Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy van ez? Hogy kell ezt...

Hogy van ez? Hogy kell ezt elképzelni?

Figyelt kérdés
"hogy másfél 2 éves korukig a gyerekek emlékeznek az előző életükre, de ahogy egyre szorosabb a kapcsolatuk ezzel a világgal, úgy vesztik el a kapcsolatot a másikkal. Aztán felnőtt korukban egy csomót kell küzdeniük, hogy újra megtalálják." --> szóval ha vmelyik szerettem meghalt és újraszületik egy gyermekben..és én véletlen találkozok a gyermekkel...akkor a szerettem rám ismer??(vagyis a kisbaba)?
2011. márc. 9. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire tudom, az átlagemberek esetében mind a halál, mind a születés során nagyon sok információ, leélt életről szóló tudásanyag elvész, így ha a kisbaba meg is ismeri az előző életeiből ismert személyt, nem biztos, hogy pontosan fel tudja idézni az emlékeit, ráadásul ugyebár ha még nem tud beszélni, akkor értelemszerűen el sem tudja mondani, mi jár a fejében. Ettől persze még lehetnek benne előző életekből felszínre törő érzések, emlékek, és a maga módján kifejezheti a szimpátiáját/ellenszenvét a gyerkőc.


Vannak egyébkén olyan gyerekek, akik jól emlékeztek, és akiket a mostani szüleik visszavittek előző életük színhelyére, és a kicsik ott megismerték az elmúlt életükből ismert még élő rokonaikat, meséltek múltbéli eseményekről, a rokonok régi szokásairól, képesek voltak elmesélni saját haláluk körülményeit... -tehát ellenőrizhető tényeket soroltak fel.


Szóval röviden a válaszom: igen, legjobb tudomásom szerint az újjászületett személy megismerheti a 'régi' ismerőseit. :)

2011. márc. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez egy hülyeség. Mivel nem képesek az emberek másfél-két éves korukig értelmesen gondolkozni, meg emlékeket rendezni, elválasztani a múltat, a jelent, és a képzeletet, ezért mindent rá lehet fogni erre az időszakra.


Ha 6 évig lennének homályba az emberek a születés után, akkor azt állítanák hogy 6 évig emlékeznek az előző életre: úgyse lehet bebizonyítani az ellenkezőjét.


Egyébként meg, az emlékezés az egy fizikai dolog. Az emlékek fizikai úton kerülnek be az agyba, és fizikailag tárolódnak. A születés csodájánál, amikor a lélek belekerül a testbe, egy másik csodának kéne történnie, hogy a fizikai világ törvényeit megkerülve, az előző test emlékei is az új testbe vándoroljanak, csak azért, hogy két éves korában meg elfelejtse ezeket az emlékeket. Ez teljesen logikátlan. Miért kerülne át a régi testből az emlék is, ha semmi haszna nincs?


Persze, ha az ember később is emlékszik az előző életre, akkor már van értelme a dolognak. Akkor már lehetséges, hogy az istenektől, vagy Istentől kapott ajándékként kerültek át az emlékei.

2011. márc. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 BlackSword ***** válasza:
0%
Ez marhaság... Ilyen nincs... Mi az, hogy egyre szorosabb a kapcsolata ezzel a világgal??? Ne már... Ezt még egy szobatisztaságra sem elegendő IQ-jú ember is megmondja, hogy marhaság...
2011. márc. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a születésnél az előző életek ÖSSZES emléke blokkolódik (nem véletlen) ezért ez nem lehetséges.


Az meg, hogy bebizonyították, hogy másfél-két éves kisbabák mire, és hogy emlékeznek előző életekből egyszerűen nevetséges! Ennyi idős kisbaba nem képes olyan módon kommunikálni, hogy bármit el tudjon mesélni amire gondol. Vannak kutatások ilyen korú gyerekekkel itthon az MTA-nál is, és egy "szemmozgást mérő műszerrel" mérik, hogy egy képernyőn mit néz tovább mint az átlag, és mit kevésbé, azaz mire csodálkozik rá, és mi az ami számára elvárt szituáció.

Így lehet mérni, de hogy előző életeikből infókat árul el, az ugyan olyan lenne, mintha egy kutya elmesélné mit álmodott éjjel. Szóval kapitális nagy BAROMSÁG..

2011. márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony ezek nem nevetséges dolgok. Igen, emlékeznek elő a kisbabák első éveikben. És még esetleg később is valamennyire. Erre családi példa is van nálunk. Meghalt egy kisbaba, és kb két év múlva véletlenül egy másik családban felismerte a baba az odalátogató korábbi apukáját és a nyakába kapaszkodott, üvöltött mikor el akarták venni... De van erről sok irodalom is. Később meg kell élni itt a földön a jelen életet, és ezért kell elfelejteni, mert csak kavarás és fölösleges lelkifurdalások lennének. Viszont a tudatalatti vagyis a lélek emlékezik... Nem kell visszaküzdenünk magunkat. Új szerepet kaptunk, új színpad új rendező... mindig az akkori szerepet kell jól eljátszani. Ötösre.
2011. márc. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jézusom :):( nagyon kemény dolgok ezek és egyben érdekesek szavakat nem találok rá...csak az a baj h nagyon kevés az esély arra, hogy az a kisbaba a közelünkbe fog születni, mert hát elég nagy a világ:(
2011. márc. 10. 16:10
 7/9 kozy182 válasza:

na figyejetek.az én történetem a legdurvább én már bizonyitottan is tudom mi történt velem mért haltam meg azt nem de hogy ki ölt meg azt igen.az egész 4 éves koromban történt akkor megálmodtam hogy hugom születik a születése előtt 2 évvel!uttána 20 évesen 2 éve átéltem egy álomban mindent az előző életemből.Az álom:

amerikai 25 éves magas csontos arcu srác voltam.A barátaimal szórakozni mentünk és egy romos kis utcában gyalogoltunk mire egy nagy romos fa kapuhoz értünk. bementünk a narancssárga pinceszerü boltives helyre ahol alkoholtilalom volt!ezért szürt gyümölcslevet ittunk.

egyszercsak mikor egy barátommal beszélgettem berontottak a katonák füstgránáttal megvertek minket bevittek a discon belül mindanyiunkat 1 terembe ahol egy fekete vaskaput zártak ránk.mindenki rémülten várta a halált.

én a barátommal beszéltem hogy mi ez és őis rémülte nézett rám hogy nem tudja.egy nagy arany medál volt a nyakában családi szimbólummal és arrol beszélt.később észrevettem hogy van egy rés a vaskapu mellet és kukucskáltam.észrevettem hogy toloszékhez lekötözött embereket tolnak be és holtesteket hoznak ki.megijedtem.sirtam.nem sok idő mlva minket is leszijaztak egy székbe gázbaszot adtak ránk és a vénánkba szurtak valamit ami olyan érzés volt mintha felfeszitenék a karodat egy késsel és egyre feljebb menne.és elém ált egy szóke magasrangu női tiszt aki veregetett hogy élek-e még.közben elviselhetetlen fájdalom.egyszer csak azon kaptam magam hogy ott álok magam előtt nézem ahogy az utolsókat rugom és szenvedek.és sorra mellém áltak a többiek is és csak néztünk ahogy lassan vége. mikor meghaltunk a testeket egy mágjaszerü égetőben elégették és végignéztem.és bosszut esküdtem ezellen a nő ellen.

mire egy szakállas csávó jelent meg egy bot szerü valamivel a kezében és a tetején egy pislogó viharlámpa szerü fényes valami.elmota a szabályokat ami ezzela léttel jár.pl ember kapcsolat nuku stb.

de én ennek elenére visszamentem megkeresni azt a szemetet.és megtaláltam egy sorozó irodában amint a katonáknak ossza a parancsokat,hogy ez nem történt meg.állami titok stb.

én meg felöktem és szétszortam az iratokat mérgemben.mire rájöttem mit tettem már büntetést kaptam.a büntetésem az volt hogy részlegesen láthatóvá válok.PL.látszott a lábnyomom,nem utazhattam kedvemre és eltünt minden senkit nem láttam többé a társaim közül.de a oszzu csak nagyobb lett ezért mire megjelent az öregember és a lámpás szerü valamivel megvilágitott és azt monta hogy megbüntet és a büntetés hogy visza kellet jönnöm ismét szenvedni.

az álom enyi jah és a bizonyiték a következő.

amerikai gyógyszerkisérlet háborus vegyifegyver civil lakoságon katonákon tesztelve.és az egyetlen szőkehaju nő volt aki altábornokként szolgált.és aképről felismertem pedig testvérem mutatta.enyi nagyábol:D

2011. márc. 16. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kozy182 válasza:

jah a blokkolás azért van mert fel sem tudnád dolgozni mert az agy egyéletre lett létrehozva.beleőrülnél az információba és ujélatat sem kezdhetnél.

ez már évek ota igy megy és sosem változik.én ikor megtudtam hogy mi volt velem kicsit összomlottam és nagyon rosszul éreztem magam.és tudtam ha megint élmodom mi történt vagyis információt osztok meg ezekről a valós dolgokról akkor megint megbüntetnek:(mint ahogy most is elmontam pedig tiltott dolog mert öszezavarja az embert és nem tud teljes életet élni:)

2011. márc. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sok cikk van ami ilyen történeteket mutat be és meglepően igaznak tűnnek,de azért mégis furcsán érezném magam ha megjelenne egy család és valós dolgokat kérdezne az életemből.
2014. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!