Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha már annyira szeretik...

Ha már annyira szeretik nyomatni, hogy mindenki 100%-ban tehet a sorsáról, akkor hova tesszük a válságot?

Figyelt kérdés
Ismerek nagyon komoly, szorgalmas, nagy tudású, kiváló szakembereket, akik a válság előtt nagyon jól megéltek a munkájuk, szorgalmuk, kitartásuk által és a válság miatt esett nullára a bevételük és ma szinte koldusszinten nyomorognak. Ha már olyan divat lett csernusi hangvétellel mindenkit pofántunkolni hogy mindenért maga a felelős, nem kellene azért meglátni a fától az erdőt, hogy rengeteg kívülálló és nem várt tényező is van? És hogy ezek közül a tényezők közül nem mindegyikre lehet lépni, reagálni. Mert azért gondolom, hogy nem komplett idióta úgy ámblokk a lakosság 90%-a.

2012. júl. 8. 07:36
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
A válság nem magától lett. Azért is nagyon sokan felelősek, még azok is, akik agyba-főbe felvették a hiteleket meggondolatlanul. Persze a válság kiváltása néhány gazdag érdekcsoportnak a műve volt, mert ebből ők mégjobban meggazdagodtak. A valóság, ami érvényesül, az emberek együttes akaratának az eredője. Viszont vannak, akik jobban tudnak akarni, és vannak, akik kevésbé. Nyilván az erőszakosabbak akarata érvényesül inkább. Tehát aki úgy néz a világra, hogy ő semmiért nem felelős, hanem mindenről a külvilág tehet, és egyetlen lépést nem tesz azért, hogy jobban boldoguljon, az mindig is áldozata lesz a körülményeknek. Vannak nem várt tényezők, ez tény, de mindent nem szabad a csillagok állására fogni!
2012. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Pietrosol! Az, hogy rossz dolgokat bevonzunk, az lehet a mi hibás döntéseink következménye, de azért azok, akik nem vettek fel hitelt, nem baszták el a pénzüket, komolyan vették a dolgaikat azt mégis tönkrementek, azokkal mi van? Vagy akik nagy ártatlanul 7 éve lementek a tengerre fürödni, aztán tízezrével kiirtotta őket a cunami... Mindenki szemét/komplett idióta lenne? Nem azt mondom, hogy minden felelősséget át kell külső tényezőkre hárítani, mert az életszerűtlen, de az is az, ha mindent magunkra veszünk. Ezzel csak hatalmas zavart lehet kelteni az emberekben, lehet, hogy ez bizonyos embereknek érdeke is lehet, de amikor valaki tényleg mindent elkövet és jó emberként él és ennek ellenére csak pofonokat kap, akkor azért ácsi! Ha még ilyenkor valaki elkezdene neki okoskodni, hogy az ő hibája, hát valszeg egy okoskatörpös fejjel landolás lenne a vége, vagy minimum takarosan el lenne küldve a p.cs.ba.
2012. júl. 8. 21:28
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező !

! A válságot el lehet felejteni van és kész benne vagyunk , beleszülettünk . De hogy ki mit tesz az életével milyen dolgokat hogy cselekszik 100%ban asaját döntése . Ellenben azokkal akik borzasztó körülmények közé születnek esetleg nem is engedik a szüleik őket tanulni művelődni, ők azok akiket sajnálunk mint Etiópiában az éhező emberek de nem tesz sok ember értük semmit . Bárki lehet tehetséges de ha a körülmény nem engedi akkor sajnos nem tud a sorsáról dönteni , nem tud érte semmit sem tenni . A válaszom Nem a körülmények nagyban hozzájárulnak az emberek sorsához de sokszor lehet ezen változtatni és sokszor meg is tesszük .

2012. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Na így korrekt. Magam is úgy gondolom, hogy nekünk, embereknek az a feladatunk, hogy a körülményeinkből a lehető legtöbbet kihozzuk. Nem elvakultan puffogtatni, hogy mindenki mindenről maga tehet, mert ez nem igaz. Az igaz viszont, és ebben Csernussal is egyet értek, hogy az, aki tudja, hogy mit kellene tennie és mégsem teszi, az olyan, mintha tudatosan szembe köpné magát. Az is igaz, hogy "segíts magadon és az Isten is megsegít". Nem vagyok gyakorló vallásos, az "Isten" szó helyett bármit írhattam volna, sorsot, Univerzumot, vagy akármit.

Ami mondjuk viszont ilyen etiópkörülményre hajazó dolog, az az, amikor valaki hiába dolgozik látástól Mikulásig, mégis úgy elszáll mondjuk a fran'hitele, hogy kirakják a kéglijéből. Vagy csak egy egyszerű és talán banális példa az élet nagy dolgaihoz képest: mi minden évben le szoktunk menni a Balatonra azért, mert szeretjük. Mert ott néha két-három eltöltött nap is kipucolja a lelkünket, feltöltődünk. Namost ebben a kontextusban nézve azért nagyon frusztráló(!), hogy pl az élelmiszerkereskedelmi cégek önző módon táncolnak a fejünkön és még vihognak is, hogy egyre drágábban mérik az amúgy egyre szarabb portékáikat, semennyire nem érvényesül az IGAZI kapitalizmus kereslet-kínálat arányából fakadó árképzése és mondjuk emiatt nem tudunk lemenni még pár napra sem, mert mindenünket elvisz a vegetálás (rezsi, kaja stb) és KÜLSŐS tényező: ma annyira nem megy semmi az országban, hogy nagyon nincs is plusz lehetőség arra, hogy többet keressünk, mondjuk, hogy nyaralni el tudjunk menni.

Ez a nyaralós, árképzéses elmélkedés csak egy sántító példálózás, egy képzelt, de sajnos reális élethelyzet. Persze lehet mondani, hogy a nyaralás, a jó kocsi, a klassz lakás, a gondtalan életvitel mind-mind nélkülözhető, de akkor megint csak ott tartunk, hogy az ember szabad akaratával megy szembe egy megerőszakoló, ráerőltető negatív erő, ami nem hagyja az embert felszabadultan élni, mert mindenhol megnyírbál. (Ilyen az aktuális politika, az aktuális gazdasági helyzet, az árak és keresetek egymáshoz viszonyulása. Na ezekre aligha van ráhatásunk.)

2012. júl. 10. 06:40
 15/15 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Bocsánat,hogy ilyen sokat késtem a válasszal!


A mai válságot egy korábbi válság szülte,és a sort hosszan lehetne folytatni!Én sem vetten fel hitelt,ennek eredményeként nincs "szuperautóm","szuperkéglim" és "szupertévém"!És még sorolhatnám,hogy mi az ami nekem nincs,de nem is hiányzik!

Míg az ember egyedileg nem születik meg újra és válik le az őt "éltető emlőről",addig nem lehet elvárni társadalmi szinten sem a valódi önkormányzást!Ma függőségben élünk és ezt fogyasztásnak nevezzük!Amíg egyetlen ember is a felesleges fogyasztás,pénzisten kiszolgálásában él,addig nincs rend,mert cinkosa a hamis rendszernek!És mindenki cinkosa,aki valamilyen szinten részt vesz a játékban!Nincs szükség mentegetőzésre és önostorozásra sem,viszont ellenőrzésre és cselekvésben megvalósuló változtatásra,igen!Felesleges a szemrehányás,mert mindannyian benne vagyunk a játékban,addig,amíg nem cselekszünk!

Évezredek óta élünk ebben az egyre tökéletesedő borzalomban,amit civilizációnak hívunk,amelyből pont a tudati,szellemi fejlődés hiányzik!E nélkül pedig ki vagyunk szolgáltatva a külső irányításnak és ezzel bizony vissza is élnek!

De erről mi tehetünk,mert hagytuk és bedőltünk ilyen külső forrásnak,mint egzisztencia,státusz,világnézet vagy vallás!

Ma békés szabadságharcossá kell válni annak,aki változtatni akar a rendszeren,vállalva az esetleges megvetést és társadalmi kitaszítottságot!Példát kell mutatni,mert a szavak halottak.Mélyen magába kell néznie az embernek,hogy valójában mire van szüksége testi,lelki és szellemi életéhez!Hol követett el hibákat és hogy lehet ezeket kijavítani és a munkát,játékosan belül elvégezni,mert ezzel lehet külső változást elindítani!


Ahogy bent,úgy kint!Ahogy lent,úgy fent!

2012. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!