Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Létezik természet feletti...

Létezik természet feletti erő? Mármint szuper erő

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
tegnapelőtt 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
A "természet" felett nincs semmi, bármilyen szuper erő a természet része.
tegnapelőtt 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
A "természet feletti" kifejezés pont olyan értelmetlen mint az, hogy a "végtelennél nagyobb" vagy "becsületes politikus".
tegnapelőtt 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nincs
tegnapelőtt 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Na átkerült a kérdés az Ezotériába.

Viszlát, józan ész!

tegnapelőtt 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
16%

Nyilván nem létezik, de az én szavam úgysem számít, megkérdeztem a mesterséges intelligencia véleményét.

- Is there a supernatural power?

MI elkezdett okoskodni, hogy mi a definíció, kulturális és filozófiai bla bla, ezeket ugorjuk át és szorítkozzunk csak a lényegre (gépi fordítás):

------------------------------------

Tudományos perspektíva:

Tudományos szempontból a természetfeletti erőkre vonatkozó állításokból hiányzik az empirikus bizonyíték és a reprodukálhatóság, amelyek a tudományos validálás alapvető kritériumai. Bár léteznek anekdotikus beszámolók, nem felelnek meg a szigorú tudományos bizonyítási követelményeknek.

Pszichológiai szempontok:

A természetfeletti erőkbe vetett hit pszichológiai szemüvegen keresztül is vizsgálható, ahol az ilyen hiedelmek olyan funkciókat szolgálhatnak, mint a megküzdési mechanizmusok vagy a megmagyarázhatatlan események magyarázata.

Következtetés:

Bár sok kultúra és hiedelemrendszer elismeri a természetfeletti erők létezését, tényleges létezésük tudományos keretek között nem bizonyított. Így az, hogy valaki hisz-e ezekben az erőkben, gyakran a személyes meggyőződésektől vagy a kulturális kontextustól függ, nem pedig az empirikus bizonyítékoktól.

Összefoglalva:

Bár a különböző kultúrákban és vallásokban széles körben elterjedt a természetfeletti erő különféle formáiba vetett hit, létezésüket tudományos bizonyítékok nem támasztják alá.

tegnapelőtt 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Létezik, de olyan erőt csak úgy akárki nem kaphat.
tegnapelőtt 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 DR. HOFFMANN GÉZA ***** válasza:
36%
Igen, és jelen is van ebben a világban. A forrása a Teremtő Isten, és a Fia, Jézus Krisztus által gyakorolja. Az Ő kimondott szavaiban van természetfeletti erő, amely megnyilvánulhat erőmegnyilvánulásokban, csodákban, jelekben. Ezeket a szavakat az általa kiválasztott felkentjei által mondatja ki. Ezek következtében tapasztalhatóak a természetfeletti gyógyulások, csodák, szabadulások démonoktól, újjászületés Isten Szelleme által, a láthatatlanból bármi átszólítása a láthatóba hit és Szellem által.
tegnap 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, amikor egy ba**ott nagy meteor utkozik a Folddel es kinyir mindenkit
tegnap 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Elemér10 válasza:

Nekem van egy történetem.

15 évesen fejlesztettem az izmaimat egy 50 kg-ós sujzoval, egy nap a haverom is kipróbálta de csak 3 szor tudtta csak, ki nyomni a magasba. Mondom neki, ezt figyeld! És elkezdtem emelgetni, 50 magasba emelés után döbbenten hanyitottam el, még csak fáradt sem voltam! Pedig előtte 7-8 volt a max.

tegnap 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!