A reinkarnáció olyan hogy újjászületgetsz egy ideig és vége, vagy örökké tart?
Mint korábban mondtam, ha valaki nem olvasta a Védákat, akkor nehéz vele bármit is megbeszélni. A Vedánta-szútra semmiképpen nem "Biblia". Vitairatként tartják számon, filozófiai írás (nem vallás). Ok-okozati összefüggéseket mutat ki a védák tanaiban, és rávilágít a védikus írások (a négy alap véda, az Upanisadok, a Puránák, az Itihásák, a vedangák és más írások) közötti összefüggésekre. Egy olyan tudományos írás, aminek nincs párja a nyugati irodalomban. Kár lenne bagatelizálni, vagy akár csak megpróbálni összehasonlítani a Bibliával, vagy más vallás alapkönyvével.
A személyes tapasztalatok is fontos részei a reinkarnáció tudományának, de mivel rendkívül sok variáció van (a karma alapján), pusztán a tapasztalatokból kiindulva lehetetlen a teljes rendszert felismerni. Ez ugyanolyan, mint amikor a Földön tapasztalt fizikai, kémiai törvényekből megpróbálnak az egész világegyetemre érvényes összefüggésekre rájönni. Gyerekes próbálkozás, és amint adódik olyan lehetőség, hogy kísérlettel ellenőrizzék a feltevéseket, mindjárt látszik is, mennyire naív az elképzelés. Pusztán a mikrovilág megismerése a 20. század elején forradalmi változásokat hozott a fizikai elméletek terén. pedig csak pár nagyságrenddel megnőtt a műszerek érzékelő képessége, és új közvetett módszereket találtak ki a tapasztalatok feldolgozására (elektro-mikroszkóp, ködkamra, gyorsítók, stb.) Ugyanilyen forradalmi változásokat hozna, ha az emberiség végre kilépne a Föld vonzásköréből (vagy mondjuk a Naprendszerből), és valóban kísérleteket végezne a világegyetem más részeiben (nem csak műszerekkel).
A reinkarnáció (újabb testbe kerülés) elmélete, ahogy azt a Vedánta-sútra (és más védikus írások, mint például a Bhágavata Purána feltárja, tudományos elmélet. Az állításai részletesek, ok-okozati összefüggéseket magyaráznak el, olyan állítások, amelyek mögött többféle igazolási lehetőségek is állnak, s ezek egyike a tapasztalat. Hasonlóan az olyan elméletekhez, mint amelyek több generációs változásokkal foglalkoznak (hogyan változik egy populáció természete, kihalnak-e fajok bizonyos körülmények között, stb.) a tapasztalatokat néha nem ugyanaz a személy gyűjtheti be, ezért egy-egy embernek nehéz MINDEN bizonyítékot fellelnie.
Ám még a modern orvostudomány is hozzájárult olyan kutatásokkal, amelyek tudományos keretek között zajlottak le, és legalább néhány részletét alátámasztották a Védákban olvasható elméletnek. Ilyen pl. Ian Stevenson profresszor kutatásai (Gyerekpszichológus, több, mint 40 éven át tanulmányozott olyan eseteket, amelyek a reinkarnációra utaltak, és publikált erről igen kiterjedt és a pszichológia tudománya terén elfogadott módszerrel felvett esettanulmányokat.).
Vitatni lehet állításokat, de érvek nélkül nem érdemes. Ha valaki valóban vitatja a reinkarnációt, akkor előbb olvassa el a következő műveket:
1. A fent említett Ian Stevenson publikációját
2. A Vedánta-sútrát
3. A Vedánta-sútra természetes magyarázatát a Bhágavata Puránát (elsősorban az 5. Éneket, pl. Bhárata Mahárája több életen át vonuló történetét).
Mi értelme csak véleményt mondani, de nem alátámasztani azt a megfelelő tudományos érvekkel?!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!