Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Most komolyan miért van az...

Most komolyan miért van az hogy az emberek többsége hisz a lélekben és a halál utáni életben, reinkarnációban stb?

Figyelt kérdés
komolyan nem értem miért akarna bárki is egy következő életet, nem elég ezt az egyet végigcsinálni? én nagyon remélem hogy ez mind csak az emberek agyszüleménye, mert nekem nem hiányzik egy következő élet vagy örökké létező lélek sem, sem semmi ilyesmi....
2013. ápr. 5. 18:38
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
Mert félnek a haláltól. A következő életet egyébként jobbnak képzelik a mostaninál.
2013. ápr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
hát ez az ha voltelőző életem ahol én is szebbnek képzeltem a következőt, hát rendesen átb*szt*m magam, csak ezért érdekelne hogy más hogyan vélekedik erről
2013. ápr. 5. 19:28
 3/28 anonim ***** válasza:
40%
aki nem hisz a reinkarnációban, annak valószínű ez az utolsó élete, érzi és tudja belül, ezért is tagadja az újjászületést, hiszen ő már nem fog reinkarnálódni.
2013. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
úgy legyen, bár ez elég nagy szívás így utolsó életnek xd na mind1 legalább vége lesz
2013. ápr. 5. 22:00
 5/28 anonim ***** válasza:
75%
Az nem igaz, hogy aki azt hiszi, hogy csak egy élete van, annak tényleg nem lesz több. Ha úgy vesszük, egy életünk van, és az az élet örök. Ez az örök élet az anyagi világban töltött időszakok és a nem anyagi világban töltött időszakok váltakozásából áll. Pl: ha egy gyorsúszó a medencében úszik, akkor egyszer fölemelkedi a víz felszínére, egyszer lebukik a vízfelszín alá, így hullámzóan egyszer fent van a feje, egyszer lent. Így vagyunk az Élettel is, egyszer a lélekvilágban vagyunk, aztán az anyagi világban, és ez így váltakozik. Közben mindig egyre tökéletesebbek vagyunk, és az anyagivilágban töltött életünk egyre gazdagabb és szebb lesz. De nem a sok pénztől lesz szebb, hanem a lelki békétől, az emelkedettségtől és a sok szépségtől, amit meglátunk a környezetünkben.
2013. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Evele123 ***** válasza:
77%

Szia kérdező!


Egyszer egy meditáció során kiléptem a testemből és láttam magamat felülről ahogy a lélek a plafon szintjén volt, a testem pedig az ágyban pihent tovább. Annyira meglepődtem ezen a szokatlan tapasztalaton, hogy azonnal visszazuhantam a testembe.

Tudom, hogy az ember nem csak az a 60-100 kiló csont és hús, amit sokan gondolnak.

Ekkor kezd el az ember gondolkodóba esni a lét magasabb formáiról...

2013. ápr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
41%
Szerintem ne törődj ezzel a dologgal, inkább próbáld meg élvezni azt az életet amit most élsz. Nyilván mély ponton vagy most, hogy ilyeneket írsz, de gondold át mi a jó és mi a rossz, aztán változtass. Hidd el minden csak rajtad és a gondolataidon áll, még akkor is ha ez sablonosnak tűnik!
2013. ápr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Gondolhat az ember bármire, csinálhat bármit, van aki tuja és érzi magáról, hogy semmi esélye, sajnos én is egy ilyen ürge vagyok.Az "öngyógyítást" (mind testi mind lelki formában) sokféle módon próbáltam, semmi nem segített.Aki nincs ebben a helyzetben nem is értheti ezt meg, akik nincsenek ebben a helyzetben ezt hívják önsajnáltatásnak...a sok ember aki annyira okosnak és értékesnek hiszi magát úgy éli le az életét, hogy fel sem fogja valójában mit jelent élni.Mindegy is boldogok a tudatlanok =)
2013. ápr. 7. 20:23
 9/28 anonim válasza:
82%
Nem tudhatod, hogy én miken mentem keresztül és attól, hogy valaki túl lép a dolgokon és nem nyalogatja a sebeit, attól nem biztos, hogy tudatlan. Sőt valószínűleg feljebb lépett egy fokkal. De mindegy is, felőlem ítélkezhetsz látatlanban és megnehezítheted a saját dolgod, útjába állhatsz a saját boldogságodnak, nem én leszek az aki ebben meggátol.
2013. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%
Sokkal jobb az életünk, ha tudjuk, hogy nem csak ennyi, amennyi innen a Földről látszik. Ha távlatosabban godnolkodunk lehetnek elvontabb céljaink, és még a betegségeket és boldogtalanságokat is jobban viseljük, vagy akár el is tudjuk felejteni.
2013. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!