Miért válaszolnak itt olyanok, akik nem hisznek a reinkarnációban és a karmában?
Már régóta fel akartam tenni ezt a kérdést. Szinte minden kérdésnél többségben vannak azok a válaszok, amelyek azt bizonygatják, hogy reinkarnáció nincs és a karma hülyeség.
OK, mindenkinek joga van abban hinni, amiben akar, de ha egyszer ez a témakör címe, hogy Ezotéria - Reinkarnáció és karma, akkor miért jön egyáltalán ide az, akit ez nem foglalkoztat. Tényleg érdekel!
Az emberi lélek ilyen, belebeszélünk abba is, ami nem nekünk szól. Erről tudnék mesélni, törzstagja voltam egyszer egy "elvált szülők társat keresnek" topiknak, aminél a 3 pontból egy sem volt rám igaz. Elvoltunk.
Mások világába belekötni annyira nem szoktam, de van, aki igen. A vegetáriánus rovatnál is mindig bejönnek azok, akik szerint mindenki öngyilkos idióta, aki nem eszik húst... Szerintem már megunhatták volna vagy okosodhattak volna a témában, de nem, ők a nagy megmondóemberek. Ilyen a személyiségük, mindig ez lesz.
Válaszom: azért, mert ez egy nyilvános, bárki által anonim használható oldal.
Ugyanúgy itt lehetnek a nem hívők, mint a gondolkodni nem tudók, féltudással kérkedők.
.
Attól, hogy valaki nem hisz valamiben, attól még érdeklődhet a téma iránt.
"Attól, hogy valaki nem hisz valamiben, attól még érdeklődhet a téma iránt."
Pontosan miben nyilvánul meg ez az érdeklődés?
pontosan ugyanazért, amiért az emberek blogolnak, zenét írnak, grafikáznak, kritikákat írnak, vagy csak megpróbálnak poénkodni, pedig se tehetségük, se humoruk, se írói vénájuk, se jó ízlésük
kérdésedre a válasz pedig:
azért, mert az internet erre jó. semmire.
Jól esik piszkánlódni, meg kárörvendeni.
Jó kis elfoglaltság hülyeségeket írogatni. Ha nem tetszik, kapd be a répám:)😂😅
#3 [kérdező]
Nem csak itt, a GyK-n vannak olyanok, akik hallottak valamiről valamit, többektől szajkózva, ezért valóságnak képzelik, hisznek benne, mert többen mondják.
A féltudással vitatkozás, vélemény nyilvánítás úgy, hogy éreztesse valaki: "ez a tuti" károsabb, mint a tudatlanság.
A tudatlan kérdez. A féltudású csak a neki megfelelő vélaszokat akarja meghallgatni, ellenvélemény, vagy logokus érvelés nem érdekli.
.
Az észáérveken alapuló, logikus vita a megismerés folyamatának fontos része.
Ehhez viszont kell a másik meghallgatása, sőt, érveinek átgondolása is.
No meg egy kis filozófiai alapismeret:
"Minden tézis magában hordja antitézisét, mígnem feloldódnak a szintézisben!"
Aki nem hallgatja meg az ellenvéleményt, az egy ellentmondást nem tűrő, nézetét másra erőszakolni akaró, durva fráter!
.
Nekem a fentieket jelenti az "Attól, hogy valaki nem hisz valamiben, attól még érdeklődhet a téma iránt." mondatom.
7: "Aki nem hallgatja meg az ellenvéleményt, az egy ellentmondást nem tűrő, nézetét másra erőszakolni akaró, durva fráter!"
A kérdésem nem azokra vonatkozott, akik érvelnek és kommunikálnak az ellentétes álláspont képviselővel, hanem éppen azokra, akik ebben a konkrét témában annyit tudnak hozzáfűzni, hogy amiről a téma szól, az nincs, és aki hisz benne, az agyhalott. Vagyis a fenti definíciód rájuk pont annyira igaz, mint azokra, akik "hívőként" ignorálják az ellenvéleményeket.
Annyiban azonban talán még rosszabbak is, hogy abszolút kéretlenül, tolakodóan hangoztatják az álláspontjukat egy olyan közegben, ahol előre látható módon senki nem kíváncsi rájuk. (Kb. mintha beállnának a pride közepére "b..z..zni".)
Én azt nem értem, hogy magukat racionálisnak valló emberek hogy nem látják át, hogy ez a viselkedés mennyire maladaptív, funkció nélküli, felesleges időpocsékolás.
# 7: Elgondolkodtam, és arra jutottam, hogy vannak az életben olyan dolgok, amiket egyszerűen nem akarok bizonyítani, mert nincs érdemi jelentősége az életemben.
Mondok egy példát... Van-e arra megdönthetetlen bizonyítékod, hogy a szüleid valóban a szüleid? És ha nincs, szükségét érezted-e valaha annak, hogy legyen erre bizonyítékod?
Én nem. Az, hogy sokan mondják, hasonlítok rájuk, nem objektív bizonyíték, hanem szubjektív vélemények sora. Nincs a kezemben DNS-teszt eredménye, nem lehetek benne biztos 100%-ig, hogy azok, akik felneveltek, a vér szerinti szüleim, és nem is érzem ennek jelentőségét. Ugyanis ők voltak hatással az életemre, személyiségemre, akár tőlük származom biológiai értelemben, akár nem. Érdemi jelentősége akkor lenne, ha mondjuk kiderülne, hogy mások a szüleim és egy jelentős összeget készülnének rám hagyni... akkor bizony elkezdenék bizonyítékok után kutatni. :)
Vagy írok egy másik példát. Nincs megdönthetetlen bizonyítékom arra vonatkozóan, hogy a párom szeret, velem tervezi a jövőjét és hűséges. (Történetesen nem is lehetne ilyen bizonyítékom, mert ha lenne, az is csak egy pillanatnyi állapotot tükrözne, ami lehet, hogy holnap változik.) Mégis bízom benne, mert ha elkezdeném a tézis szintézisét vizsgálgatni, az mérhetetlenül kapcsolatromboló lenne, én is rosszul érezném magam tőle és a párom is, sőt, még az is lehet, hogy ezzel váltanám ki azt, amitől adott esetben tartanék. (Egyszerűen azért, mert egy féltékenykedő emberrel alapból rosszabb a párkapcsolat, mint olyannal, aki bízik bennünk.)
A párkapcsolatom alapja a bizalom és ezen nem is tervezek változtatni egészen addig, amíg erre a párom okot nem szolgáltat. HA okom támad gyanakodni, akkor nyilván felülvizsgálom a véleményem, de csak akkor.
Hát valahogy így vagyok én a halál utáni dolgokkal is. Hiszek valamiben, mert nekem az jó. Számomra (!) elég meggyőzőek a szubjektív vélemények, tapasztalatok. A kétkedéstől nem érezném magam jobban, az esetleges bizonyítékok pedig nem változtatnának azon, hogy hogyan élem az életem. Szóval én ezzel úgy vagyok, hogy bőven ráérek megtudni az igazságot akkor, amikor aktuális lesz: halálom után. Vagy nem tudom meg. Benne van a pakliban. Akkor sem változik semmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!