Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mindig azt olvasom, hogy a...

Mindig azt olvasom, hogy a lelkünk tanulni jön ide. Azok, akik az emerek kínzásán és megölésén élvezkednek, mi a fenét tanulnak?

Figyelt kérdés
Na és az áldozatok. Mégis ki választana magának ilyen sorsot?

2012. aug. 17. 12:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
harcot.
2012. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Semmit nem tanulnak!

Mégis mit lehet tanulni valakinek a megkínzásából?

Vagy mit tanul szegény áldozat?

Nem tanulnak semmit, nem kell ezzel nyugtatni magunkat, hogy "biztos tanult belőle" "biztos így kellett lennie"!


Ez egy hülyeség, erre nincs magyarázat, se felmentés, ez tömény GONOSZSÁG, amit el kell ítélni, és meg kell büntetni.

Nem a "következő életben", hanem most, börtönnel, vagy, ahol van halálbüntetéssel.


Sajnos, hogy vannak ilyen gonosz emberek!

2012. aug. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez a tanulós dolog szerintem nem igaz. A reinkarnációt hirdető tanok szerint a karma alapján választunk életet. Ponosabban olyan életet ahol megvannak az adott feltételek, hogy vissza tudja kapni az egyén amit érdemel. Azonban nincs kőbe vésve, hogy mi fog történni, a karma nem sors. A karma lényegében ugyanaz az ok-okozati viszony, amit mindennap tapasztalunk, akár egy apró cselekvés is letérítheti az egyént az "eredeti útjáról". Ez külső hatás miatt is lehet. Például ha valakit elüt egy autó, az nem feltétlenűl azért van mert ezt érdemelte, hanem mert megvoltak a feltételek, hogy így történjen. Az út csúszós volt, a sofőr elbambúlt stb.

Szerintem a karma csak azt szabja meg, hogy milyen közegben szüless le, utánna már te és külső tényezők irányítják az életed.

2012. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy a lélek "tanulni jön ide", még nem jelenti hogy a földi halandó ember tényleg tanulni is fog. Lehet hogy épp az ellenkezőjét fogja tenni. Mindig vannak olyanok akik jó ötletnek tartják az árral szemben úszni.
2012. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Antimod ***** válasza:
67%
A gonoszság nincs a leckék közt. Azt bizony maga az ember választja, ha választja (szabad akarata van). Ezért nincs alóla felmentés sem. Maximum abból tanul utólag, hogy miért bűn a gonoszság, és hogyan tehet ellene.
2012. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem óvatosabban kellene válaszolni a kérdésre,mert nem láthatjuk teljesen az értelmét.Évekkel ezelőtt egy könyvben ezt olvastam:-"Hitler a mennybe ment".Ismerőseim a szemétbe dobták volna felháborodásukban,de engem rendkívül érdekelt,mi a magyarázata a szerzőnek ekkora arcátlanságra?Azt írta,Hitler nem volt tisztában azzal,mit tesz.(Ő a népének akart jót,de bután gondolkodott ennek megvalósítására)És ez fantasztikus nagy igazság.Aki fájdalmat tud okozni másnak,az nem fogja fel mit tesz.Most még.Ha ráébred nagyon fog fájni neki,és nagy valószínűséggel olyan életet tervez önmagának,amiben a segítés,tulajdonképpen a vezeklés lesz a fő feladata.

Semmi nem véletlen,én ebben hiszek,de földi tudattal szinte képtelenség felfogni,hogy egy "áldozat" miért lesz "áldozat".Az ölés mindenképpen természetellenes,rossz,de a vége halál,ha hiszünk benne,akkor "hazatérés",ami nem veszteség az "áldozatnak"(csak a családtagjainak).Én nyitott vagyok arra,hogy az áldozatok nem áldozatok,vagy tudatosan váltak azzá.

2012. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hitlerről tudni kell hogy nem csak a népének akart jót, mert a világuralom nem lett volna jó a népének sem, mint azt a korábbi nagy birodalmak, és bukásuk bizonyította. Hitler hatalomra vágyott, és ezt a népén keresztül érte el. Egy kedves barátom azt mondta, létezik egy olyan elmélet miszerint az isteni megbocsájtás akkora Jézus áldozata által hogy a legbűnösebbek is a mennybe mennek, a pokol pedig üres. Én ugyan reinkarnációpárti vagyok felfogásom szerint, de ez a gondolat akkor is pozitív. De nézzük a reinkarnáció szemszögéből. Nem az a legszörnyűbb, hogy ő maga ölt, mert nem tudhatjuk ő maga ölt e a saját kezével. A borzalmas az, hogy másokat vett rá, vagy kényszerített rá, hogy öljenek a nevében. Ez a szörnyű abban amit Hitler tett. Hogy másokat és magával rántott. Persze ott volt a többiek előtt a választás, de ők is csak emberek, Hitlernek pedig hatalmas befolyása volt a szavai által. Másik dolog, amit érdemes tudni:Hitler anyja zsidó volt. Tehát a zsidó jog szerint Adolf Hitler zsidó volt. Itt merül fel a kérdés, hogy akkor kinek is akart ő jót, ha választott népét, a németeket öldöklésbe és romlásba rántotta, az öröklött vérét pedig pusztította. Nem olyan egyszerű az emberi elmét megérteni, hogy biztosan csak jót akart, de rosszul sült el. Ő nem a népnek akart jót, sőt, talán azzal is tisztában volt, hogy ez neki magának nem jó, bár ez nehéz kérdés. A szelleme volt beteg, az érzései és a gondolatai voltak kifacsarodva. De ez nem mentesíti a tettei súlya alól, mint ahogy azokat sem akiket magával rántott. És azokat sem mentesülnek, akik később az izraeli titkosszolgálat megbízásából levadászták a háborús bűnösöket. Ugyanis a bosszú ugyanolyan bűn, mint a tett, amin bosszút állnak. Viszont ha nem is szívesen de az utókor tanulhat abból amit ők tettek. A kollektív emlékezet megőrzi a tetteket, és aki akar tanulhat belőle.
2012. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
De azzal egyetértesz,nem,hogy az ilyen bűnöket tudattalanul tesszük?Hiszen ha tisztában lennénk a tettünk súlyával,vagy azzal,MIT OKOZUNK ezzel a másiknak,egyszerűen nem tennénk semmit.Bár létezik a mondás,hogy a törvény nem ismerete nem mentesít a törvény alól,de ez földi dolog.Mindenképpen ellensúlyoznunk kell a tetteinket.Ki itt,ki egy másik életben.
2012. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled abban, hogy valóban nincsenek tisztában a tetteik valódi következményeivel azok, akik ilyeneket tesznek. Viszont az objektív érvényű, hogy a törvény nem ismerete nem mentesít a törvény alól. Akár tudatosan teszel valamit akár csak mert ember vagy, mindenképpen viselned kell azokat a következményeket amikkel a cselekedeteid járnak.
2012. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
Igaz.
2012. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!