Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Isten az időben létezik?...

Isten az időben létezik? (Többi lent)

Figyelt kérdés
[link] én azt hallottam, hogy Isten az időn kívül van tehát volt ideje megalkotni a világegyetemet. Vagy rosszul tudom? :O

2017. jan. 14. 11:56
1 2
 11/14 Középút válasza:

Minden Istenből van, Rajta keresztül halad és Bele torkollik.


Ez persze jó érthetetlen okoskodásnak cseng, de ezzel akartam bevezetni azt, hogy az idő Istenen belül van, legfőképp az által, hogy a mi "idő" fogalmunk nem egyéb, mint az anyagi világunkban jelen lévő mozgásokból eredő eredeztetett rendszer. Anyag és annak mozgásának hiányában az idő ne értelmezett.

Mivel hitünk szerint az egész kozmoszt Isten teremtette így Neki léteznie kellett mielőtt az idő fogalmának létjogosultsága megvalósult. Ennek ellenére most is létezik és a Léte az anyag fennmaradásától nem függ.


Lehetetlen egy korlátoltabb dimenzióból egy korlátlanabbnak a körülményeit elképzelni. Én azzal próbálkozok, hogy elképzelem a mi 3D-s világunknál alacsonyabb dimenziót. Abból a keretrendszerből felfoghatatlan a 3D. Egy síkba rekesztett "lény" számára felfoghatatlan egy csomó minden ami számunkra egyszerű. A 2D-s egyed a két pont közti távolságot kötöttnek tartja, de mi tudjuk, hogy a sík hajlítható és így a két pont (kilépve a 2D-ből) közelebb kerülhet egymáshoz mint ahogy a sík rendszerében törvényszerű.

Idő és időtlenség között is hasonló lehet a helyzet. Mi, akik az időbe vagyunk zárva és még az általunk felfogott tudatos létünk is véges, nem rendelkezünk az időtlenség felfogásának képességével legfőképp azért mert viszonyítások alapján azonosítunk és az időtlenségből nincsenek referencia támaszaink.

A "volt ideje megalkotni" már önmagában ellentmondás, mert az időtlenségben nem lehet értelme az időszükségletnek :-))

2017. jan. 20. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Darkmoon80 válasza:

Teljesen igazat adok neked a teremtés időn kívüliségéről leírt véleményeddel. (megj. ezért meglehetősen idejétmúlt a Bibliai hat napos teremtés történetét a hívőknek hirdetni.


Tovább víve a gondolatot, az is értelemszerű, hogy ha Isten létezik, akkor nem része a térnek sem. Sőt, az előző kettőből következően számára a világ keletkezése, működési időszaka (üdvtörténet) és a világ vége egyetlen momentum (melynek nincs időbeli kiterjedése).


(Ha az emberi megismeréstől távol áll, akkor nem tudom miképpen nyilatkoznak róla oly sokan, állítva hogy ez vagy az a szándéka, vagy éppenséggel ilyen olyan tulajdonságokat tulajdonítva neki.)


Itt tenném fel a kérdést, hogy valaki meg tudja indokolni, hogy mi szüksége volt Istennek az egész műveletre??? Egy öröktől fogva létező, mindenható, tökéletes lénynek LEHETNEK kielégítetlen szükségletei??? Mert logikailag megvizsgálva (a hit felhasználja az ok-okozat elvet, ezért teszem én is itt nyugodt lélekkel) ha Isten valamit tesz, akkor annak nyilván oka kell hogy legyen. Egy cselekedet nem lehet önmagáért való, motiváció kell hozzá. Ha világ teremtés nem valamely szükségletből fakadt, akkor ok nélküli (azaz nem volt rá szükség), ha viszont szükségletet elégített ki, akkor pedig a létrehozó nem volt tökéletes.

2017. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Középút válasza:

Kedves 12-es!

Isten létének vélelme felveti az elképzelést arra vonatkozóan, hogy a mi szintünkön is értelmezhető információkat juttat(ott) hozzánk. Széles elterjedése, eredete és fennmaradásának körülményei valószínűsítik, hogy ez a Biblia.


1. A 6 napos teremtésről a Bibliából szereztünk tudomás, ahol az az információ is fellelhető, hogy Istennél egy nap olyan mint ezer év és fordítva. A fantáziavilágot még jobban megmozgatja pl a Zso 2:7 (amit idéz a Zsid 1:5 és 5:5) mely szerint a jelen "nap" számára (ugyanaz a szó ami a teremtés napjainál) szülte az Atya a fiút, (akiről tudjuk, hogy mielőtt a mindenek lettek, Ő már volt) Következtetés: a "nap" (héber "jom") nem csupán a föld tengely-körüli keringési ciklusának időtartamát jelenti a Bibliában, hanem több szinten bír jelentéssel, az egész kozmosz időszaka is tekinthető 1 "nap"-nak.


2. "miképpen nyilatkoznak róla oly sokan" Van egy vicces mondás: a nyolcadik napon pedig az ember teremtett magának Istent a saját képére és hasonlatosságára" Ezzel azt akarom mondani, hogy azokat a "nyilatkozatokat" ne szükséges ténynek tekinteni. A mi nézőpontunkból kifürkészhetetlenek és felfoghatatlanok Isten tulajdonságai vagy szándékai, ha egyáltalán ezek a fogalmak értelmezettek az Ő szintjén.


3. "mi szüksége volt Istennek az egész műveletre?"

Kétlem, hogy Isten a szükségleteitől hajtva cselekedett :-)) Isten motivációit is az előző pontban leírt "kifürkészhetetlen" kategóriába sorolnám, ugyanúgy fenntartva, hogy Nála talán nem értelmezett az ilyesmi.


A kifürkészhetetlenség miatt szükségesnek tartom a Bibliára hagyatkozni és abban találom az "ok"-ot, hogy "jobb minden dolognak a vége mint az eleje" amit az üdvtörténetre is érvényesnek tartok.

2017. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
:'D minèl több az egyed, annál nagyobb az èlmèny, minèl több az èlmèny, annál több a tapasztalat, minèl több a tapasztalat, annál gyorsabb a fejlődès. Mindenki Isten. A legtöbben egókènt vannak, kevesen Istenkènt.
2017. febr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!