Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán aukció indításhoz...

Vaterán aukció indításhoz milyen időtartamot lehet megadni és a maximális összeggel lezárul?

Figyelt kérdés

Vaterán aukciót ha indítok, annak hány napig kell futnia minimum?

Ha meg lehet adni hozzá maximum árat, amit valaki elér, akkor vége az aukciónak?

Ez után is kell díjat fizetni a vaterán?


Ha gyorsan el akarom adni, érdemes rögtön fix árral kezdenem? Annak díja ugyanannyi, mintha aukcióztatnám?


Miért vannak sok 1 ftos aukciók, mert az eladónak olcsóbb a díj?



2016. aug. 29. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

"Vaterán aukciót ha indítok, annak hány napig kell futnia minimum?"


min 1 nap, maximum 3 hét



"Ha meg lehet adni hozzá maximum árat, amit valaki elér, akkor vége az aukciónak?"


maximum ár nincs, minimál ár van, ami ha nem érnek el a licitálók, akkor nem kerül eladásra a termék.


"Ez után is kell díjat fizetni a vaterán?"


Igen, termékfeltöltési díj, és sikeres eladás után pár %, függ az eladás összegétől.


"Ha gyorsan el akarom adni, érdemes rögtön fix árral kezdenem?


licitnél végig kell várni, vagy előbb is zárhatod, de ennek 24 órás kifutási ideje van. Ha nem akarsz licitálgatósat, vagy fix áron akarod adni, akkor jó a fix ár.


" Annak díja ugyanannyi, mintha aukcióztatnám?"


ugyanannyi


"Miért vannak sok 1 ftos aukciók, mert az eladónak olcsóbb a díj?"


mert az emberekben van olyan, hogy versenyszellem. és aki már licitált egy tárgyra, az tovább is licitál, így többért mehet el.. magyarán felverik az árát egymás között. Nincs olcsóbb díj, díjszabás egyforma! fix áras és aukciós termékeknél is

2016. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mostanában nem vateráztam, szóval lehet, már nem teljesen aktuális, amit mondok. A legrövidebb idő, amíg fut az aukció, 1 nap, vagyis elindítod most, és 24 óra múlva lejár. Ilyen maximumos dolog úgy tudom, nincs, de bßarmikor előrébb hozhatod az aukció vegét. Vagyis ha szépen kúszik felfelé az ár, és neked már annyiért is megérné, akkor van arra lehetőséged, hogy (asszem)akár azonnal lezárd (de ha nem is azonnal, akkor is hamar). Bár szvsz ha szépen megy felfelé, én megvárnám, hogy minél több jöjjön be - hacsak nem baromisürgősen kell a pénz. Azért vannak a 1 forintos aukciók, mert az eladónak így ingyenes, ha magasabb összegről indítod, akkor fizetned kell (úgy tudom, nem sokat, de erre már nem emlékszek).
2016. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, zöld kezecskék mentek köszi
2016. aug. 29. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Olyan is van, hogy nem csak licit lehet, hanem megadhatsz egy fix összeget, amennyiért rögtön elvihető.
2016. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

annyit pontosítanék az elsőn, hogy az 1Ft-os aukciónál nincs feltöltési díj, minden más esetben van.


valamint lehet megadni maximális árat, aminek a leütésével véget érhet előbb az aukció, mint ahogy lejárna. ezt hívják "villámárnak"

2016. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyjából elmondták a válaszokat az előttem lévők... Annyival kiegészíteném, hogy ha kikiáltási áras (erre még lehet licitálni) vagy fix áras aukciót indítasz, akkor 9 ft a listázási díj, de ha 1 ft-ról indítod, akkor ingyenes.

Azért van sok 1 ft-os aukció, mert az eladó

- nem akar 9 ft-os listázási díjat fizetni

- nem kívánja tovább raktározni a holmit,

- el akarja adni (így szinte biztos, hogy lesz vevője, - vagy pedig reménykedik, hogy a licitálás miatt jól felmegy az ára.


A minimum 1 nap, max 3 hét, de a kettő között számtalan beállítási lehetőséged van: 1,2,3 nap, 1 hét, 10 nap, 2 hét - sőt, saját magad megadhatod/beállíthatod, mikor legyen vége az aukciónak (3 héten belül).


A jutalék minden esetben 6 % az eladott termék után. Ha volt listázási díj (fix árasnál pl)és sikerült eladni a terméket, akkor a listázási díjat visszafizetik - a 9 ft-ot.

2016. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én régóta szerintem legalább 6-8 éve vaterázok, de most döntöttem a törlés mellett.

Régen úgy volt, hogy feltöltöttél INGYEN eladásra terméket, és ha eladtad akkor fizettél a vaterának jutalékot.

Most úgy van hogy ha feltöltesz mondjuk egy olcsó terméket akkor erősen fennáll a veszélye, hogy még negatívan jössz ki a vaterázásból.

Én bélyeg gyűjtéssel foglalkozom, és régebben amikor még ingyenes volt a feltöltés, akkor adtam el pár bélyeget.

De most...

Feltöltöttem kb 60 bélyeget pár 10, és pár száz forintosokat. Eddig szép és jó.

De az, hogy ha egy terméket automatikus újra indításra állítasz akkor minden újra indításnál be kell fizetned 9 forint licit indítási díjat, azt a vatera nagyon apró betűkkel jól elrejtve írja le a több 10 oldalas tájékoztatójába. Ebből az lett hogy eladtam 6 bélyeget KB 1000 forintért, és a vatera küldött nekem egy 2700!!! forintos számlát, a termékek feltöltéséért.

Ha jót akarsz akkor kerüld el a vaterát!!!!

Nekem van ismerősöm akire 300 forint tartozásért behajtót küldött a vatera. De millió ilyet olvastam a neten hogy mondjuk 500 forintos vatera tartozásból lett 5000 forint.

Sajnos a vatera tipikus Magyar cég jól keresett szerintem mindig is, de neki a világ össze pénze se elég, ilyen pitiáner dolgokkal húz le rengeteg embert.

2016. szept. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!