Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán automatikus licitáláss...

Flamenco kérdése:

Vaterán automatikus licitálással kapcsolatos tippeket tudtok adni? Létezik-e időben esetleg az automatikus licitre külön limit, hogy az aukció lejárata előtt közvetlenül már ne lehessen ajánlatot tenni?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, ha pl. van egy termék, amire mondjuk megajánlanék egy nagyobb összeget,ekkor még az előző licitálónak ennél kevesebb az ajánlott maximum összege, de látva, hogy beszálltam a "versenybe új nagyobb összegeket add meg". A kérdés az, hogy ennek az esetnek az elkerülése érdekében nem lenne célszerű mondjuk közvetlenül az aukció lejárata előtt megtenni az ajánlatomat, hogy ne legyen ideje a másik licitálónak új nagyobb összeget megadni? :DDD


Igaz elvileg mindenki annyit ír be ami tényleg megéri neki, de ebben a licitálásban érzek egyfajta gerjesztő folyamatot, "hogy csak azért is én viszem el"


Ja és a kiszemelt termék lapján, van egy ilyen: "a te ajánlatod", gondolom ide írom be az általam gondolt legnagyobb összeget és majd szépen megy az automatikus licit? (és remélem a licit lépcsőkkel fog menni, nem pedig bedobja rögtön az én 3x nagyobb összegemet :DD



#vatera #licit #licitálás #automatikus licitálás
2016. nov. 13. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az automatikus licitet olyankor érdemes megtenni, ha nem tudsz az aukció lejártakor a gép előtt ülni. Igen, nem sokkal a vége előtt érdemes tenni - bár, ha nagyon kelendő a termék, akkor lehet, hogy hoppon maradsz... (mert másnak magasabb volt az automatikus licitje)


Persze, a licitálás pont erről szól (öngerjesztő?), hogy kinek mennyit ér meg: ha van egy ritkaság, amit soha, sehol nem fogsz többet megkapni, nyilván Te szeretnéd elvinni :-)


Viszont vigyázz! A Te ajánlatod nem egyenlő az automatikus licittel:ez más... Ez egyfajta "jelzés" az eladónak, hogy Neked ennyit ér meg: ilyenkor, ha még nincs licit az aukción, akkor az eladó mérlegelheti, hogy esetleg átírja a fix áras aukciót az általad megajánlott árra és meg tudod venni annyiért, amennyit ajánlanál érte.

De csak ha az eladó belemegy és ez csak fix áras aukciónál van.


"„Az én ajánlatom” egy olyan funkció, amely segítségével - fixáras termékek esetén - a vásárló ajánlatot tehet egy általa megválasztott áron. Az ajánlat beérkezését követően az eladó elfogadhatja az ilyen módon beérkezett ajánlatot. "

2016. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Erre 100%-ban jó választ nem lehet adni.

Az hogy rád licitál, bármikor előfordulhat, azt neked kell tudnod, mennyit ér meg neked.

A vaterán árult dolgok nagy része túlárazott, máshol is kapható, sok pénzt ne szánj rájuk.


A "te ajánlatod" opció nem automatikus!


A gerjesztő folyamatokról: a rejtett minimálár és az utolsó 5 perc esetén hosszabítás gerinctelen, pénzéhes dolog, én ezekre elvből nem licitálok!

2016. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így már nagyjából értem a dolgot már csak gyakorlatban kéne kipróbálnom.


Viszont ezt az automatikus licit opciót nem találom, vagy a zöld mezős " Ön ajánlata" mezőbe kéne beírnom a max összeget, vagy ez csak szimplán az egyszeri licitemet érti?

2016. nov. 13. 12:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ezt az automatikus licit opciót nem találom, vagy a zöld mezős " Ön ajánlata" mezőbe kéne beírnom a max összeget, vagy ez csak szimplán az egyszeri licitemet érti?"


NEEEEM!!! :D

Az előbb már leírtam (első vagyok), hogy a Te ajánlatod az teljesen más: csak fix áras terméknél van és semmi köze az automatikus licithez - ez olyan alkudozáshoz való :-) Pl. valami ki van írva fix árra 2.500 ft-ra, de van Te ajánlatod opció mellé, akkor beírhatod, hogy 2.000 ft és akkor az eladó, ha elfogadja, akkor átállítja a fix árat 2.000 - re és megveheted annyiért.

Az automatikus licitet meg nem találod sehol: az úgy működik, hogy valami mondjuk 200 ft-on áll, de neked pl. megér akár 2.000-et is, akkor beírod a licitnél, hogy 2.000, de ezt a rendszer nem fogja elárulni másoknak, hanem - pl. 100 ft-os licitlépcsőnél - megjelenik, hogy Te vagy a vezető licitáló 300 ft-al. Ha jön valaki és beír 500 ft-ot, akkor a rendszer helyetted licitál és akkor megint Te leszel a vezető, de ekkor már 600 ft-al. Egészen addig licitál a nevedben a rendszer, amíg el nem éri valaki a 2000 ft-ot - innentől már 2001 ft-al Ő lesz a vezető licitáló és helyetted már nem licitál a rendszer.

Ez az automatikus licit.

2016. nov. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

No igen szerintem nehéz ezt írásban megbeszélni, mivel én nem egy fix áras dolgokra gondoltam :)


itt egy példa:

[link]


(remélem jó lesz a link)

itt tart a licit, két opciót látok

1: "A te ajánlatod"

2. mellette van egy narancssárga "licitálj" gomb na most hogyha rákattintok előugrik egy új lap és ott van zöld mezőbe hogy: "Az Ön ajánlata"


Tehát melyikbe írom az általam gondolt max. összeget? (magyarul ha jól értelmezem egyáltalán nem írunk egyszeri kisebb licit összegeket pl 1000 ft, hanem az elképzelt mánit amennyit összesen tudnánk érte adni az aukció végezetével pl 50 kiló.)

2016. nov. 13. 13:48
 6/9 A kérdező kommentje:
vagy tök mindegy? :D
2016. nov. 13. 13:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, jó, hogy belinkelted - így már tisztább...

Rányomsz a licitálj-ra és ha automatikus licitet akarsz, akkor beírod a max összeget, de ha meg akarod várni a végét, akkor csak a vége előtt... De vigyázz, mert ha nem túl magas az ár, akkor az utolsó percben megy a legnagyobb csata :D

Egyszer egy sportszandál 200 ft-on állt pár perccel a vége előtt, az utolsó percben beírtam 2 ezret és vártam, hadd küzdjenek a többiek. Megnyertem :-) 1 óra múlva már nálam volt :-)

2016. nov. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Érdekes mert ahogy beírtam a licit összeget nem a licitlépcsővel növekedett, hanem rögtön az általam beírt nagyobb összeggel.Utána valaki az utolsó pillanatban túllicitálta :D , következésképpen neki sem lehetett auto licitje, mivel egy harmadik felhasználó ajánlatára licitáltam először.


Biztos van automatikus licit?

2016. nov. 15. 09:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Van automatikus licit, de mint írtam, az utolsó percben megy a legnagyobb csata.

Az aukciónál, jobb felső sarokban a licitekre kattintva meg tudod nézni pontosan, mi történt - de most el is mondom, felhasználónév nélkül:

Állt a licit egy felhasználó által

42 ezer ft-on 2016/11/08 00:48:03 - kor, jöttél Te az aukció utolsó perceiben és beírtál 45 ezer ft-ot 2016/11/15 09:02:48-kor, de ez nem volt rögtön látható, hanem a 43 ezer, ezért a nyertes az utolsó percben, azaz 09:04:33-kor először 44 ezret írt be, de ekkor kapott egy üzenetet, hogy nem ő a nyertes licitáló, mert ekkor még a Te automatikus licited védett Téged a 45 ezerrel. Erre az üzenetre a jelenlegi nyerte szinte AZONNAL (09:04:43) beírta a 46 ezret.

Nézd meg, a 2 licitje között összesen 10 másodperc telt el... Jó gyors gépe van és nagyon meg akarta nyerni :-)

Nyilván a gép előtt ült és úgy leste :-)

Hát ennyi - ez a licitálás izgalma... :-)

2016. nov. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!