Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Most komolyan miért van az...

Most komolyan miért van az hogy az emberek többsége hisz a lélekben és a halál utáni életben, reinkarnációban stb?

Figyelt kérdés
komolyan nem értem miért akarna bárki is egy következő életet, nem elég ezt az egyet végigcsinálni? én nagyon remélem hogy ez mind csak az emberek agyszüleménye, mert nekem nem hiányzik egy következő élet vagy örökké létező lélek sem, sem semmi ilyesmi....
2013. ápr. 5. 18:38
1 2 3
 21/28 Antimod ***** válasza:
80%

"Ha mégis bánt,hogy valaki nem ért egyet olyasmivel ami csak a fantázia szüleménye, hát őszinte bocsánat érte, nem szándékom bántani senkit."


Hogy mi a fantázia szüleménye, és mi nem, azt aligha tudja bárki eldönteni itt a Földön. Amíg ezt nem látod, addig pláne nincs jogod másokat ez alapján megítélni / elítélni / minősíteni.


A kapaszkodóval kapcsolatban - bizonyos szinten - igazad lehet, azonban próbáltam utalni rá, hogy az ezoterikus tanítások némelyikének sokkal mélyebb tartalma van annál, mintsem kapaszkodót nyújtson. Sőt, kifejezetten nehéz némelyiket a mostani világunk keretein belül értelmezni, saját életvitelbe illeszteni. De sajnos valószínűleg kifejezetten felületes ismeretek alapján írod le a gondolataidat, éppen ezért mondom, hogy általánosítás, egyszerűsítés.

2013. ápr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
93%

A meditáción is mosolyogtak évtizedekig,amíg orvosi körökben kutatni nem kezdték,és tudományosan ki nem mutatták róla,hogy képes meggyógyítani a testet.

Elég vicces:az,hogy ülsz magadba roskadtan,képes meggyógyítani téged:milyen hülyeség ez,mi?!

Olyan hirtelen ítélünk és okoskodunk mi emberek,annyira hisszük,hogy sokat tudunk,közben mindennek a felszínéig látunk csupán.De nem érdemes siettetni a dolgokat:tényleg mindennek eljön az ideje.

Egyet ne feledjünk:sokszor harcosan kiállunk valami ellen,amit pár év múlva átélés útján elhiszünk majd.Nem,mert olvastuk,nem,mert félünk a haláltól,hanem mert érzés által tudjuk.

Az ítélkezés pedig az egyik legjellemtelenebb tulajdonság.

2013. ápr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
89%

Ezeket az embereket az egójuk uralja, és nem a lelkük. Azért írnak ilyeneket. Majd egyszer, -talán-, rájönnek, és akkor fognak rádöbbeni, hogy mi is folyik körülöttük.

Ne azonosulj a gondolataiddal és az egoddal, mert nem te az nem te vagy. Manapság eljutottunk odáig, hogy a lélek szolgálja a testet, és nem fordítva... Egyszerü kisérlettel mindenki megbizonyosodhat arról, hogy amit eddig gondolt, az nem úgy van. Amikor jönnek a gondolataid nyelvi formában kérdezd meg magadtól, NAJÓ, ÉS EZEKET MIND KI FIGYELI? Na az vagy te!

2013. ápr. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 openyoureye ***** válasza:

17-nek:


Egyáltalán nem értek egyet azzal amit írtál. Lehet neked vicces ez a lekezelő hangnem a hívőkkel szemben, nekem egyáltalán nem. Olyan dolgokat állítasz be tényeknek amikről TE állítod hogy tények. Az Önigazolás szó mond neked valamit? Akkor lássuk a válszt a leírtakra:


"A legtöbb misztikus dologban azért hisznek mert támaszt jelent, megnyugvást a szorongató valósággal szemben."

- Igen, az ufókban is azért hisznek az emberek, a szellemekben is és a többi kitalált dologban is. Ne keverjük már az emberi hiszékenységet össze a misztériummal. Valóban érdekes és vonzó egy misztikus dolog, de nem azért mert megnyugvást jelent, hanem épp ellenkezőleg: Kíváncsiság, érdeklődés az új és hihetetlennek tűnő dolgok iránt. Ez olyan nagy bűn? Az űrkutatás is misztikus, hisz olyan hihetetlenül érdekes és olyan dolgok felfedezése áll még az ember előtt melyekról még álmodni sem mert. Tehát akkor ez is balgaság? Ugyan.


"Az sem mellékes,hogy a bizonytalanoknak megadhatja a beavatottság hamis élményét, hogy olyan körhöz tartoznak akik valami titokzatosat tudnak."

- Persze, az ember azért csatlakozik valamely szervezethez, mert a beavatottság érzésére van szüksége. Igaz milyen értelmetlenül hangzik, ha kivesszük a misztifikációt belőle?


"Persze nem, csupán azt hiszik,hogy tudnak valamit, hiszen ezeket soha, senki nem bizonyította, az ellenkezőjére pedig ott a teljes tudomány."


- Sajnos ebben is tévedsz. Számtalan bizonyítás látott már napvilágot, csak éppen egyik sem volt "elfogadható" vagy éppnem nem lett nagydobra verve, hogy a tudósok ismét tévedtek. És hogy ne csak a levegőbe beszéljek álljon itt példának egy oroszok által vizsgált dolgog, a gondolat. Az állítás az volt, hogy a gondolatok az agy termékei. Mivel az agy állítja elő, így bizonyosan le is lehet árnyékolni két ember telepatikus kommunikációját. A kísérlet úgy működött, hogy hipnotizáltak egy embert és azt telepatikus úton irányították. Először csak simán ugyan abban a szobában volt a hipnotizőr és az alany is. A kísérlet működött. Majd külön szobába tették őket, akisérlet ismét sikeres volt. Számtalan dologgal próbálták a hipnotizőr utasításait leárnyékolni sikertelenül: acél kamrába tették az alanyt, Faraday kalitkával is próbálkoztak, majd végül a távolsággal kísérleteztek. Mikor már 1700 km-re volt egymástól az alany és a hipnotizőr acél kamrákban és így is sikerült a kísérlet, feladták. A végkövetkeztetés az lett, hogy ha lehetetlenség leárnyékolni, akkor nem lehet az agy terméke a gondolat, hisz bármely földi jelet le lehet árnyékolni ilyen technikákkal. A távolság és a faraday kalitka biztos módszer magában is. Mégis kudarcot vallottak. Szóval kijelenthető, hogy a gondolatok, nem lehetnek az agy termékei, mert ha azok lennének akkor leárnyékolhatóaknak kellene lenniük. A kísérlet mind a mai napig megismételhető. Hallott erről valaki?


"Ez tiszta pszichológia, a hit sokat segíthet feldolgozni a valóságban történteket, kapaszkodót jelent. "

- Ez teljesen így van, a hit erőt ad. Nem csak támaszt. Ha bízol magadban olyan eredményeket is kisajtolhatsz magadból ami világcsúcs elérését is lehetővé teszi. Rettenetesen nagy átok ez a hit ugyebár.


"A tanulatlan embereknek ráadásul adhat némi önbizalmat,hogy ,,ezt még az egyetemeken sem tanítják, tehát azok mind buták akik ott tanulnak,"

- Ha valóban hasznos dolgokat tanítanának már az általános iskolákban, már az is nagy előrelépést jelentene. Tudod hány éve várok hogy haszonsítsam a másodfokú egyenlet megoldását, vahy hogy elmondhassam mire is gondolt a költő mikor megírta a verset, ami mellesleg teljesen másról szól? Ismerős igaz? A sok hasznavehetetlen szemét helyett lehetne tanítani a gyerekeknek többet a természetről: pl mely növényeknek milyen gyógyhatása van, vagy hogyan lehet jól állatot nevelni, tartani, hisz sok embernek van házi kedvence. Vagy emberi kapcsolatokról: Hogyan oldjuk meg konfliktus helyzeteket, mire jó az ambíció, hogyan segíthetnék másokat, hogyan beszéljünk meg kínos dolgokat szülőkkel baráttal, stb. Lehetne még folytatni a sort, de asszem értehető mire gondolok.


"Azután ott a misztikum iránti vonzódásban az is, hogy jólesik kritizálni a tudományos tényeket úgy,hogy nem kell érteni sem hozzájuk, nem kell tanulni csak valamiben hinni."

- Itt összemosod a hívő embert a tudatlannal. Attól, hogy valaki hisz valamiben nem jeleni azt, hogy hülye. Hidd el láttam én már sok beképzelt főiskolát vagy egyetemet végzett barmot akinek foggalmas sem volt arról mit beszél a munkahelyén. Úgy kapnak vezető beosztást, hogy át sem látják a dolgokat és már az első nap el vannak szállva maguktól. A lexikális tudás nem egyenlő az intelligenciával, ezt jobb tisztázni. Mint ahogy te is "okosan" megpróbálod az ember szájába adni a szót anélkül, hogy foggalmad lenne arról amit beszélsz.

Egy hívő ember is van olyan intelligens mint bármely másik, sőt, nem egy a hívő tudós. Szóval akkor hogy is van ez?


"Akinek támogató közeg kell, hát megkaphatja a baráti vállveregetést a többi hívőtől, van egy közösség akivel megvan az összetartozás élménye a közös hiedelmek kántálása által, ott a cinkos összekacsintás a tudomány eredményeinek kritizálásakor, a ,,nagy tudás" hite, stb.., stb"

- Az összetartás nem a hívők privilégiuma, bárhol felfedezhető, szóval itt is nagyon mellé lőttél. Remélem nem kell ecsetelni, mennyivel nő az ember önbizalma egy elismerő szó után. A tudomány eredményeit pedig nem csak a hívő emberek kritizálják, hanem más tudósok ugyan úgy kiveszik ebből a részüket. Gondolom észre sem vetted, hogy folyamatosan megpróbálod eláztatni, bemocskolni azt amről foggalmad sincs, mint az most már ki is derült, hisz szinte minden szavad meg lehet logikusan cáfolni. Ezek amiket itt összeszedtél közhelyek barátocskám és ráillenek bármely más csoportra ugyan úgy.


"Ez mind önbizalmat ad azoknak akik nem fárasztják magukat a világ megismerésével, vagy nincs meg a képességük a tanulásra , talán hiányzik belőlük a tartás, hogy elfogadják a valóságot. "

- Ismételten, a hit nem a lustaság megnyilvánulása. Valahogy erről nem sikerül leakadnod. A hívő ember, legyen az vallási vagy ezoterikus vagy bármi más, nem tagadja/tagadhatja a nyilvánvaló tényeket. Az hogy a víz nulla fok alatt megvófagy, csak egy bolond ember cáfolja, az értelmes nem. És már mint korábban megvilágítottam a hívő emberek nem retardáltak. Sokkal inkább az a "buta" aki anélkül, hogy megismeré őket hamis következtetéseket von le és olyan feltételezésekbe bocsájtkozik melyek nem fedik a valóságot, azaz egy szóval TE kedves elmélet gyártó nagyokos.


"Szóval, sok dolog teheti vonzóvá az ilyen kamu hiedelmekhez való csatlakozást, az üzletről nem is beszélve ha valaki ügyesen felépíti magát. "

- Na a végére csak sikerült egy értelmes mondatot is kisajtolnod magadból: Valóban így van. Fel lehet használni a hiszékeny és buta embereket arra, hogy lehúzzák, átverjék, vagy irányítsák. Csak tudod az nem törvényszerű, hogy ezek az emberek mind hívők lennének. Mondjakl ellenpéldát? A pártok ugyan úgy megvezetik az embereket, a bankok úgyszintén, a főnökök is kisajtolják az utolsó csepet is az emberből, kihasználják őket, a boltban, a szórakozóhelyen, mindenhol lehúznak ha nem figyelsz oda. Szóval akkor ezek az emberek mind hívők? Érdekes lenne...



Végezetül pedig:

Engedd meg, hogy idézzek tőled a 20-as hozzászólásodból: " Nem szeretnék megbántani senkit, nem is általánosítok, csupán tényeket írtam"

Na én is ugyan így vagyok ezzel, remélem nem nem bántottalak meg, hisz én is csak tényeket közöltem veled. Fogadd el úgy ahogy te elvárod, a hívőktől, hogy elfogadják azt a szemetet amit te tényként kezelsz.


Szép napot! ;)

2013. okt. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Az ősi vallásokban ott van az újjászületés mindig valamilyen formában. Leghatározottabban a buddhizmus fogalmazza meg. Ez nagyon régről ránkmaradt tudás és tapasztalat. Itt Európában a keresztény vallások eltörölték sőt betiltották ezt a tudást, mert eléggé félelemkeltő, és nehéz a halálbüntetéssel ijesztgetni és fegyelmezni azokat, akik tudják, hogy "van másik". Aztán a materializmus mindent eltörölt, a kereszténységet is bizonyos fokig. Csakhogy most újra kezdjük fölfedezni a régi vallásokat, és egyre többen tapasztalják, hogy minél ősibb, annál igazibb. Szóval az ősi vallásokból ezt tanulhatjuk, ezért hiszünk benne.
2013. okt. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Látszik hogy te már ebben az életben sem találod a helyedet,nem meglepő a hozzáállásod
2013. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Valóban nem találom a helyem, az én életem nem adott annyit, hogy bizalommal gondoljak az efféle dolgokra,

de ha másképpen történtek volna a dolgok(jobb élet) akkor sem hiszem, hogy igényt tartanék még egy életre, ha nyers őszinteséggel nézzük a dolgokat, az élet távolról sem olyan jó mint ahogyan az emberek beállítják saját maguknak. Szerintem ez csak arra jó, hogy elviselhetőbbé próbálják formálni az amúgy nyilvánvalóan felszínes és minden rossz által uralt életet.

Bár ez csak az én véleményem, de nyilván én látom rosszul a dolgokat... :)

2013. nov. 5. 15:09
 28/28 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál még,hogy eredendően negatív a hozzáállásod a dolgokhoz,ezért nem találod/látod a pozitívumokat az életedben?

Vagy hogy esetleg nem 100%.osan adod bele(teszed oda magadat)az energiádat egy feladatba és ettől van negatív végeredménye annak amit éppen csinálsz?És hogy pont ez foszt meg téged a sikertől?(Tehát te Magadat)

Pozitív hozzáálásal jobb lesz a kisugárzásod és ezt mások is észre veszik.Amitől szimpibb leszel és ez már hozza magával a jó dolgokat..

Hidd el ez így van:)

2013. dec. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!