Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Most komolyan miért van az...

Most komolyan miért van az hogy az emberek többsége hisz a lélekben és a halál utáni életben, reinkarnációban stb?

Figyelt kérdés
komolyan nem értem miért akarna bárki is egy következő életet, nem elég ezt az egyet végigcsinálni? én nagyon remélem hogy ez mind csak az emberek agyszüleménye, mert nekem nem hiányzik egy következő élet vagy örökké létező lélek sem, sem semmi ilyesmi....
2013. ápr. 5. 18:38
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Mert te annyira tudod hogy nekem milyen az életem, nem szoktam sebeket nyalogatni mert az én sebeim nem fognak begyógyulni egész életemben jelen lesznek, szóval ne hivatkozz itt arra hogy ki mit tud a másikról. az én boldogságomhoz pedig semmi közöd, nem is ebbe az irányba vittem a kérdést...
2013. ápr. 9. 17:40
 12/28 anonim válasza:

"Elég ezt az egyet végigcsinálni?" o.O Igazán pozitív hozzáállás.

Félelem, megnyugtatás. Plusz valamiben hinni kell. Te pl mit képzelsz el?

Ezt is lehet többféleképp értelmezni szerintem, a téma és a kérdések végtelenségig húzódhatnak. Nem gondolkodtál még sosem azon, hogy mi lenne más helyre születni, más hatásokat átélni, más döntéseket hozni?

2013. ápr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Persze hogy eszembe jutottak már ezek, mint mindenki másnak is ha jól sejtem, de az hogy mi lenne ha,és mi lett volna ha nem változtatja meg azt ami igazából van... :)
2013. ápr. 10. 15:02
 14/28 anonim ***** válasza:
21%
Én azért hiszek a lélekben, mert tudom, hogy van.
2013. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Antimod ***** válasza:
77%

"komolyan nem értem miért akarna bárki is egy következő életet, nem elég ezt az egyet végigcsinálni?"


Dehogynem, néha még sok is. Ettől függetlenül a reinkarnáció nagyon valószínű, hogy létező dolog, méghozzá teljesen természetes.

Ego-szinten tiltakozol ellene, mivel hajlamos vagy felnagyítani szörnyűségeket, nehézségeket és a lehetséges negatív kifejletet, de lélekszinten teljesen más a földi élet megközelítése, mert minden élet egy páratlan tanulási, fejlődési lehetőség.


Gondolj csak bele, mennyi olyan negatív esemény történt az életedben, amelytől "több" lettél: egy-egy addig rejtett képességet, adottságot fedeztél fel magadban, vagy éppen felkészített valami későbbi eseményre, amit így már tapasztalatból oldhattál meg.

2013. ápr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 kavinton12 ***** válasza:
69%

Azért mert sok embernek van tapasztalata a reinkarnációrol,pl. nekem is van.

Azért mert ez nem hit.A buddhizmus nem a hitre épit,hanem arra hogy tapasztald meg te is.

2013. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
36%
A legtöbb misztikus dologban azért hisznek mert támaszt jelent, megnyugvást a szorongató valósággal szemben. Az sem mellékes,hogy a bizonytalanoknak megadhatja a beavatottság hamis élményét, hogy olyan körhöz tartoznak akik valami titokzatosat tudnak. Persze nem, csupán azt hiszik,hogy tudnak valamit, hiszen ezeket soha, senki nem bizonyította, az ellenkezőjére pedig ott a teljes tudomány. Ez tiszta pszichológia, a hit sokat segíthet feldolgozni a valóságban történteket, kapaszkodót jelent. A tanulatlan embereknek ráadásul adhat némi önbizalmat,hogy ,,ezt még az egyetemeken sem tanítják, tehát azok mind buták akik ott tanulnak," stb... Azután ott a misztikum iránti vonzódásban az is, hogy jólesik kritizálni a tudományos tényeket úgy,hogy nem kell érteni sem hozzájuk, nem kell tanulni csak valamiben hinni. Akinek támogató közeg kell, hát megkaphatja a baráti vállveregetést a többi hívőtől, van egy közösség akivel megvan az összetartozás élménye a közös hiedelmek kántálása által, ott a cinkos összekacsintás a tudomány eredményeinek kritizálásakor, a ,,nagy tudás" hite, stb.., stb.......Ez mind önbizalmat ad azoknak akik nem fárasztják magukat a világ megismerésével, vagy nincs meg a képességük a tanulásra , talán hiányzik belőlük a tartás, hogy elfogadják a valóságot. Szóval, sok dolog teheti vonzóvá az ilyen kamu hiedelmekhez való csatlakozást, az üzletről nem is beszélve ha valaki ügyesen felépíti magát. Ehhez nem kell okosnak lenni, nem kell egyetem csupán a sok demagógia erős sulykolása az arra fogékonyak felé...Szerintem érthető , hogy sokan hisznek ezekben, ez teljesen emberi tulajdonság......
2013. ápr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, a szívemből szóltál. Biz'isten, irigyellek, amiért van türelmed ezt így levezetni.
2013. ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Antimod ***** válasza:
90%

"az ellenkezőjére pedig ott a teljes tudomány."


Sajnos ez a demagógia. Az ember mindig hajlamos volt azt hinni, hogy már mindent tud, vagy egyáltalán, amit tud, az 100%-ig a valóság.

Aztán mindig rá kellett döbbennie, hogy ez nem feltétlenül van így, vagy olyan szinten új kontextusba helyeződött vizsgálatának tárgya, hogy korábbi megfigyelései irrelevánsokká vagy jelentéktelenekké váltak.


"nem kell tanulni csak valamiben hinni."


A második demagógia. Ez valóban egyes vallásokra, ezoterikus "fogd és vidd" tanokra igaz lehet, a valódi megismeréshez - ami nem csak tudományos - rengeteg tanulásra, elmélkedésre és megfigyelésre van szükség. És soha nem fejeződik be.


"Szerintem érthető , hogy sokan hisznek ezekben, ez teljesen emberi tulajdonság......"


A jelek szerint mások lenézése, lekezelésére is igaz ez. Akármilyen területet is kritizál az illető - sok esetben egyébként alaptalanul általánosítva.

2013. ápr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Kedves Antimod! Kizárólag a kérdésre válaszoltam, hogy miért is hisznek az emberek ezekben a dolgokban. Az érvelésed hibás és nem is tartalmaz semmi konkrétumot, kizárólag kritikát, fogalmak átkeretezését:-))) Olvasd újra kérlek! Nem szeretnék megbántani senkit, nem is általánosítok, csupán tényeket írtam,hogy mi a hiedelmek valódi oka. A tudományról pedig nincs most türelmem vitatkozni, hiszen nem is ez volt a kérdés, főleg nem azzal aki csak hajtogatja a magáét minden ténnyel szemben:-))) Ha mégis bánt,hogy valaki nem ért egyet olyasmivel ami csak a fantázia szüleménye, hát őszinte bocsánat érte, nem szándékom bántani senkit. Írtam,hogy szerintem igenis jó dolog,hogy vannak hiedelmek, hiszen ez adhat sok embernek jobb-híján valami kis kapaszkodót, önbizalmat és tartást az életben. Valószínű,hogy te is ezek közé tartozol és jól teszed ha épp máshoz nem értesz. Szóval mindenkitől ezer bocsánat ha bántó,hogy a hiedelmeikről valaki azt írja ezek csak kitalációk, de sajnos ez tény.
2013. ápr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!