A reinkarnáció olyan hogy újjászületgetsz egy ideig és vége, vagy örökké tart?
A reinkarnáció megértéséhez tudni kell, hogy az, amit "test"-nek nevezünk, nem csupán a biológiai részekből áll (még az is eléggé összetett rendszer, a sejtektől a szerveken át a teljes szervezetig), hanem egy un. "finom" szintű testből is. Ez utóbbi tartalmazza a test működéséhez, formájához szükséges összes információt. Jó példa erre egy számítógép működése, amit a felhasználó a képernyőn keresztül érzékel. Itt most nem részletezem, de ha valaki jól ért a szgépekhez (rendszer szinten), akkor neki könnyen el lehet magyarázni a finom testünk működését is. Tehát 3 egység létezik: Az élőlény, a finom test és a biológiai test. A lélekvándorlás során a biológiai testet cseréljük le, mint amikor egy új laptopot veszel a régi helyett. Csak ebben az esetben az operációs rendszert neked kell belevinned (A karma alapján, azaz a korábbi testben átéltek, döntések eredményeként jobb vagy rosszabb operációs rendszert kaphatsz "Isten"-től.)
Mindez addig tart, amíg a test felhasználásával be nem bizonyítod, hogy már alkalmas vagy a lelki világban élni, hogy nyugodtan befogadhatnak, már nem fogsz ott zavart kelteni a "hülyeségeiddel", az olyan önző vágyakkal, ami miatt nem törődsz másokkal, nem működsz együtt, nem vagy kedves, stb. Mivel a legtöbben már nagyon régen itt élünk, cseréljük az egyik testet a másikra, nem könnyű kilépni ebből a szemléletből. Nem könnyű a testet csak mint eszközt látni, és egyedül a "lelkiekre" fókuszálni. Ezért sokféle vallás, folyamat egy-egy részlettel foglalkozik (erőszakmentesség, Isten szeretete, karitatív tettek, stb., és ha már sok területen jól teljesítesz, egy életben összerakod ezeket, és végleg kijavítod a korábbi jellemhibáidat. Ez az életed lesz az utolsó a "biológiai" világban. Ha itt lejár a test beprogramozott ideje, már nem kell újat elfogadnod, mehetsz vissza, "felébredsz", azaz meglátod "önmagad", azt a lelki formát és tulajdonság-rendszert, aki TE vagy (örökké, csak most "alszol). Ez a végső felszabadulás, ettől kezdve vagy tudatos az öröklétről. Sok sikert hozzá.
(Forrás: Védák, Bhagavad-gíta, Puránák, Upanisadok)
"ha nem halassz az indiai megvilágosodás módszereiről, mert pl egy afrikai kis faluba születtél nem egy múltikulti nagyvárosba akkor esélyed sincs a megvilágosodásra"
Mindenhol folytatod a megkezdett utat. Másképp fogod hívni, más nyelven tanítják, de UGYANAZT kell megtanulnod: A test átmeneti (biológiai) eszköz, az elme, értelem a segítő program-rendszer, a test-tudat az akadálya a lélek önismeretének. Az erőszakmentesség az út, amit sok-sok részletben járhatsz be, kezdve az állatok, a növények tiszteletével, az együttérzés kifejlesztésével minden élőlény iránt, az embertársak, az élőlények lelki útjának szolgálata (odafigyelés a részletekre, nem kizsákmányolni a környezetünket, segíteni a gyengébbeket, tudásra vágyni és tanítást elfogadni akár egy útszéli koldustól, akár egy madártól, vagy egy tolvajtól, irányítani az érzékeket (nem a rabjaivá válni az "éld az életet és majd meglátod" elv követésével. Nem, az ember az értelmével nagy lépésekkel haladhat a lelki megértés felé, csak akarni kell, csak vágyni kell. A többi így vagy úgy megtörténik. Sok helyről sokféle segítséget kapsz, csak győzd felismerni, és megköszönni.
Szerintem nem kell vágyni semmire, mert akkor csak belekerülsz egy hülye hurokba. Célokat kell kitűzni, nem pedig vágyakat kergetni. Úgy értem - hadd éljek egy számítógépes példával én is -, annak ellenére, hogy nincs olyan számítógéped, amin elfutna, lehet vágyni arra, hogy a legújabb, leglátványosabb videojátékkal játsszál, és el is lehet érni ezt többféleképpen. Például, átmész a haverodhoz, akinek mindig a legújabb típusú számítógépe van, és ott játszol vele. A spirituális fejlődés témát is meg lehet közelíteni így. Olvasgatsz a megvilágosodásról, pszichedelikus szereket fogyasztasz spirituális élmények reményében, tanulmányozod a különféle vallások tanításait, magadénak érzed őket, mint mikor a haverod gépén játszol egy fasza játékkal, de mégsem lesz a tiéd. Szóval az, hogy játsszál a legújabb játékkal, az egy vágy, gyakorlati alap nélkül. Sokan összekeverik ezt a céllal. Pedig a cél valójában az, hogy megvegyed a legújabb típusú számítógépet, és onnantól kezdve a vágy, hogy játsszál álmaid játékával, fölösleges lesz. Onnantól, hogy a tiéd a legújabb típusú gép, amin minden elfut gond nélkül, már nem vágyak vannak, hanem lehetőségek. Megtehetsz bármit. És sokan, akik annyira hozzáértőnek gondolják magukat a spiritualitás témakörén belül, ugyanúgy összetévesztik vagy összekeverik a vágyat a céllal. Például, megvetik azokat, akik az anyagi javakat gyűjtögetik, és közben nem veszik észre, hogy ők ugyanezt csinálják a szellemi javakkal. Megszállottan hajszolnak egy jobb spirituális életet. A példánál maradva, folyton youtube-os videókat nézegetnek az áhított játékukról, olvasgatnak róla, átmászkálnak a haverjukhoz, és nála játszanak vele, és marhára felsőbbrendűnek érzik magukat azoknál, akiknek meg sem fordul ilyesmi a fejében, hanem csak előbb-utóbb lesz egy olyan gépük, amin elfuthat az adott játék. Előbb-utóbb mindenkinek lesz ilyen gépe, csak lehet, hogy addigra már nem a szóban forgó lesz a legújabb, legdivatosabb játék. És amíg azok, akik tök jól érzik magukat amíg azzal a játékkal játszanak, amire két évvel korábban a spirituális élvhajhászok csorgatták a nyálukat, és amiért annyit kínlódtak, addig utóbbiak már a megint az adott legújabb játékon fognak kínlódni, nézegetik a videókat, olvassák a cikkeket, átjárnak a haverjukhoz játszani, magukénak érzik az élményt, aztán lefekszenek aludni, és másnap reggel megint kínlódva kelnek.
Na ki jár "előrébb"? Aki vágyakozik, és folyton vergődik, vagy aki a mának él és élvezi? :P :)
"Egy szó, mint száz: mindenki jár valamilyen úton, és előbb-utóbb mindenki ugyanoda jut, csak valaki direkt halmozza a szellemi javakat az előrejutás reményében (pont ezzel ragadva meg egy hurokban), valaki pedig csak megy, és megtörténnek vele a dolgok."
Ha ez ilyen egyszerű lenne... De nem az.
Először is néhány kérdés: Miért vagyunk "illúzióban"? Miért vagyunk testben? Hogy kerültünk ilyen helyzetbe? Isten rakott-e ide, vagy Isten nélkül történik ilyesmi "automatikusan"?
Hogyan mondhatod biztosan: "előbb-utóbb mindenki ugyanoda jut", ha nem tudod, miért vagy itt és most az út elején (közepén)?
"Megtörténnek vele a dolgok". Ez meg mit jelent? Mindenkivel, mindig "megtörténnek" a dolgok. Van, aki látja, van aki nem. Aki látja, legalább nincs teljes illúzióban. Van, aki nem is látja, és csak képzelődik, a valóság pedig egész más, mint amit hisz önmagáról. No ilyenkor a lélekvándorlás kijózanítja - minden egyes újra megszületéskor -, hogy nem "csak úgy megtörténnek a dolgok", hanem felelősek vagyunk azért, amit teszünk, amit döntünk. A döntéseink, a tetteink a lélekvándorlás "útkereszteződései". Új és új irányba mehetünk egy-egy jó és rossz döntés után. Így akár "körbe is járhatunk", jobb és rosszabb testek sorozatán keresztül. Egyáltalán nem biztos, hogy magunktól kijutunk ebből a körforgásból. Sőt. Önmagunk erejéből BIZTOS, hogy NEM jutunk ki. A lélek ebből a szempontból nagyon parányi, nem önálló a saját létét illetően. Nem tud "egyedül" élni. Mindig kell valamilyen energia-rendszerhez csatlakoznia. Az egyik ilyen energia-rendszer az anyagi világ (beleértve a fizikai elemeket, a finom szintű energiákat és az un. kötőerőket, amelyek révén az egész formát ölt, a testek a maguk tulajdonságait megkapják.
Csak, ha sorozatosan jól döntesz (bűntelen életet élsz), akkor kerülsz "kegyes" állapotba (üdvözült állapot), amikor "üdvözölnek" a lelki világ felügyelői, és befogadnak (visszafogadnak) a lelki világba. Ez a bűntelenség a zálog, ha ezt megoldod, onnan már "úton vagy" hazafelé. Különben marad a testcsere.
A reinkarnáció és az illúzió
Mint mondtam, a reinkarnáció tudomány. Azaz, ellenőrizhetők az elméletek, összevethetők a megtörtént eseményekkel. Nem könnyű olyan kísérleti körülményeket felállítani, ahol mindez megtörténik, de lehetséges. Épp ez különbözteti meg a csacsogástól. Meggyőzés, vallás, stb. nem elég ahhoz, hogy tudomány legyen belőle. A tudomány ellenőrizhető elméletekkel foglalkozik.
A hogyan a Vedanta-sútrában van leírva. Ez az eredeti tankönyve a reinkarnáció tudományának. Nehéz olvasmány. Kőkemény logika, egybevetések, stb. De aki végigrágja magát, tudóssá válhat (a reinkarnáció és más finom, illetve lelki területeken). Aki meg nem olvasta, nehéz vitatkoznia vele, mint ahogy ha nem olvassa valaki a matematikai tankönyveket, nehezen lehet vele megvitatni a különböző tételeket és bizonyításaikat (pl. Pithagoras tétel, stb.)
Haver, te kevered a szezont a fazonnal. A Vedanta-szútra egy másfél évezreddel ezelőtti VALLÁSI tanítás, csúnyább szóval dogma. Ennyi erővel a Bibliára meg mondhatnád, hogy na ha azt elolvasod, akkor te bizony a kereszténység tudósa leszel (ami végül is igaz is), mert amit abba beleírtak, a tudomány (ez viszont már kevésbé igaz). Tudományosként olyan dolgokat emlegess, amit modern, ellenőrzött körülmények között vizsgálva, a méréseket többszörösen megismételve bizonyíthatóan létezőnek találnak.
Ha viszont arra gondoltál, hogy az esetlegesen létezhető egymás után következő életeken át történő spirituális fejlődésnek van egy módszertana, bevett fogásai, metódusai stb., akkor nevezzük inkább művészetnek. Az autóversenyzésnek is megvan a maga módszertana, megvannak a metódusai, fogásai, mégsem tudomány. Sport, amit művészetként is fel lehet fogni. De semmiképpen sem tudomány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!