Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az állatoknak most akkor van...

Az állatoknak most akkor van lelkük vagy nincs? És ha van, miért esznek sokan húst?

Figyelt kérdés

2015. febr. 20. 22:11
1 2 3
 11/26 DarkLantern ***** válasza:
87%
Nos a régi indiánok (nem Indiából származnak) hitték hogy mindennek (még a kőnek is) van lelke. És miért esszük meg az állatokat ha van lelkük? Mert a lélek finom, tele van antioxidánssal, meg z vitaminnal.
2015. febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
56%

DarkLantern majdnem ráütött az igazságra. Mindennek van lelke, nem csak az indián mitológiában hisznek ebben, de a Japán Shinto is hisz abban, hogy van egy szellemvilág, ahonnan jönnek őrzőszellemek.

Úgyis fogalmazhatunk, hogy mindennek van szelleme, vagy démona, még a legegyszerűbb tárgyaknak is, mint például a pohár, a számítógép, egy lakásban akár ötven-száz őrzőszellem is lakozhat.

A kvantumtudomány is alátámasztja, hogy mindenhol jelen van az Isteni részecske, azaz Isten mindenben benne lehet.

Az már más kérdés, hogy a világ olyannyira elmaterializálódott, hogy már a szellemek, démonok sem jönnek át szívesen, és inkább a szellemvilágban maradnak.

Általában az ateista, materialista emberek tárgyainak kevés vagy egyáltalán nincs szelleme, egy hívőnél megfigyelhető, hogy nem csak emberformájú szellemek vannak jelen otthonában, de még a tárgyait is szellemek (játékos démonok) védik.

Ebben az értelemben igen, van az állatoknak lelke, és azért eszik sokan mert magas a fehérjetartalma, és mivel a mai lelkek nagy energiaigényűek, (érsd. durva, negatív, nehéz energiájúak) ezért a testüket is így tartják nehezékben. Az már más kérdés, hogy az őskorban az ember, szükségszerűségből (jégkorszak) rászokott a húsra, de eredetileg nem ragadozó volt.

Mindjárt alá is támasztom. Sok rágcsálóm van otthon, hörcsögök, nyúl, tengerimalac, egér, stb. Az egyik nap azt vettem észre, hogy az egyik rágcsálóm haldoklik. Rángatózott, fetrengett, szenvedett. Olykor el is ájult. Én gyöngéden kiemeltem, áthelyeztem egy üres akváriumba, és mondogattam neki, hogy élnie kell, még nem halhat meg. Erősnek kell lennie, le kell küzdenie ezt. És az állattal szemkontaktust váltottam. Az állat valahogy megértette, mert onnantól erőt vett magán, és nem adta át magát a halálnak. Még hetekig élt, már gyengén. Többé nem rángatózott, nem fetrengett, nem ájult el. Aztán egyik éjjel, mikor nem figyeltem, végleg eltávozott. Mi volt ez? Test? A test megparancsolta a testnek, hogy ne álljon meg, és még sokáig jó magaviseletben legyen, legyőzve a halált? Nem hinném!!!

2015. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
31%
Ennyi leherdált marhaságot összelapátolni, nem kis teljesítmény!
2015. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
80%

Problémát jelent, hogy nincs értelmes definíciója a léleknek. Nem ragadható meg, nem mérhető, ezért a tudományok által nem hozzáférhető jelenségről van szó, ami kizárja a tárgyilagos hangvételű választ. Ahogy én látom többnyire spekulatív felvetések vannak. Valamint a különböző vallások magyarázatai.


Én még nem döntöttem abban a kérdésben, hogy egyáltalán létezik-e olyan dolog, hogy lélek, és főként azért halogatom a döntést, mert bevallom nekem ez a fogalom túl ködös, érthetetlen. Pesszimistább napjaimon csak a tudatban, mint mindennemű szubsztanciát nélkülöző, ok-okozati folyamatban hiszek.


Viszont abban hiszek, hogy - akár van lélek, akár nincs - az ember és az állat között nincs értelmes morális distinkció. Íme, erről egy cikk: [link]

2015. febr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Arobi ***** válasza:
0%

A 6-osnak üzenem,hogy bizonyos fajta értelmezésben van. A lélek fogalma az érzések és az értelem keveréke. Mondjuk még,hogy szellem. A szellem már nem annyira tudatos valami,amit mind érzűnk is. Valami ehhez hasonló,de teljesen tudattalan érzéseket.éreznek az állatok. Az embernél azért a szellem érzete is átjőn az értelembe,felfogjuk. Hívják úgy is,intuició . Az állatnak is van 'intuiciója',de de tudattalan,és nincs egyénisége,nem tud róla,mivel nincs értelme. Nincs személyiség érzete, "ő" nem tudja hogy van,hogy él,hogy létezik. Ezt csak tudattal,értelemmel bíró lény fogja fel.

Az állatokra egy fajon belül hasonló viselkedés figyelhető meg,bizonyos biodiverzitással némi eltéréssel. Sokan azt mondják,hogy csoportlélekkel rendelkeznek. Hogyan rendelkezhetnének ezzel,ha nem tudnak az egyedek róla ? Amit látunk,az a faji,fajon belüli falka,csoport összetartozás érzése,az azonosság érzés. És ugen fontos mindíg érzésről beszélni,mert náluk NINCS TÖBB ! Hiba azt mondani,hogy; csoportszellem,falkaszellem,csoporttudat, stb. - mert mindezek hez értelem kell,ami felfogja ezt. És mivel az állatoknak nincsen értelmük,ezért fel sem fonak tudatukkal semmit sem,mert nincs tudatuk ! Ami látható,az az agyuk tudattalan,ám tudattalanul jól alkalmazkodó,az életben maradásukhoz szükséges öntudatlan alkalmazkodó viselkedés . Látszólag 'értelmesek', de erről 'ők' mit se 'tudnak', mivel ahhoz hiányzik az öntudatra ébredés. Mi magunkból indulunk ki ! Emberek ! Az állatokat leginkább úgy segit elképzelni,megérteni,hogy 'hol állhatnak',ha a mai tanulásra képes 'intelligens' robotra gondolunk,'ami képes tanulni',de anélkül hogy felfogná,megértené ezt. Öntudatot nem érez,tudata,személyisége,önálló saját,nincs . Ami van,azt beleprogramozták. Vagy megtanítják neki. De nem magától jön rá a dolgokra, gondolatai saját maguktól nem születnek. Látszólag 'értelmesek,intelligensek, de CSAK LÁTSZÓLAG ! Jajj lesz.akkor az Embernek,ha egyszer netán valóban saját született gondolataik által öntudatra ébrednek ! Hát teljesen ilyenek az állatok is. Hála az égnek ! El lehet képzelni mit tennénk velünk az 'okos gondolkodó állatok' ! Én el tudom !


Üdv mindenkinek aki megértette,s aki nem,ne adja fel,sikerülni fog,mert ő ember !


Elnézést,nem akartam senkit megbántani,de tapasztalatom szerint sokan nem képesek befogadni elsőre ezt. Vagy inkább 'elfogadni',mert kötődnek az állatokhoz érzelmileg. Nos egy jó hír nekik,az állatoknak érzelmük van ! De CSAK ENNYI ! Nem több egy icipicivel SEM !


Hali Niki !

2015. febr. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Arobi ***** válasza:

Még annyi,hogy az állatok betanítására mondják sokan,hogy "milyen okos" ! Az okosságtól fényévre,vagy akár 100 millió évre van ! Mert az emberhez legközelebb álló főemlősök kb. 7-8 millió évvel vannak lemaradva,vagy inkább úgy mondhatjuk,hogy azóta 'ők'egy helyben járnak,az ember pedig nagyon elhúzott mellettük !

Az állatok jó tanulási képessége az agyuk motorikus azon tanulóképességének köszönhető,ami a túlélésüket szolgálja. Ugyanígy megtanítható arra is,hogy öngyilkos legyen,mert nem fogja föl,nem érti meg a mi a veszélyes semmi újban,kivéve a már ösztöneiben rögzülteket,amivel születik. De nem tud rájönni élete folyamán újakra. Ehhez hiányzik a tudat,ami az értelem.


Arra gondoltam néha olyan jó lenne állatnak lenni...

Egyszer régen volt egy lány,és azt mondta nekem,hogy : Te állat ! Ezen úgy megsértődtem,hogy már nem is akartam őt. Erre azt mondta: Te málé ! Ettől még jobban nem akartam ! Szegényke ! Olyan szerelmes volt belém... Az a banális,hogy én is ! Csak ez a stílus....ez nem jött be.

2015. febr. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
Én hiszek abban hogy van lelkük,de megnézheted (hogyha van háziállattod) hogyha belenézel a szemébe mit látsz. Én ha belenézek a kutyám szemébe, látom hogy nem üres belül. Húst pedig azért eszik sok állat, mert ragadozók, és csak táplálékszerzés miatt vadásznak. Nem azért mert gyilkológépek.
2015. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
57%
Bocsánat félreértettem. Azért mert mi is mindenevők vagyunk és nem azért esszük meg az állatokat mert ártani akarunk nekik, hanem mert szükségünk van a bennük lévő tápanyagokra.
2015. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
38%

Az embernek három része van: teste, tudata és lelke.

A teste: a fizikai állapota (mint ahogy az állatnak is)

A tudata: az agyához kötött ismeretek összessége.

A lelke: világnézeti, jellembeli, érzelmi, esztétikai tartalom. ( csak sajnálatra méltó élőlények, akiknek ez utóbbi - a lélek - hiánycikk)

Az állatoknak vannak ösztöneik, reflexeik, - sok esetben kimutatható intelligenciáról is tanúságot tesznek, (embernél agyi funkció), érzelmi megnyilvánulásokat is el kell ismerni (embernél lelki funkció) - sőt bizonyos jelenségek fokozottabban jelennek meg, mint az embernél. De, amennyiben valamiféle lelki működésről lenne is szó, az egészen más jellegű, mint az embernél. Mindkét irányban: pl.: az állat nem tud "rosszindulatú" lenni, csak az ember....

2015. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 bethdarkness666 válasza:
66%

Van lelkük. Ha néztél már állat szemébe, láthatod, gondolkodik, csak nem éppen úgy, mint egy ember (bár ki tudja? :) ). Vannak érzései. Tud sírni, és ha egy állat szereti a gazdáját, örül, mikor láthatja.

A húst pedig azért eszik, mert szükséges az embernek. Ha csak és kizárólag növényeket kéne ennünk, nem mindenevőknek születtünk volna. :)

2015. febr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!