A buddhista megközelítés szerint - akkor tudunk csak "igazán" elengedni valamit. , ha már teljesen kiismertük azt?
Tegyük fel hogy az az ember ugye nő fel, és felnőtt korára aktiválódik az összes karmája. Mondjuk hogy elég sok szenvedést tapasztal, és elkezdi kutatni önmagát. Próbálja elengedni a sok hülyeségét - amitől szenved. Már amikor azt hiszi minden jó, és nincs több szenvedés a világon - bejön a képbe egy párkapcsolat.. A végén szerelmes lesz, de a kapcsolat mégis megszakad. Ezután pedig egy olyan belső szenvedést él át, amiről addig nem is tudott. Ez akkora mértékű lesz idővel hogy majdnem bele is hal - de mégis megússza valahogy. Ezután nagyon durva meditációs gyakorlásba kezd, mert mindennel ki van a ..... és egyre jobban sikerül elengednie a "szerelem" érzését. Már látja hogy egész full csak egy illúzió - nincs is mibe kapaszkodni. (Az ő szeretete is elég önző volt, mert főleg biztonságot várt a másik féltől.) A végére sikerül neki teljesen elengedni mindent, de valami még úgy érzi hiányzik? hogy kimaxolja ez életében ezt a "skint". Le akar mondani a párkapcsolatokról is örökre - mert azt látja ~ bármit is akarni egy másik embertől az önző (és csak megint az "egó" világa). De mégis benne marad egy hiányérzet!
Ezt az "egó" csinálja hogy félelemben próbálja tartani?
Vagy lehet még az önvalónak újból tapasztani kell egy újabb párkapcsolatot, és még nagyobb szenvedést - hogy utána végleg el tudja majd engedni?
Arról van szó hogy mindet! el akarok engedni mert Minden amihez kötődök az szenvedést okoz
nem simán meg akarok halni az életem végén - hanem örökre kiszabadulni ebből a tébolyból amit mi "élet"-nek hívunk
Ennek semmi közr a buddhizmushoz (szerencsére?).
A buddhizmus csak látszatra nyújt megoldást, valójában nem.
Az én felfogásom hogy buddha egy olyan ember volt aki látta hogy a világ nem kerek úgy ahogy van, nem lehet hogy csak meghalunk és kész. Ez eddig oké.
Viszont ebből az következett, hogy elkezdte kínozni magát, és meg akart szabadulni minden evilági dologtól. Ezt viszont csak mértékkel szabad űzni.
Manapság már szerencsére létezik a kereszténység, és így tudjuk hogy lehet Istenhez közeledni. Ez az ami buddhának még nem állt rendelkezésére.
# 4
"meg akart szabadulni"
Buddha nem csak meg akart ~ hanem meg is szabadult.
és "én" is meg fogok
# 6
Nem elmenekülni akarok, hanem leválasztódni az érzelmekről. Nem függeni tőlük. Mivel a ragaszkodás szenvedéssel jár.
Ezt feljeszgetem, és egyre jobban is megy. Viszont mivel ilyen könnyű ezekhez "hozzáragadni" és ennyi baj lehet belőle - ezért ezt el akarom vinni a végsőkig, és többé nem "belekeveredni".
utolsó nem érted a lényeget. nem erről szól. pont nem a szenvedés a buddhizmus lényege ,hanem az örömteli "megsemmisülés" a vágyaink kordában tartásával és a megelégedettséggel.
Ahogy Buddha is mondta "a fájdalom az élet része. a szenvedés nem."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!