Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi lehetett ez? (Bővebben lent)

Mi lehetett ez? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egy pár éve történt: nővérem barátja nálunk élt( de ez nem lényeg) hozta magával a cuccait, köztük egy hifi-t is. Tök jól szólt meg minden, de egy idő után a hangerő magától változott. Egyszer olyan halkan szólt a zene, hogy fülelnem kellett, hogy halljam, egyszer meg ordított. Nem a hangszóróval lehetett gond, mert megfigyeltem, és mozgott a hangrőszabályzó( vagy mi). Nem tudom, hogy mi volt ez. Kérlek ne nézzetek le, normális válaszokat szeretnék... Szóval mi lehetett ez? Kísértet, vagy mi? A válaszokat előre is köszi.
2010. aug. 16. 17:39
1 2
 1/16 anonim válasza:
Nálam már alapból nem mindegyik zene egyforma hangos a gépen, és ha kiírod CD-re, ott is ugyanakkora marad a hangereje. Ott lehet a hiba, nem a hifiben.
2010. aug. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Potméter! Potméternek hívják a hangerőszabályzót.
2010. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Na jó.Most tűrtőztetem magam,de csak azért,mert velem is volt már hasonló:)Mindjárt válaszolok a kérdésedre,csak előbb a saját tapasztalatom:Régebben volt egy kis rádiónk,ami konnektoros volt és csak úgy kapott áramot.A rádió mindig a konyhában volt.Mindig és tényleg mindig,mikor este nem húztuk ki a konnektorból,éjfélkor megszólalt,pont 00:00-kor ráadásul elég hangosan.Egyszerűen bekapcsolt egy rádióállomást.Hát mit ne mondjak 1-2alkalom után rendesen bexartam,de rájöttem,hogy van rajta valami ébresztő funkció és addig nyomogattam a gombokat míg már nem szólalt meg többet éjfélkor.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ez az elektronika.Annak a hifinek csak valami elektronikus baja van,belül,amihez egy laikus lehet,hogy nem ért,de egy műszerész vagy aki ért az elektronikus eszközökhöz,az biztos tudja melyik "bigyó"ment tönkre benne.

2010. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat, most ez hülyén fog hangzani de potméter(köszönöm a válaszolónak) ugye tekerni lehet és magától mozgott szóval... xD
2010. aug. 16. 17:56
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát figyelj xD Én elhiszem...és azt is amivel az előbb megmagyarázták...Viszont, hogy magától mozgot???!Jéjzusom xD Ha nem kamuzol akk ez durva...:S:S
2010. aug. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sok mindent olvastam az oldalon, lehet, hogy hihetetlennek tűnik ez az egész... de nem tudok/szeretek hazudni...
2010. aug. 16. 18:24
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekünk a régi tévénk csinált hasonlókat,a hangereje magától változott.Hol nem lehetett hallani,hol meg hirtelen elkezdett üvölteni.És néha a csatornák maguktól átváltottak,mintha valaki kapcsolgatná.Kiderült,hogy a hang potmér tönkrement,azért vacakolt a hangereje.A csatornák meg úgy tudtak átváltani "maguktól",hogy ez a Tv a legapróbb érintésre is nagyon érzékeny csatorna váltó gombokkal rendelkezett és ha rászállt a gombokra egy légy,attól is átváltott a csatorna :)

Szóval,nem minden szellem,ami annak látszik.Az elektromos kütyük fura dolgokat képesek produkálni,főleg,ha már régiek.

Amúgy nem vagyok szkeptikus...

2010. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Nálunk is történt egy hasonló, szintén hi-fivel... Egyszer alig lehetett hallani, pedig normál hangerővel kapcsoltuk be, egyszer pedig bömbölt, de úgyhogy, még az ablakok is remegtek. Azt kiderült, hogy nem szellem járt a hi-fi körül, hanem egyszerűen villámcsapott lett és annak másodlagos vagy milyen hatására történt ez. (Pontosan nem emlékszem mert régen volt, de a villámcsapás az biztos.)
2010. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

gond van az áramellátással. kis, hirtelen impulzusokra válaszolnak a gépek.

nekem hasonló volt az élményem: a hifi egyszercsak bömbölni kezdett,pedig előtte nem hallgattam semmit: nem volt teljesen áramtalanítva és egy impulzus bekapcsolta

2010. aug. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
jól van látom a lényegre megint senki nem válaszol mégpedig hogy: mozgott a hangerőszabályzó! Ezt kéne megmagyarázni mert azt mindenki tudja, hogy vannak hülye dolgai az elektronikus berendezéseknek. Én pl nem tudom rá a magyarázatot de nagyon várom.
2010. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!