Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Sokan miért nem hisznek a...

Sokan miért nem hisznek a reinkarnációban?

Figyelt kérdés
Sok vallás és elképzelés,elmélet létezik mely probálja megmagyarázni, hogy mi lehet a halál után. De nem értem, hogy a legtöbben miért vannak a reinkarnáció ellen? Vannak akik abban hisznek, hogy nem lesz utána semmi...de a születés előtt is semmi volt mégis megszűlettűnk. Szóval minden elméletben lehet találni egy logikai bukfencet. De szerintem a reinkarnáció épp oly lehetséges mint a többi elmélet. Miben más? Őskori elképzelés és nem modern? De gondoljatok bele, a tény, hogy lehet, hogy az egész világnak 80-90%-a hisz valamiben, de az nem a reinkarnáció az még nem jelenti azt, hogy a reinkarnáció nem létezik/létezhet,nem biztos, hogy a legkézenfekvőbb amit a legtöbben vallanak. Ti mit gondoltok?

2013. júl. 19. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

mindenki abban hisz amiben akar!

senki nem határozza meg, sőt asszem büntetik is ha vki a saját nézőpontját, vagy vallását akarja másra erőltetni.

2013. júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem értelek, mi abban a logikai bukfenc, hogy a születés előtt is semmi volt és utána is semmi lesz? Pont ez a lényeg, hogy halál után nem fogunk emlékezni az életünkre, nem lesz semmi, mint ahogyan születés előtt sem. Én mondjuk nem ebben hiszek, vagy legalábbis nem ebben szeretnék.


A reinkarnáció elméletében viszont valóban sok a logikai bukfenc. Például, néhány ezer éve a töredéke volt az emberek lélekszáma, mint ma. Szaporodnak a lelkek? Illetve mi értelme van annak, hogy újra és újra megszületünk, de nem emlékszünk az előző életünkre? Akkor már nem egyszerűbb lenne inkább örökké élni? Nem látom értelmét a reinkarnációnak.


De amúgy is, miért kellene pont ebben hinni, hiszen annyi mindenben lehet. És miért érdekel az, hogy én például nem ebben hiszek? Lehet, hogy neked van igazad, de akkor sem nyersz semmit.

2013. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

"Például, néhány ezer éve a töredéke volt az emberek lélekszáma, mint ma. Szaporodnak a lelkek?"


Nem szaporodnak, a reinkarnáció szerint állatnak, és különböző szellemi lényeknek is lehet születni, és ők is születhetnek embernek. És állat spec jóval kevesebb van, mint régen, meg szellemi a lények is megfogyatkoztak.

2013. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó: sok állatot látok kocsmákban, börtönökben, de zsiráfot könyvtárban még nem.



Kérdező: a születés előtt nem volt semmi, s a halál után sem lesz.

Születésünk előtt volt a világ, s halálunk után is lesz. De nem mi. atomjainkra széthullva persze igen.

2013. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
4-es ez egy rendkívül revleváns megjegyzés volt. Legalább vicces lehetett volna.
2013. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a reinkarnációnál logikusabb nézet nincs.


Nem tudom, hogy az itt kérdezők, válaszolók milyen logikátlanságra gondolnak...


# 2:


Az értelme annak, hogy nem emlékszünk az előző életünkre az, hogy ne hátráltasson bennünket a következő életünkben. Mondjuk ha te, teszem azt vérengző gyilkos lettél volna és emlékeznél arra, amit tettél; hogy élnéd a jelenlegi életedet? Képes lennél bármit is tenni, vagy csak magadba roskadva várnád a végét?


Az újjászületés olyan, mint egy új esély, nem több, nem kevesebb.


A lélekszámról pedig annyit, hogy igaza van # 3-nek. Az élet az ásványoktól kezdődik, halad szépen a növényeken, állatokon és végül az embereken át tovább, tovább. Az, hogy jelenleg ilyen sok a primitív ember én például annak tudom be, hogy sok állat (ne nevessetek) született meg emberként. Sőt, vannak olyan növények, leginkább fák, amik annyi tapasztalatra tettek szert, hogy már ők is emberként folytatják tovább. Nem én találom ki ezeket a dolgokat, de ezek tűnnek nekem a leglogikusabbnak.


Ajánlom elolvasni Szepes Mária: A Vörös Oroszlán című regényét. Nagyon jó, olvasmányos és körbejárja ezt a témakört egész jól.

2013. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

"nem lesz semmi,"


Az már valami !


A nem semmi az valami :xD


Hoppá : Logikai bukfenc

2013. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

6 os!


rengeteget olvasok a témában, és úgy látom a dolgokat mint te.

ez a reinkarnációs körforgás, amit nagyjából elkezdtél leírni, de ennek a kitárgyalása meghaladná sztem a válaszadók értelmi képességét, ahogy az előző válaszokon látom!

nincs ennél logikusabb dolog az életben, mint a reinkarnáció!

2013. júl. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

# 8:

Tudom, és köszönöm. Már rájöttem arra, hogy itt mindenki hisz valamiben és nagy részük abba kapaszkodik körömszakadtáig.


Nem mondom, hogy ez rossz dolog, de én inkább nyitottan állok dolgokhoz; ezért folyamatosan változik, alakul a világnézetem. Ennek ellenére ez az egy téma az, amiben eléggé megrendíthetetlen voltam ezidáig és úgy hiszem, hogy sokáig az is maradok.

2013. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A Védák azt mondják, hogy 8 400 000 ezer faj létezik. Ezek közül bármelyiket átélhetjük. Át is éltük talán.

Ki kell szabadulnunk! Megkaptuk a lehetőséget: emberi értelmünk van. Ez a legdúrvább dolog, amit kaphattunk. A kérdés az persze, hogy használjuk fel?

2013. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!