csak az idő, akkor az űrben is lennének szellemek? Mert közben a bolygó nem marad a helyén...

Ezt szintén felvetne egy érdekes dolgot, ha más időben ugyanazon a helyen jelennének meg, akkor lenne egy stabil pont, amihez képest mérhetnénk a bolygórendszerek sebességét, valós térbeli mozgását.

2012. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

És arról tudsz, hogy nem elég, hogy a Föld kering a Nap körül, még a Nap is kering a Tejút középpontja körül?


Sőt, kb 200 millió év egy ilyen kör. Tehát ha az időzavar a térben adott helyen történik, akkor nekünk még dinoszaurusz szellemeket kéne látni, hiszen 200 millió éve volt utoljára errefelé a Föld, de mivel kétszeresen is keringő mozgást végez, sőt, közben az egész Tejútrendszer is tetemes távolságot tesz meg, tehát ugyanott sohasem lesz. Innentől az egész magyarázat értelmetlen, hiszen egy rakat fizikai tényt nem veszel figyelembe. :)

2012. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Igen ez is igaz..

Minden folytonos mozgásban van.

De nem tudok más logikus magyarázatot adni a dologra.


Márpedig szellemeket nagyon régről jegyeznek fel mikor még nem volt photosopp meg lézeres 3D hologrammok. Sőt még áram sem volt. És ha belegondolsz mai napig használják azt a kifejezést hogyha ha valaki ok nélkül megijed "hogy mi van?! Szellemet láttál?..


Az is igaz hogy 28ezer x év mire megtesz naprendszerünk egy kört. De 28 ezer évvel ezelőtt is voltak már élőlények a földön. Másrészt meg egy dologgal nem számolt itt senki. Az pedig a napszél.. Az bizonyítottan tud tologatni dolgokat a világűrben. Mert most ha belegondolunk a szellemek olyanok mint a füstkarikák amik egy darabig összeállnak aztán torzulnak majd eltűnnek.

Én nem akarom bizonygatni a dolgokat csak és szerű magyarázatot még nem talált erre senki. Én is láttam már megmagyarázhatatlan dolgokat amikre keresem a válaszokat.

De én tudományos téren próbálom megközelíteni a dolgokat nem hiszek a babonákban. (régen azt hitték a villámlásra hogy isten haragja) -Manapság meg mindenki tudja ,hogy az ellentétesen töltődött levegő kisülése... Ez is egy természeti jelenség amit mindenki megtapasztal. De gömbvillámot már csak nagyon kevesen látnak. Ilyesmi lehet a szellemekkel is a történet. Ezért van az hogy van aki lát és van aki egy sem egy élet alatt. Vagy pedig a szem felépítésétől függhet Pl jó színlátás meg hasonlók...

Én csak megosztottam az elméletem de hurrogjatok le. Biztos kiirt már ide sok mindenki nagyobb hülyeséget is.

2012. ápr. 27. 08:28
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, kb. azt mondod, hogy olyan gyorsan elfutok a helyemről, hogy a rólam visszaverődő fényt mondjuk egy év múlva valaki észleli, és mivel anyag nincs, azaz én nem vagyok ott, akkor a szellememet látta meg?

D.

2012. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!