Az állatoknak most akkor van lelkük vagy nincs? És ha van, miért esznek sokan húst?
Aki a haldokló rágcsálót hetekig éeltben tartotta rábeszéléssel: Jól megszívattad, mert szegénynek eljött a távozás ideje, te meg arra ítélted, hogy még pár hétig szenvedjen fölöslegesen. A testi létforma nem annyira jelentős, pont a lélek miatt, szóval hagyni kellett volna, hagy menjen tovább, remélhetőleg fejlettebb létezésbe.
Az állat nem tud rosszindulatú lenni, csak az ember. Na ez nem igaz. Az állatok között is van sokféle jellem, mint az embernél, csak nem annyira tudatos, ezért nem feltűnő annyira, de igenis vannak köztük is szemetebbek, és jobb lelkűek is.
A kérdezőnek: miért csodálkozol azon, hogy megesszük az állatot? Azon nem csodálkozol, hogy egyik ember megöli a másikat előre megfontolt szándékkal? Ha erre képes a magát homo sapiensnek nevező életforma, akkor miért kell meglepődni, hogy eszik húst?
A lélek csak egy filozófiai fogalom, de egyébként nem létezik.
Én e helyett a szó helyett jobban szeretném használni a tudat, tudatosság, gondolkodás szavakat.
Tehát a kérdés:
Az állatoknak most akkor van tudata?
Persze, minden állatnak van, minden élőlénynek van amelyiknek van agya amivel tudjon gondolkodni, döntéseket hozni. Sőt, valahol még a növényeknek is vannak érzései, bár nagyon másmilyenek mint a mieink, ezért nehéz is elképzelnünk őket. De érzik ha meleg van, hideg van, merről jön a fény, mikor van tavasz, egyes növények elég realisztikusan utánoznak bizonyos rovarokat, míg mások meg is eszik azokat...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!