A buddhista megközelítés szerint - akkor tudunk csak "igazán" elengedni valamit. , ha már teljesen kiismertük azt?
Tegyük fel hogy az az ember ugye nő fel, és felnőtt korára aktiválódik az összes karmája. Mondjuk hogy elég sok szenvedést tapasztal, és elkezdi kutatni önmagát. Próbálja elengedni a sok hülyeségét - amitől szenved. Már amikor azt hiszi minden jó, és nincs több szenvedés a világon - bejön a képbe egy párkapcsolat.. A végén szerelmes lesz, de a kapcsolat mégis megszakad. Ezután pedig egy olyan belső szenvedést él át, amiről addig nem is tudott. Ez akkora mértékű lesz idővel hogy majdnem bele is hal - de mégis megússza valahogy. Ezután nagyon durva meditációs gyakorlásba kezd, mert mindennel ki van a ..... és egyre jobban sikerül elengednie a "szerelem" érzését. Már látja hogy egész full csak egy illúzió - nincs is mibe kapaszkodni. (Az ő szeretete is elég önző volt, mert főleg biztonságot várt a másik féltől.) A végére sikerül neki teljesen elengedni mindent, de valami még úgy érzi hiányzik? hogy kimaxolja ez életében ezt a "skint". Le akar mondani a párkapcsolatokról is örökre - mert azt látja ~ bármit is akarni egy másik embertől az önző (és csak megint az "egó" világa). De mégis benne marad egy hiányérzet!
Ezt az "egó" csinálja hogy félelemben próbálja tartani?
Vagy lehet még az önvalónak újból tapasztani kell egy újabb párkapcsolatot, és még nagyobb szenvedést - hogy utána végleg el tudja majd engedni?
#7 Az érzelmektől nem lehet megválni. Nemhogy nem lehet, képtelenség! Befolyásolják még a szabad akaratodat is... El kell fogadni, hogy emberek vagyunk érzésekkel, ugyanakkor ott vannak a pszichopaták, szóval ezt a logikát követve, ők Buddha tanításait követnék? Nem tudom pontosan mit tanít a buddhizmus, de ezek szerint menekülésre buzdít...? Nem leválasztani kéne azokat, hanem együtt élni velük bármilyen fájdalmas is legyen. Éppenséggel az elfogadás hiányzik belőletek, ami ugyancsak nem egyenlő a feladással. Csak menekülnétek az érzések elől, mert fájdalmas, akkor mégis miben különböztök az alkoholistáktól, akik az alkoholizmusban menekülnek, mármint, ha meg nem sértelek? Magyarán az a célotok, hogy gépekké akartok válni az érzelmeket figyelmen kívül hagyva nullák meg egyesek?
#9 Van egy olyan érzésem, hogy Buddha nem ugyanarról a szenvedésről beszél, amiről te. A szenvedés egy esemény, a fájdalom egy érzés.
"A buddhista megközelítés szerint akkor tudunk csak "igazán" elengedni valamit, ha már teljesen kiismertük azt?" Ki kell-e innunk az egész tengert ahhoz, hogy tudjuk, minden korty belőle sós? Vagy csupán egy csepp belőle elegendő ennek belátására?
A Vaszistha jóga c. könyv tanulmányozását javaslom neked.
#15 Na jó kicsit pontosabb leszek. Most nemrég beleszerettem valakibe, de el kellett válnunk - ezért szenvedek amikor visszagondolok rá. Folyamatosan figyelnem kell nehogy elvigyen az egó, mert akkor k... hiányzik, és fáj. Ezt folyamatosan figyelnem kell, és gyakorolni. Így a pillanatban tudok lenni ahol nincs ez az önőrlő zaj a fejemben.
Na de ez azért alakult ki, mert beleszerettem valakibe. Ha így egyedül maradok, és ezután nem keresem a párkapcsolatot - akkor innen nem jön több szenvedés sem. Ilyen egyszerű :)
"A buddhizmus szerint mi nem a gondolataink vagyunk. Nem az ego. Nem is az érzelmeink. Ezek csak érzékelési területek, mint kb az érzékszervek, csak nem fizikailak hanem mentálisak."
Ezek szerint egy darab semmi vagy? Az ego a lényed, és nem is fizikai, sokkal inkább szellemi. Az érzéseid a személyiséged része, mindezek nélkül csak vegetálnál, és ezt nem csak fizikailag értem, hanem szellemileg is. Most tagadtad meg a saját lényedet. Nem tudom miket hisztek, de látszólag nem csak menekülésre, tagadásra is is megtanít a buddhizmus. Ez a Buddha nevezetű alak nagyon nem szerethette magát.
#16 Vajon neked évtizedre lesz szükséged, amíg Buddha módjára megszabadulsz mindezektől? Nem egyszerűbb a pszichológus, vagy egy új párkapcsolat?
"felnőtt korára aktiválódik az összes karmája"
Ezt a tévtant honnan vetted?
A Karma: az előző életeid tetteinek okozata.
.
"Le akar mondani a párkapcsolatokról is" - aztán a párkapcsolat HIÁNYA fog fájni!
('Mindenki tartozik valakihez, mindenkihez tartozik valaki, csak én vagyok egyedül!' érzése.)
.
A Tanítás szerint: "A vágytalanság szabadít meg a szenvedésektől, mert minden szenvedést a ki nem elégített vágyak okozzák!"
#18 Hát pont ez az hogy amíg nem tudtam mit hagyok ki - addig nem hiányzott ennyire a hiánya sem. Most már tudom, és ku.... hiányzik is, de talán el tudom engedni..
Biztos nem szórakozok ezzel többet :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!