A bal kéz ösvényét követő vallások, spirituális irányzatok stb. miért tartják előrevezetőnek kb. a hedonizmust? Arra bárki képes...
Ha jól tudom nekik a céljuk nem egy magasabb szint elérése (pl.: üdvözség, megvilágosodás, lelki világ stb.), hanem a személyes hatalom elérése.
De ennek mi értelme?
Személyes hatalmam akkor is lesz, ha elérem ezeket a magasabb lelki-szellemi szinteket...
Miért jó, hogy a bal kéz ösvényén lehet találni egy rakat mocskos, undorító, tisztátalan dolgot? Ritualizált nemiség, meg szex (van, hogy konkrétan orgia, anális közösülés vagy önkielégítés van előírva, például a thelemában), rituális lerészegedés, rituális ártó tettek (volt ahol akár emberáldozat), sötét mágia stb.
Erre mindenki képes. Önmegtagadásra, az egótól való kötöttség megszüntetésére, önmegtartóztatásra ellenben kevesen. Hogy várhatok felemelkedést, ha valójában nem akarok megválni ezektől a dolgoktól?
Másrészt miért nem akarok tőlük megválni?
Szerintem úgy nevetséges, ahogy van. Én a jobb kéz ösvényét követem, és ezt tartom az egyetlen tiszta és helyes útnak. Ezen belül persze van egy rakat lehetőség, de ez az alap.
Amúgy külön vicc, hogy jobb kéz ösvényéről származó gyakorlatokat vettek át a bal kéz ösvényének követői is, különösen itt mondjuk athelemára gondolok, de máshol is van ilyen. Például: kabbalisztika (zsidó vallás), jógafilozófia (hinduizmus), liturgikus gyakorlatok (kereszténység), a meditáció révületekkel való elmélyítése, szúfizmus (iszlám), egy rakat meditációs gyakorlat (buddhizmus, esetleg taoizmus, hinduizmus).
És akkor el kezdik mondani, hogy "az ő hiedelmeik olyan embereknek vannak, akik magasan az átlag felett vannak". Megmosolyogtató ez úgy, hogy ezek az emberek nem bírnak lemondani a kicsinyes bosszújukról, a mindenféle érzéki vágyaikról, bírvágyukról, gőgjükről (már maga a kijelentés is tele van gőggel), indulataikról stb. Meg amikor a rendetlenséget tisztelik... Rendetlenség magától is van, a rendért tenni kell!
Miért írnak elő ilyen dolgokat? Mit remélnek ettől?
#11.
Igen, ez is egy dualizmus. A bal kéz ösvényét a gonosz, sötét erők irányítják.
Nem az érem két oldala. Az egyik a Jó a másik a Rossz, az egyik a Fény és a másik a Sötétség.
#13.
Nem, nem létezik a jin-jangban rossz. Önellentmondásos lenne eleve. A jin-jang az egyensúlyt és a természetes/hagyományos RENDET (amit a bal kéz ösvénye sokszor áthág) szimbolizálja, ami minden esetben jó. Siva és Sakti Parvati egymás kiegészítői, egymás társai, nem ellentétei. Ahogy Barhma és Szaraszvati is. Sakti Parvati a teremtett és egyben pusztuló világmindenséget átjáró erőként megnyilvánuló apsektusa a Legfelsőbbnek, míg Siva a pusztító aspektusa a Legfelsőbbnek. Ők egymás házastársai.
Itt van egy rövid videó a taoizmusról és a jin-jangról: https://www.youtube.com/watch?v=87Xtg3CLI4I&pp=ygUIdGFvaXptd..
A sötét természetünk a halál. A Legfelsőbbtől kaptuk az életünket, és Ő is fogja elvenni tőlünk, akkor, amikor Ő akarja. Hiába élek én nyugodt, egészséges életet. Ha az Örökkévaló beteljesedettnek lát, akkor egy pillanat alatt elveheti tőlem ezt a földi életemet (pl. eltalál egy tégla a szomszédok építkezése miatt, elkapok egy addig még egyáltalán nem ismert, rám különösen negatív hatással bíró betegséget stb.). Sötét természetünk az öregség, sötét természetünk a betegség, a fáradtság stb. Ezek a létforgatagban,a fizikai síkon sújtanak minket.
#17.
Hogy lennének már egymásnak az ellenségei? Egymás szerető társai. Közös gyermekük Ganésa és Kártikéja. Egymás felei. A magyar feleség és pár szavak is hasonlót jelentenek. Az egy ember valójában fél ember.
Rengetegszer ábrázolják Sivát és Sakti Párvátit fél-fél alakban.
#19.
"Shiva és Shakti a fény és a sötétség"
Nem. Az leginkább Brahma és Siva. Brahma az a személy, aki formájában az Örökkévaló megteremt mindent, Siva pedig az, akinek a személyében elpusztít mindent. Visnu pedig kettejük között áll, aki fenntartja az élő dolgokat. Megkapja Brahmától és átadja Sivának. Sakti Párvatinak egyébként több aspektusa is van. Például ott van Káli, aki semmilyen módon nem fényes. Ő Sakti Párvati végtelen pusztító ereje. Egyszer, amikor felkeltek a démonok és már nem nagyon tudták őket hogy kezelni, pedig Sakti Párváti Durgaként ádázul küzdött ellenük, ekkor Sakti Párvati átalakult Kálivá és elpusztította az összes gonoszt, az összes démont, köztük a legfőbb gonoszokat is. Ezért is ábrázolják karokból készült fűszoknyában, koponyákból vagy emberi fejekből készült nyaklánccal a nyakában, miközben a vértől piros nyelvét kiölti és egyik kezében nyúzókést, másik kezében koponyából készült tálat tart, amiben egy fejből csöpögő vért fog fel. Általában a megölt démonok testén áll. Mivel fékezhetetlen, hatalmas pusztító energia volt benne, ezért magának, a férjének, Sivának kellett közbeavatkozni, hogy nem pusztítson el minden mást is a démonokon kívül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!