Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A karma tényleg létezik? Ha...

A karma tényleg létezik? Ha igen hogyan kell elképzelni, mi is a karma?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

a karma az a rendszer, ami azért fele, hogy a tetteknek legyenek következményei. a tetteknek azért kell legyenek következményei, hogy az egyének képesek legyenek tetteikből tanulni, és ezáltal nemesedni, fejlődni egy olyan szintre emelkedve, ahol már nincsenek az anyagi világ fogságában és elnyerik méltó helyüket az univerzumban, az anyag feletti helyet, ahol már alapban is vannak. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Karma is a bi.tch. :D


Viccen kívül, kb. annyi a lényege, hogy amit teszel ebben az életedben, azért következő életedben megfizetsz, jót vagy rosszat kapsz érte.

2011. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
74%
Játszottam a macskámmal és megkarmolt!!! Biztos, hogy létezik a karma!!! Még mindig fáj!
2011. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Buddha a karmát eredetileg tisztán a cselekedetekre értette, és a hatásra, amit a tudatra gyakorol.

"Az vagy, amit teszel."

Nem lehet megváltozni pusztán gondolati úton, csak is kizárólag a cselekedetek útján, mert ilyenkor egy visszacsatolás jön létre a tudatban. Nem tudom például társaságban próbáltál-e már egyszer teljesen máshogy viselkedni, mint ahogy addig szoktál? Ugye hogy nem egyszerű?


Ez egy láncolat: amit tettél hatással van arra, ami vagy. Ami vagy attól függ, hogy mit fogsz tenni. Ebből a körből nehéz kitörni, és nagyon fáradságos. Ha valaki kilép belőle, akkor arra mondták: megszabadult a karmától.

2011. jan. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Igazából a karma nem létezik, csak kitalálták rossz emberek miatt. De igen, a lényege az hogy vigyázz mit csinálsz, ha rosszat: "utolér a karma", és megfizet :D.

És még az vagy, amit csinálsz.

Ha ölsz gyilkos.

Ha lopsz tolvaj.

Ha törvényeket hozol bíró.

Ha hiszel az istenben hívő

Meg folytathatnám még a végtelenségig...


Nagyjából ennyi a lényege.

2011. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
87%
figyeld meg ha valakire rosszat mondassz csodák csodájára beütöd a könyököd bevered a térded elbotlassz.. Ha valakivel rosszat teszel (direkt) elcsúszol valami kellemetlen történik veled stb számomra ez a karma és ha megfigyeled ez tényleg így van!!
2011. jan. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem-nem :D Ebből is 2 létezik:


- véletlen

- karma


Én a véletlenben hiszek :D.

Mondjuk már elég osk rossz dolgot csináltam dirrekt pl.:

Mérges voltam az egyik gyerekre, és kilöktem az ajtóból xD, azóta is ha visszagondolok csak jó érzés tölt el:D

Ezért is hiszek a véletlenbe.

2011. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mint az iskola. Ha nem tanulod meg a leckét, újra feladják. A lecke egy nehéz helyzet, amiben jól kell döntened. Ha rosszul döntesz, ugyanaz a lecke, csak még nehezebb helyzet, és jól kell döntedned. És ez addig megy, amíg nem tanulod meg a helyes döntést, de persze rengeteg ilyen fut egymás mellett. A Lényeg: kinőni az összes önzésen alapuló tulajdonságaidból. Nem maradhat más, csak szeretet. Értsd: önzetlenség, jóindulat, jóakarat... ilyenek. Minden élet egy iskolai tanévhez hasonlóan végződik. "Magasabb osztályba léphet", vagy "az X-edik osztályt ismételni köteles" beírást kapsz.
2011. jan. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
kevesebb A nevem Earl, több realitás
2011. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!